Blog

Türk Telekom İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

türk telekom internet ayarları nasıl yapılır? Bunun için yapılması gereken detaylar oldukça basittir. Bilindiği üzere, Türk Telekom Operatörü gerek mobil, gerek İnternet, gerek ev telefonu ve gerekse diğer birçok kurumsal servis alanında hizmet vermektedir. Dolayısıyla Avea, TTNET ve Turk Telekom markaları, Türk Telekom olarak birleştirilmiştir. Bu yüzden karşımıza sıklıkla İnternet ayarı gibi detaylar karşımıza çıkmaktadır. Şimdi bu yöntemlerin neler olduğuna ve nasıl yapılacağına değinelim.

Türk Telekom İnternet Ayarları Nasıl Yapılır?

Bu bilgiler Samsung, iPhone, LG, Huawei ve HTC gibi model ve markalarda değişiklik gösterebiliyor. Ancak aslına bakıldığında hepsinin aynı mantık olduğunu görebiliyoruz.

İşte Türk Telekom İnternet ayarlarının yapım yöntemleri şu şekildedir;

  • İlk olarak mobil cihaz ayarlarını tek seferde alabilmek için yıldız 3 kez 9 ve tekrar kareyi tuşlamalısınız.
  • Ardından Ayar yazarak 9999’a kısa bir mesaj gönderebilirsiniz.
  • Kullanmış olduğunuz mesaj doğrultusunda Türk Telekom otomatik olarak bizlere kısa mesaj gönderecek.
  • Eğer ki bu nokta da mobil cihaz tanımlı değilse, ayar kodları manuel olarak gönderilecektir. Yapılan bu işlemler tamamen ücret olmaktadır.
  • Diğer bir yöntem olarak, 5555’talep etmek istediğiniz ayarı, mesaj olarak göndererek, mobil cihaza otomatik olarak gelmesini sağlayabiliriz.
  • INTERNET AYAR yazarak, 5555’e kısa mesaj göndererek işlemi yapabiliyoruz.

Ayrıca bunlara ek olarak Türk Telekom MMS ayalarını yapabilmek için MMS AYAR yazarak 5555’e göndermek yeterli olacaktır.

Türk Telekom Android İnternet Ayarı Nasıl Yapılır?

Bu işlem aslına bakıldığında oldukça basittir. Bunun için yapılması gerekenler; cihazın Ayarlar kısmına girerek, Yeni APN eklemektir. Bu bölümde karşımıza çıkacak değerler şu şekildedir;

İsim: Türk Telekom İnternet,

MMC: 286 olmalıdır,

MNC: 03 olmalıdır,

APN: Internet,

User: Boş,

Server: Boş,

Password: Boş,

MMSC: Boş,

TYPE: Default,

değerleri girilmelidir. Bu değerler üzerinden tekrar giriş yaparak, kaydetmek yeterli olacaktır. İşlem sonunda akıllı cihazı tekrar açıp, kapatıyoruz.

Türk Telekom iPhone internet ayarı nasıl yapılır?

Aynı yöntem seyrinde, Hücresel Veri’yi aktif hale getiriyoruz. Ardından Hücresel Veri Ağı seçeneği kısmında yer alan APN’ye girerek, ‘İnternet’ yazmamız yeterli olacaktır.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı