Sosyal MedyaBilgi

Tiktok Canlı Yayın Tanıtımı Ayarları Nasıl Yapılır?

Tiktok canlı yayın tanıtımı ile sizler de yayın içerisindeki izleyici sayınızı reklam yöntemiyle arttırabilir ve kısa süre içerisinde çok fazla izleyiciye sahip yayıncılardan biri olma fırsatını yakalayabilirsiniz. Fakat ilk olarak tanıtım işlemlerinin nasıl yapılacağını ve bu reklam sürecinin işleyişini öğrenmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde izleyici veya takipçi kazanmaya çalışırken elinizdeki paradan olabilirsiniz. Bizler de bu içeriğimizde daha fazla kişiye erişebilmenizi sağlamak amacıyla Tiktok canlı yayın tanıtımı nasıl yapılır, ücretleri nelerdir ve dönüşü ne kadar olmaktadır gibi sorularınızı yanıtlandıracağız.

TikTok Canlı Yayın Tanıtımı Nedir?

TikTok canlı yayın tanıtımı ile belli bir reklam bütçesi oluşturarak izleyici sayınızı arttırabilir, web sitelerinize erişim gönderebilir veya TikTok takipçinizi yükseltebilirsiniz. Örneğin canlı yayın açtığınızda tanıtım işlemlerini gerçekleştirerek sizi takip etmeyen kişilerin bile yayınızı görüntüleyebilmesini ve ana sayfadan yönlendirilebilmesini sağlayabilirsiniz. Bu durum takipçiniz ve izleyiciniz olmasa bile bir anda izleyicilerinizin artmasını sağlayacaktır. Ayrıca illegal bir durum olmadığı için TikTok tarafından olumlu karşılanarak keşfet sayfasında gözükme ihtimaliniz artacaktır.

Genellikle etkileşimi arttırmak ve takipçi sayısında yükseliş görebilmek için doğal çalışmalar ve düzenli paylaşımlar gereklidir. Fakat bunları yapmanıza rağmen yavaş bir ilerleme sergilediğinizi düşünüyorsanız, canlı yayınlarınızda tanıtım hizmetine bir miktar reklam bütçesi ayırarak yükselişinizi inanılmaz seviyede arttırabilirsiniz.

TikTok Canlı Yayın Tanıtımı Nedir?
TikTok Canlı Yayın Tanıtımı Nedir?

TikTok Canlı Yayın Tanıtımı Ayarları Nasıl Yapılır?

Yeni bir canlı yayın başlatırken karşınıza birçok canlı yayın ayar seçeneği sunulacaktır. Bunların arasında yer alan “Tanıtım” seçeneği ile bütçenizi belirleyebilir, yayınıza kaç kişinin yönlendirilmesi gerektiğini seçebilir, yayını izlemesini istediğiniz kitleyi filtreleyebilir, tanıtımın yapılacağı süreyi ayarlayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak tanıtımını hazır hale getirebilirsiniz.

  • Canlı yayını başlatın ve ayarlar sekmesine “Canlı Yayın Tanıtımı” seçeneğine ilerleyin.
  • İlk olarak canlı yayınınızı kimlerin izlemesini istediğinizi seçin. Varsayılan izleyici seçeneği ile TikTok paylaşımlarınıza ilgili kişilere reklamınızı gösterir.
  • Toplam bütçenizi Türk Lirasında belirleyin. Bu süreçte tahmini canlı yayın izleyicinizi görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca tanıtımın ortalama kaç saat boyunca gözükeceğini de ayarlamanız gerekecektir.
  • Kredi kartı numaranızı ekleyerek ödemeyi gerçekleştirin veya jetonlarınızı kullanın.
  • Tüm işlemler tamamlandıktan sonra “Tanıtımı Başlat” butonuna tıklayın.
  • Daha sonrasında yayın ayarlarınızı da tamamlayarak yayını başlatın.

Bu işlemler sonucunda yayınınızın başlaması ile birlikte reklamınız da seçtiğiniz ilgi alanına göre kişilere ana sayfa üzerinde gösterilmeye başlanacaktır. Böylece kısa süre içerisinde tanıtım ekranında gözüken izleyici sayısı yayınızı izleyecektir. Bu durum hem takip edilme ihtimalinizi arttıracak hem de yayın içerisindeki etkileşiminiz inanılmaz seviyelere gelecektir.

TikTok Canlı Yayın Tanıtımı ile Ne Kadar İzleyici Kazanılır?

TikTok canlı yayın tanıtımını aktifleştirmeniz ve yayın açmanız halinde, ilk ayarlama ekranında gözüken ortalama izleyici sayısına direkt olarak ulaşırsınız. Bu izleyici sayısı çekilen ilgiye göre azalıp artabilir. Ayrıca mevcut takipçilerinizi ve izleyicilerinizi de ayrı olarak hesaplamanız gerekmektedir. Dolayısıyla net olarak kaç izleyiciye sahip olacağınız yalnızca yayın içerisinde öğrenirsiniz ancak reklamlardan gelecek ortalama izleyici sayısı hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

TikTok Canlı Yayın Tanıtımı ile Ne Kadar İzleyici Kazanılır?
TikTok Canlı Yayın Tanıtımı ile Ne Kadar İzleyici Kazanılır?

Canlı Yayın Tanıtımı ile Fenomen Olunabilir Mi?

Mevcut durumda belirli bir kitleye ulaştıysanız ve kendi alanınızda kaliteli içerikler üretebiliyorsanız tanıtım yapmak yükseliş hızınızı arttıracaktır. Dolayısıyla sıfırdan tanıtım ile fenomen olabilmeniz mümkün değildir. Fakat belirli bir kitleniz bulunuyorsa ve kitlenizi daha da büyütmek için TikTok canlı yayın tanıtımı işlemini gerçekleştiriyorsanız fenomen olma sürecinizi ciddi seviyede arttırmış olursunuz.

Sizler de içeriğimizde edindiğiniz bilgilerden yola çıkarak hemen TikTok uygulamasına girebilir ve TikTok Canlı yayın tanıtımı ayarlarını yaparak paylaşıma hazır hale getirebilirsiniz. Eğer alacağınız performanstan tam olarak emin değilseniz, bu alanda uzmanlaşmış olan kişiler ve kurumlar ile anlaşabilirsiniz. Böylece kısa süre içerisinde daha fazla takipçiye ve izleyiciye sahip olarak fenomen olmanın kapılarını aralayabilirsiniz. Ayrıca doğal yollardan takipçi ve izleyici arttırmak istiyorsanız TikTok Etkileşimi Nasıl Arttırılır? Başlıklı içeriğimizi de ziyaret edebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu