Blog

TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır konusuna değineceğiz. Son günlerin trend uygulaması TikTok, oldukça fazla bir kullanıcı sayısına sahiptir. Özellikle genç internet kullanıcılarının vazgeçilmezi olan TikTok, 15 saniyelik eğlenceli videolar paylaşma imkânı sunmaktadır.

Tüm Dünya’da, milyonlarca kullanıcıya sahip olan bu uygulama, popülerliğini arttırmaya devam etmektedir. Peki, TikTok nedir? Nasıl kullanılır? Nasıl kuruldu?  TikTok hesap silme nasıl yapılır gibi TikTok hakkında merak edilen her şeyi bu yazımızda derledik. Ayrıca bakınız: Facebook hesap silme)

TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bazı kullanıcılar, TikTok hesabını kalıcı olarak silmek istemektedir. Bunun nasıl yapılacağını bilmeyen kullanıcıların sayısı, oldukça fazladır. TikTok hesabını, kalıcı olarak silebilmek mümkündür. Bu zor olmayan ve çok zaman almayan biri işlemdir. TikTok hesabını silmek isteyen kullanıcı;

  • Öncelikle profil butonuna basarak, profiline gitmelidir.
  • Profiline erişen kullanıcı, daha sonra, sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine dokunarak, ‘gizlilik ve ayarları’ seçeneğine basmalıdır.

Burada hesabı yönet seçeneği seçildikten sonra, ‘Hesabınızı kaldırmayı mı düşünüyorsunuz?’ seçeneğine basılmalıdır. Ekranda beliren yönergeler takip edildikten sonra, hesap silme işlemi kalıcı olarak gerçekleştirilmektedir. Hesap silindikten sonra, kullanıcı bir daha o hesaba giriş yapamamakta ve videolara olan erişimi kaybetmektedir.

TikTok Nedir?

Son günlerin en popüler uygulaması TikTok, küresel bir video topluluğudur. TikTok uygulamasında kullanıcılar, 15 saniyelik kısa videolar çekerek, bu videoları tüm dünyadaki diğer kullanıcılar ile paylaşabilmektedir. Videolarına, efektler, filtreler, çıkartmalar, ses ve müzikler ekleyebilen kullanıcılar, videolarını daha eğlenceli bir hale getirmektedir. Videolar üzerinde, kesme ve birleştirme de yapılabilen TikTok uygulamasında asıl amaç, anlık görüntüleri diğer kullanıcılar ile eğlenceli bir şekilde paylaşmaktır.

TikTok Nasıl Kullanılır?

TikTok, kullanımı oldukça kolay bir uygulamadır. İndirmesi ücretsiz olan bu uygulamayı, kullanıcılar, ister telefon üzerinden, ister bilgisayar üzerinden indirebilmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra yapılması gereken şey ise, kayıt olarak kişisel bir profil oluşturmaktır. Uygulamaya, telefon numarası ve mail gibi çeşitli sosyal medya bağlantıları ile hızlıca kayıt olunabilmektedir. Kayıt olduktan ve bir profil oluşturduktan sonra, mercek simgesine tıklayarak, çeşitli etiketleri ve profilleri aratmak mümkündür. Takip edilen etiket ve profillere ait gönderiler, kullanıcının ana sayfasına otomatik olarak düşmektedir.

TikTok üzerinden video çekmek ve paylaşmak isteyen kullanıcılar ise, alt menünün ortasında bulunan + işaretine tıklayarak, bunu gerçekleştirebilmektedirler. Paylaşmak istenen video çekildikten ya da seçildikten sonra, kullanıcı dilerse videosuna müzik, çıkartma ve efekt ekleyebilmektedir. Son düzenlemeler yapıldıktan sonra, video paylaşıma hazır hale gelmekte ve diğer kullanıcıların etkileşimine açılmaktadır.

TikTok Nasıl Kuruldu?

TikTok uygulaması, ilk çıkışını 2016 yılında yapmıştır. Fakat, TikTok ile aynı mantıkta olan ve 2014 yılında lansmanını yapan Musical.ly uygulaması, o dönemde oldukça popüler bir uygulama olarak varlığını sürdürmekteydi. Musical.ly uygulamasının git gide kullanıcı sayısını arttırması ile, benzer uygulamalarda ortaya çıkmaya başladı ve 2016 yılında TikTok, piyasa sürüldü. Rakibini sollayan ve daha çok kullanıcıya erişen TikTok, Musical.ly’i satın alarak, daha da popüler bir hale geldi. TikTok ve Musical.ly’nin kullanıcı veri  tabanı tek bir uygulamada birleştirildi ve TikTok ile yola devam edilmesi kararı alındı. TikTok uygulamasının geliştiricisi, Çinli bir internet girişimcisi olan Zhang Yiming’dir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu