BlogSosyal Medya

Tinder Rehberdeki Kişileri Engelleme Nasıl Yapılır?

Tinder uygulaması, yakın bir süre önce yayınladığı güncellemede, rehber kişileri engelleme özelliğini getirdi.

Bu sayede uygulama üzerinden telefon rehberine engel koyulabildi ve tanıdık kişiler ile karşılaşma riski sıfıra indirildi. Tüm dünyada kullanılan popüler arkadaşlık uygulaması Tinder, kullanıcıların oldukça rahatsız olduğu bu konu ile ilgili, kesin bir çözüm getirdi.

Tinder’da Engelleme Var Mı?

Tinder’ın yeni güncellemesi ile artık rehber engelleme yapılabilir bir hale geldi. Bu işlemin yapılabilmesi için şu adımların izlenmesi gerekiyor;

  • Tinder uygulaması açılır,
  • Uygulama üzerinden “Profil” sekmesine gidilir,
  • “Dişli Çark Ayarlar” simgesine tıklanır,
  • Ardından “Kişileri Engelle” seçeneği seçilir,

Kişileri engelle bölümüne gelindiğinde, telefon rehberindeki kişiler görüntülenir. Rehber üzerinden engellenmek istenen kişiler tek tek seçilebilir. Ya da ekranın sağ üstünde bulunan “…” üç nokta simgesine dokunarak, menü üzerinden “Tüm Kişileri Seç” seçeneğiyle, rehberdeki tüm kişiler tek bir dokunuşla seçilebilir.

Son adım olarak, ekranın alt kısmında yer alan “Block Contact” butonu ile engelleme yapılır. Bu butona basılmasının ardından, seçilen tüm kişiler Tinder hesabından engellenmiş olacaktır.

Tinder Rehberdeki Kisileri Engelleme Nasil Yapilir

Tinder Engel Kaldırma

Tinder uygulamasında engellenen kişilerin engeli, istenirse tekrar kaldırılabilir. Engel kaldırılması için yapılması gereken adımlar şöyledir;

  • Tinder uygulaması açılır,
  • Uygulama üzerinden “Profil” bölümüne gidilir,
  • “Ayarlar” simgesine dokunulur,
  • Ayarlar bölümünden “Kişileri Engelle” kısmına geçilir,
  • Gelen ekranda, “Engellenen” seçeneği seçilir,

Burada engellenen kişilerin listesi vardır. Eğer bir kişiye konulan engel kaldırılmak istenirse, kişinin hemen yanında yer alan “Engeli Kaldır” seçeneğine dokunulur. Bu seçeneğe dokunulduğunda, engellenen kişi tekrar profili görebilir ve erişebilir.

Tinder Toplu Eşleşme Kaldırma

Tinder üzerinden yapılan eşleşmeleri kaldırmak mümkündür. Bir eşleşmeyi kaldırmak için öncelikle o kişinin profiline gidilir. Ardından sağ üst köşede yer alan, “…” üç nokta simgesine dokunulur ve “Eşleşmeyi Kaldır” seçeneği seçilir. Aynı adım izlenerek tüm eşleşmeler teker teker kaldırılabilir.

Tinder uygulamasını telefondan silmenin, eşleşmeleri yok etmeyeceği unutulmamalıdır. Uygulama kaldırılsa da, Tinder hesabı aktif bir şekilde kalır. Bunun için uygulamayı telefondan kaldırmadan önce, Tinder hesabı kapatılmalıdır. Tinder hesabı kapatıldığında, tüm eşleşmelerle beraber profil de ulaşılmaz olur.

Ayrıca Tinder hesap silme konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu