BlogSosyal MedyaTikTok

TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlerle TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır konusunu paylaşacağız. Tiktok kendi çektiğiniz videoları görsel efektlerle süsleyip, bünyesinde barındırdığı binlerce müzik yada sesle beraber kullanabileceğiniz bir sosyal uygulamadır.

Günümüzde de dünyada olduğu gibi Türkiyede de onbinlerce kullanıcısı bulunmaktadır ve her geçen gün popülerliği artmaktadır. Tiktok ile oluşturduğunuz özgün videolarla binlerce takipçi kazanabilirsiniz. Tiktok ile oluşturduğunuz videolar 15 saniye ve 60 saniye arası değişmektedir. Bu süreler arasında tiktok standartlarına uygun olarak çektiğiniz videoları görsel efektlerle süsleyip, seslerle destekleyebilirsiniz. Ayrıca tiktok da canlı yayında yapabilirsiniz. Peki TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır kısaca bundan bahsedelim.

Ayrıca bakınız: Tiktok hediye fiyatları

TikTok Videoları

TikTok da oluşturulan videoların neredeyse tamamen orjinal videolardır. TikTok kullanıcıları TikTok uygulamasının kendisine sunduğu efektleri değerlendirerek özgün videolar oluşturabilmektedir. Oluşturulan videolar TikTok keşfete düşmesi halinde ise çok daha fazla izlenebilmekte ve çok daha fazla beğeni kazanabilmektedir. Ayrıca çektiğiniz videolara açacağınız ilgili hashtag etiketleri ile de uygulama içerisinde açıla hashtagleri takip edilen kişiler tarafından izlenme olasılığı daha da fazla artmaktadır.

TikTok da fazla izlenmenin en önemli yollarında bir tanesi de takipçi kazanmakla olmaktadır. Takipçi kazanmak için güncel hashtagleri ve videoları takip ederek sizde daha özgün video oluşturmanız durumunda takipçi sayınız gün geçtikçe artacaktır. TikTok da her gün video paylaşmak takipçi sayısının artması ve beğenilerin artması için olmazsa olmazların başında gelecektir. Ayrıca TikTok da paylaştığınız videoları TikTok standarlarına uygun olması gerekmektedir. Aksi halde videonuz TikTok tarafında kaldırılabilir.

TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır

TikTok beğeni sayısının ve takipçi sayısını artması gerekliliği TikTok da canlı yayın yapabilmek için önemlidir. Bunun nedeni uygulamanın sadece belli bir takipçi sayısına ulaşan kullanıcılara canlı yayın yapma izni vermesinden kaynaklanmaktadır. TikTok da Canlı Yayın yapmak için en az 1000 takipçi sayısına ulaşmanız gerekmektedir. Aksi takdirde TikTok da canlı yayın yapmanız mümkün değildir. Eğer 1000 takipçi sayısına ulaştıysanız canlı yayın yapmak çok kolaydır.

TikTok Live Olun

TikTok uygulaması içerisinde + simgesini göreceksiniz. Bu simgeye dokunduğunuz zaman “Live Olun” yazısını da göreceksiniz. Live Olun canlı yayın yapmak için kullanacağınız kısımdır. Bu seçeneğe tıkladığınız zaman istediğiniz başlığı açtıktan sonra sizi takip eden takipçilerinize ve diğer kullanıcılara canlı yayın yapmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca yapacağınız canlı yayınlar sayesinde de TikTok takipçileriniz her geçen gün daha da artacaktır. TikTok Canlı Yayın Nasıl Yapılır sorunun cevabı kısaca bu şekildedir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu