BlogSosyal MedyaTikTok

TikTok Video İndirme Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlerle TikTok Video İndirme nasıl yapılır konusuna değineceğiz.TikTok tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok fazla kullanıcısı olan bir video paylaşım uygulamasıdır. TikTok ile 15 saniye ve 60 saniye arası video oluşturup, oluşturduğunuz videoları efektlerle süsleyip paylaşım yapabilirsiniz. TikTok da bir çok konuda video bulmanız mümkündür.

Paylaşılan videolar daha çok kişilerin oluşturduğu videolardan oluşmaktadır. Bu videoları uygulama içerisinde beğenip daha sonra izlemeniz mümkün olduğu gibi TikTok videolarını cep telefonlarınızın galerisine de kaydedebilirsiniz. Ama bazen TikTok kullanıcıları çektikleri videoların kaydedilmesine izin vermemekte, bu yüzden de Videoyu Kaydet özelliği çıkmamaktadır. Ama Videoyu Kaydet özelliği olmayan TikTok videolarını da cep telefonunuza indirmek mümkün.

Ayrıca bakınız: Tiktok yorum kapama

TikTok Video İndirme Engelleme Nasıl Yapılır

Sizde TikTok kullanıcısı iseniz ve oluşturduğunuz videoların diğer tiktokçular tarafından cep telefonlarına kaydedilmesini istemiyorsanız ilk önce TikTok üzerinde profil sekmesine tıklayın. Daha sonra sağ üst köşede bulunan yan yana 3 noktaya dokunun. Buradan Gizlilik Ayarları seçeneğine tıklayın. burada karşınıza bir çok gizlilik ayarı çıkacaktır. Bunlardan bir tanesi de İndirmeye İzin Ver seçeneğidir. Bu seçeneği tıklayıp gizlilik ayarını Kapalı olarak işaretlemeniz durumunda kullanıcılar TikTok da oluşturduğunuz videoları indiremeyeceklerdir.

TikTok Video İndirme Nasıl Yapılır

TikTok bünyesinde kullanıcıların paylaştığı videoların diğer tiktok kullanıcıları tarafından indirilip indirilmemesine kişlerin kendilerine bırakmıştır. Bu konuda bir üsteki paragrafta bahsettik. TikTok videolarının kaydedilmesine izin veren kullanıcıların videolarını cep telefonlarına kaydetmek çok kolaydır. Cep telefonuna indirmek istediğiniz bir video varsa, parmağınızı beğendiğiniz video üzerine basılı tutunuz. Daha sonra cep telefonunuzun ekranında Videoyu Kaydet seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe dokunduğunuz zaman beğendiğiniz videoyu cep telefonunuzun galerisine kaydedilecektir. Peki ya Videoyu Kaydet çıkmıyorsa nasıl indireceksiniz.

TikTok Video İndirme

Bunun için harici bir uygulamaya gerek duyulmaktadır. Uygulamanın adı Snaptube. Uygulamayı google da aratıp telefonunuza kurabilirsiniz. Peki Uygulama ile videoyu nasıl indireceksiniz. Varsayalım uygulamayı cep telefonunuza kurdunuz. Uygulama ile TikTokdan video indirmek için beğendiğiniz videonun hemen sol tarafında bulunan sağa doğru ok işaretine tıklayınız. Açılan sekmede bağlantıyı kopyala seçeneğine tıklayınız. Tıkladıktan sonra sarı bir yuvarlağın içerisinde aşağı doğru bir ok seçeneği karşınıza çıkacaktır, tıklayınız. Tıkladıktan sonra telefonunuzda ki tarayıcıdan yeniden videonun açıldığını göreceksiniz. Tekrardan sarı ok işaretine tıkladığınız zaman size indirme seçeneği sunulacaktır. En son olarak MP4 seçeneğine tıklayınca artık video inmeye başlayacaktır. TikTok video indirme bu şekilde yapılmaktadır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu