Blog

TM İşareti Nasıl Yapılır [™]

TM İşareti Nasıl Yapılır ; TM [™] kısaltması İngilizce de Trademark anlamına gelmektedir. TM yani Türkçesi Ticari Marka yada Tescilli Marka ifadesinin kısaltmasıdır. Yani bir çok kişinin bildiği gibi Türk Malı anlamın gelmemektedir. TM işareti bulunan ürünler Amerikan Patent Dairesine kayıtlı olmadan tescillenmiş anlamı taşımaktadır. Amerikan Patent Dairesine kayıtlı ürünlerde ® işareti bulunmaktadır. Yazımızın devamında TM işareti Nasıl Yapılır kısaca açıklayalım.

TM İşareti Nasıl Yapılır

TM İşareti Nasıl Yapılır

1. Klavyede TM işareti yapmak için;

Alt+0153 = ™

kombinasyonunu kullanarak yapabilirsiniz.

2. Cep telefonunda TM işareti yapmak için;

Cep telefonu klavyeniz de özel simgelerin bulunduğu bölümü açın. ™ işareti özel simgelerin olduğu kısımda göreceksiniz.

TM Kullanılan Diğer Durumlar

  • TM lise seviyesi okullarda bölüm / alan seçimlerinde Türkçe Matematik anlamına gelmektedir.
  • Tamam ifadesinin kısaltılması olarak internet de, sosyal medya platformlarında yada mesajlaşma servislerinde kullanılmaktadır.

TM İşareti Nasıl Yapılır konusunda ™ işaretini yapamıyorsanız yoruma yazarak yardım alabilirsiniz.

TM İşareti Kopyala ™ ™ ™ ™ ™


İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. İnternette o kadar aradım ama sizin sitedeki gibi açıklayıcı bir anlatım biçimi bulamamıştım. Sayenizde TM işaretinin nasıl yapılacağını kolayca yaptım. Çok teşekkür ederim…

  2. TM İşaretini klavyeden nasıl yaparız güzel açıklamışsınız. Bahsettiğiniz tuşlara web tarayıcımın adres çubuğunda basılı tuttuğumda aşağı yönlü bir ok çıktı. Demekki farklı editörlerde farklı işaretler de çıkabiliyor. TM işaretinin anlamını Türk Markası olarak biliyordum bir ara. Sayenizde bilgimi güncelleyip Ticari Marka anlamına geldiğini öğrendim. Teşekkürler.

    1. Belirtilen tuş kombinasyonunu office programların da deneyiniz, yada kopyala yapıştır yöntemini kullanarak istediğiniz yerde kullanınız lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.