Sosyal Medya

Tumblr Hesap Silme – Kapatma – Dondurma Linki Güncel

Tumblr hesap silme, kapatma ve dondurma işlemleri son zamanlarda birçok Tumblr kullanıcısı tarafından araştırılan konuların başında yer alıyor. Bir zamanların en popüler blog platformlarından biri olan ve neredeyse herkes tarafından aktif olarak kullanılan bu platform, artık eski popülaritesini kaybettiği ve illegal bir ortam haline geldiği için çoğu mevcut kullanıcı Tumblr hesabının nasıl silinebileceğini ve dondurulabileceğini merak ediyor. Bizler de bu içeriğimizde tüm detaylarıyla Tumblr hesap silme işleminin adımlarını sizlerle paylaşacak ve dondurma, kapatma gibi konular hakkında bilgileri ileteceğiz.

Tumblr Hesap Silme ve Dondurma

Tumblr, kişilerin kendi blog sayfalarını oluşturabildiği ve çeşitli içerikler paylaşabildiği oldukça kullanışlı bir ortam olarak karşımıza çıkıyor. Twitter ile Reddit platformlarının birleşimi olarak nitelendirilebilecek olan Tumblr, en eski sosyal medya platformları arasında da bulunuyor. Fakat günümüzde sosyal medya platformları kendilerini geliştirir ve değiştirirken Tumblr aynı devam etmeyi tercih etti. Bu durum hem mevcut kullanıcı kitlesini azalttı hem de platformdaki paylaşımların kalitesiz hale gelmesine yol açtı. Dolayısıyla bugün birçok kullanıcı Tumblr hesabını silmek için çeşitli araştırmalar yapıyor.

Tumblr hesap silme işlemi, diğer sosyal medya platformlarına kıyasla çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Ancak Tumblr platformu içerisinde hesap dondurma seçeneği bulunmamaktadır. Kısacası hesabınızı devre dışı hale getirmek istiyorsanız tamamen silmekten başka seçeneğiniz olmayacaktır. Ayrıca hesabınızdaki tüm gönderiler, dosyalar ve veriler de hesap silme işlemi ile birlikte tamamen ortadan kaldırılacaktır. Geri dönüşü mümkün olmayan bir işlem olduğu için tüm adımları detaylı bir şekilde inceleyerek ilerlemeniz ve gerekli yedeklemeleri yapmanız gerekmektedir.

Tumblr Hesap Silme ve Dondurma
Tumblr Hesap Silme ve Dondurma

Tumblr Hesap Silme İşlemi

Gerekli tüm bilgileri okuduktan sonra halen Tumblr hesabınızı kalıcı olarak silme konusunda kararlıysanız, yalnızca birkaç dakikalık bir işlem ile hesabınızı kapatabilirsiniz. Fakat yukarıda da bahsettiğimiz gibi öncesinde gerekli yedeklemeleri yapmayı unutmayın. Bunun yanında hesap silme işlemini yalnızca bilgisayar üzerinden yapabileceğinizi de bilmeniz gerekiyor.

  • Tarayıcınız üzerinden Tumblr web sitesine girin ve hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ üst menüde yer alan “Profil” simgesine tıklayın.
  • Açılacak olan menüden “Ayarlar” sekmesine ilerleyin.
  • Sayfanın en alt sağ köşesinde bulunan “Hesabı Sil” butonuna tıklayın.
  • Giriş bilgilerinizi tekrar girdikten sonra uyarı metnini inceleyin ve işlemi onaylayın.

Tüm bu işlemlerden sonra hesabınız kalıcı olarak silinecek ve hesabınıza bağlı olan tüm blog sayfaları ortadan kaldırılacaktır. Bunun yanında sizin adınıza sahip olan yeni hesaplar açılabilir ve blog sayfaları alınabilir. Vazgeçmeniz halinde ise işlemi geri alma gibi bir şansınız bulunmayacaktır.

Tumblr Hesap Silme İşlemi
Tumblr Hesap Silme İşlemi

İçeriğimizde detaylı bir şekilde Tumblr Hesap Silme işlemini sizlerle paylaştık ve diğer konular hakkında bilgi vermeye çalıştık. Hesabınızı silme noktasında tüm sorumluluğun sizde olduğunu ve geri alamayacağınızı unutmayın. Ayrıca işlemleri yapmadan önce bilmeniz gereken detaylardan yola çıkarak ek süreçleri incelemenizi tavsiye ederiz. Bunun yanında Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır? başlıklı sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu