Kapat
Türk Telekom Arayanı Bil
İnternet 523 views 0

Türk Telekom Arayanı Bil Servisi

Türk Telekom Arayanı Bil Servisi

Türk Telekom Arayanı Bil servisi nasıl aktif hale getirilir, bu servis için ücretlendirme nasıldır, arayanı bil servisi nasıl iptal edilir ve kaç türlü arayanı bil servisi vardır bu yazımızda bulabilirsiniz.

Türk Telekom Arayanı Bil servisi telefonunuz kapalıyken yada telefonunuz açık durumda ama ulaşılmak istemediğiniz de sizleri kimin aradığını, kaç defa aradığını, ne zaman aradığını kısa mesajla size bildiren bir uygulamadır. Telefonunuz kapalı durumda yada size ulaşılamayan durumlarda, Arayanı Bil servisi size kısa mesaj gönderirken, aynı zamanda ulaşılabilir durumda iken ise sizi arayan kişiye kendisine şu an ulaşabilirsiniz mesajı da gitmektedir.


Sesli Mesaj

Sizi arayan kişiler size ulaşamadığı zaman ise, size ayrıca sesli mesaj bırakabilmektedir. Sesli mesajlarınızı 888 ‘i arayarak ücretsiz olarak dinleyebilirsiniz.

Türk Telekom Arayanı Bil

İki Türlü Arayanı Bil Servisi Vardır

Ulaşılamayan Durumlar İçin: Telefonunuz kapalıyken yada size ulaşılamıyor durumda iken arayanı bil servisi devreye girer. Ulaşılabilir durumda iken, sizi kimler kaç defa aramış, ne zaman aramış bilgi mesajı gelir. Aynı durumda karşı tarafa da, siz ulaşılabilir durumda iken bilgi mesajı gitmektedir.

Her Durum İçin: Bu durum telefonunuz açıkken dahi rahatsız edilmemek için kullanılmaktadır. Sizi arayanlar direk arayanı bil servisine yönlendirilmektedir. Size de ayrıca kimin aradığı ile ilgili anında kısa mesaj gelmektedir.

Türk Telekom Arayanı Bil Servisi Aktifleştirme

Türk Telekom Arayanı Bil Servisi’ni aktifleştirmek için bir kaç yöntem vardır. Bu yöntemler;

SMS İle Aktifleştirme

  1. Ulaşılamayan durumlar için; ACIK yazıp 5555 ‘e kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz.
  2. Her Durum için: ACIK yazıp 5555 ‘e kısa mesaj gönderdikten sonra telefonunuzdan şu tuşlamayı yapmalısınız; **21*05559477070# arama tuşu.

Diğer yöntemler ise Türk Telekom Web üzerinden, Türk Telekom Online İşlemler uygulaması ile ve Türk Telekom Mağazalarından yapabilirsiniz.

Ücretlendirme

Türk Telekom Arayanı Bil Servisi aylık ücretlendirmesi ulaşılamayan durumlar ve her durumlar için toplam ₺ 1,49. Ücretlere KDV ve ÖİV dahildir.

İptal İşlemi

Ulaşılamayan durumlar ve Her durum iptali yapmak için ARAYANIBIL IPTAL yazıp kısa mesajla 5555 ‘e göndermeniz yeterlidir.

Türk Telekom arayanı bil servisi işlemlerinizi tam olarak yaptığınızı düşünüyoruz. Yapamadığınız bir durum varsa yorumlara mesaj bırakarak yardım isteyebilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.