Blog

Tuner Çıkışı Aşırı Yüklendi Sorunu ve Çözümü

Tuner Çıkışı Aşırı Yüklendi hatası son zamanlarda bir çok TV ekranlarında görünmektedir. Vestel televizyonlar da,  Seg marka televizyonlar da, Regal, Samsung, Telefunken, Arçelik, Beko gibi televizyonlar da, Tivibu gibi yayın yapan kanallar da Tuner çıkışı aşırı yüklendi sorunu sık sık gömülmektedir. Tuner Çıkışı Aşırı Yüklendi sorunu ile karşılaşan bir çok kişi bu sorunun elektriksel bir nedenden kaynaklandığını düşünmekte ve hemen panik yapmaktadırlar. Aslında hiç bir panik yapmaya gerek yoktur. “Tuner Çıkışı Aşırı Yüklendi” sorunu için hemen panik yapmayın, çok basit bir nedenden kaynaklanmaktadır. Televizyonunuza merkezi uydu sisteminden yada çanak anteninizden televizyonunuza gelen kabloda sıkıntı bulunmaktadır. Bunun nedeni televizyon bağlantı noktasında kablodan çıkan saçakların bağlantı noktasına temas etmesi, kabloda kırılma, bükülme, aşınma gibi problemlerin bulunmasından kaynaklanmaktadır.

Tuner Çıkışı Aşırı Yüklendi sorunu ve çözümü Tuner çıkışı aşırı yüklendi ne demektir?

Tuner Çıkışı Aşırı Yüklendi Sorununun Kesin Çözümü & Tuner Çıkışı Aşırı Yüklendi Ne Demek?

 1. Televizyonunuzu kapatıp fişten çekiniz. Tekrar fişe takıp kontrol ediniz. Hata devam ediyorsa;
 2. Çözüm için ilk başta televizyonunuza gelen kablonun birleşim yerinde herhangi bir kablo saçağı var mıdır kontrol ediniz.
 3. Çanak anteninizin bağlantı noktasında kablo saçağı var mı kontrol ediniz.
 4. Böyle bir saçak varsa kendiniz yeniden giriş ucunu oluşturmayı biliyorsanız yapınız.
 5. Kabloda herhangi bir yerde kırık, yıpranmış bir yer var mı kontrol ediniz.
 6. Kırık yada yıpranmış yeri siyah elektrik bandı ile kapatınız.
 7. Farklı bir kablo varsa kabloyu değiştirip deneyiniz.

Tuner Çıkışı Aşırı Yüklendi sorunu için yukarıda bahsettiğimiz çözüm yolları mutlaka işinize yarayacaktır.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

17 Yorum

 1. Zarari kabul etmiyorsan neden paylasiyosun ozmn paylasim yapmiyacaksin belki anlattiklarin yalan dolan

  1. Ümit bey, tuner çıkışı hatası TV’ye yada çanak antene gelen kablolardan kaynaklanan bir sorundur. Sorunu kısaca açıkladık, sorunu çözüp çözmemek sizin elinizde. Hiç bir şekilde yanlış bilgi yoktur.

 2. Dediğin gibi kablodaki püsküller televizyona temas ediyormuş. Teması kestim düzeldi.

 3. Benim tv ma puskuller temas etmiyor ama çanak anten olduğu için ve kerpiç ev olduğu için dolayısı ile yağmur, rüzgar tesirinden olabilir bence ABDULLAH YANARATEŞ Bey.??

 4. Bahsettiğiniz TV markalarının bir çoğu aynı fabrikada üretiliyor. Ben de vestel var 5 yıldır kullanıyorum. Bu sorunla bir kaç kez karşılaştım. Kablo ile ilgili genelde. Ben uydu kablosunun duvardaki prize giren soketi düzelttiğimde ve sonra cihazı kapatıp açtığımda sorun ortadan kalkıyor. İyi günler

 5. Kesinlikle dogru tespit.helal olsun.kabloda saçak vardi.temizleyip duzeltip taktik gercekten duzeldi.tesekkur ederim.

  1. Tuner çıkışı aşırı yüklendi sorununu çözmenize mutlu olduk değerli ziyaretçimiz.

 6. Abdullah abi tesekkur ediyoruz allah razi olsun 🙂 efsane çözüm evdeki herkes şok ))

 7. Hocam hayırlı akşamlar bizim çanak anten de aynı sorunu yaşıyoduk tüner çıkışı çanak anten kabloları değiştirdik olmadı kablo TV ye geçtik ondan sonra bugün yine aynı sorun başladı giriş çıkış ları kontrol ettim bu sonuç alamadık hayırlı akşamlar kolay gelsin cevabınızı bekliyorum TV markası telefunken

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu