Blog

Türk Telekom Gizli Numaraya Engelleme Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlere Türk Telekom Gizli Numaraya Engelleme Nasıl Yapılır sorusunun cevabını vereceğiz. Gizli numaralardan gelen aramalar bilinmeyen kaynaklı olmasından dolayı çoğu zaman tedirginlik ve rahatsızlık yaratmaktadır. Özellikle de bu tarz aramaların sıklıkla meydana geliyor olması operatör kullanıcılarının canını fazlasıyla sıkmaktadır.

Bu tarz durumlar gizli numara engelleme işlemlerini gerçekleştirmek sıkıntının giderilmesi açısından yeterli olmaktadır. Gizli numarayı engelleme işlemi sonrası kaynağı bilinmeyen aramaların cep telefonu kullanıcılarını rahatsız etmesi mümkün olmamaktadır. Bu yazımızda Vodafone gizliden gelen aramalara kapama hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türk Telekom Gizli Numarayı Engelleme

Türk Telekom gizli numara aramalarından rahatsız olan müşterilerine, bu durumu sonlandırabilmeleri amacıyla farklı çözüm seçenekleri sunmaktadır. Kullanıcılar bu yöntem ve uygulamalar sayesinde telefonlarında beliren bilinmeyen kaynaklı aramaları engelleme imkanına kavuşmaktadır. Türk Telekom Gizli Numaraya Engelleme işlemi kullanılan cep telefonu üzerinden de yapılabilir.

Fakat bazı marka ve model telefonlarda bu işlemi gerçekleştirebilecek özellik bulunmamaktadır. Ya da cep telefonu kullanan bazı kişilerin akıllı telefonu bulunmamaktadır. Bu yüzden gizli numaradan gelen aramaları engelleme işlemini Türk Telekom gizli numarayı engelleme seçenekleri üzerinden gerçekleştirmek kullanıcılara daha fazla avantaj sağlamaktadır.

Arama Menüsünden Numara Engelleme

Türk Telekom’da gizli numaradan gelen aramaları engelleme işlemi için kullanılabilecek farklı birkaç yöntem bulunmaktadır. Kullanıcılar kendilerine en uygun olan yöntemi belirleyerek işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. Engelleme işlemini gerçekleştirmek oldukça kısa sürede yapılabilmektedir. Cep telefonu üzerinden belirli tuşlamaları yaparak özel numaralardan gelen aramaları engellemek isteyenler için iki seçenek bulunmaktadır.

Bunların ilkinde cep telefonunun tuş takımı üzerinden *253# tuşlamasını yapmak yeterli olmaktadır. İkinci yöntemde ise yine telefonun tuş takımı üzerinden *100# sembolleri tuşlanmalı ve sonra ekrana gelen seçenekler üzerinden gerekli seçimler yapılarak işlem tamamlanmalıdır. Arama menüsünden tanımlanmış olan engelleme işlemini iptal etmek için uygulanan tuşlama işlemlerinin aynısını tekrar etmek yeterli olmaktadır.

Online işlemlerden gizli numara engelleme

Özel numara engelleme işlemi için uygulanabilecek diğer bir yöntem de Türk Telekom online işlemler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Online işlemler menüsüne girerek burada bulunan gizli numaralardan gelen aramaları engelle bölümünden gerekli işlemleri yaptıktan sonra engelleme işlemi tamamlanmaktadır. Gerçekleştirilmiş olan Turk Telekom gizle numaraya engelleme işlemini iptal etmek içinde aynı işlemlerin online işlemler bölümüne girilerek tekrar edilmesi gerekmektedir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu