Kapat
Sponsor Reklamlar
Türk Telekom Numara Değiştirme
ÇözümNet 165 views 0

Türk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır

Türk Telekom müşterileri Türk Telekom Numara Değiştirme işlemini bir kaç yoldan yapabilmektedirler. Numaralarını değiştirmek isteyen Türk Telekom müşterileri, telefon numaralarını değiştirme nedeni olarak numaralarının çok fazla kişide olduğunu, yada telefonlarına gelen reklamların çok fazla olduğunu ve artık bu reklamların rahatsız edici boyuta geldiğini dile getirmektedirler.

Türk Telekom Numara Değiştirme

Numaralarını değiştirmek isteyen bir çok abone ise telefon numaralarının son 4 rakamının ve/veya son 4 rakamı ile beraber ortada kalan 3 rakamın uyumlu olmasını istemektedirler. Bu uyum genellikle doğum tarihleri, bulundukları ilin plaka numaraları, tuttukları takımın kuruluş tarihleri gibi bir çok nedene dayanmaktadır. Bu bahsettiğimiz özel numaralar Sahibinden yada LetGo gibi satış sitelerinde de bulunabilmektedir. Bu numaralara sahip olmek isteyen kişiler buldukları numaraları devir işlemi ile sahip olabilmektedirler. Ama bu numaralar sahip oldukları özel numaraların çeşidine göre fiyatı da artmaktadır. Öyle ki bu numaraların fiyatı ortalama 500 TL’den başlayıp çok daha fazla rakamlara ulaşabilmektedir. Bu özel numaralara sahip olmak isteyen kişiler genellikle numaraların kolay akılda tutulması ve şirket sahiplerinin şirketlerine ait numaraların kolay akılda tutulmasını istemektedirler.

Türk Telekom Numara Değiştirme Nasıl Yapılır

Telefon numaralarını değiştirmek isteyen Türk Telekom (AVEA) aboneleri numara değişikliğini en kolay şekilde yapabilecekleri yollardan ilki bulundukları şehirde Türk Telekom Müşteri Temsilciliklerine başvurabilirler. Başvurularında kimlik bilgisi sorulmaktadır. Ayrıca numara değişikliği ücreti KDV ve ÖİV dahil 20 TL‘dir. Numara değiştirme ücreti olan 20 TL ilk hesap kesim tarihinde faturalarına yansıyacaktır.

Türk Telekom Numara Değiştirme diğer yolları ise Türk Telekom Online İşlemler yada Türk Telekom Müşteri Hizmetleri üzerinden yapabilirler. Online işlemler menüsünden yapılacak olan numara değiştirme işlemi sırasında çok daha fazla ve çeşitli numaralara ulaşabilirsiniz. Numara değiştirme işlemini her fatura döneminde yapabilirsiniz, yani her fatura döneminden kasıt 12 ay boyunca 12 numara alabilirsiniz.

Eğer Faturasız Türk Telekom müşterisi iseniz numara değişikliği işlemi yapabilmek için hattınızda en az 20 TL yüklü olması gerekmektedir. Aksi halde numara değiştirme işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Türk Telekom’a diğer telekom şirketlerinden geçen aboneler numara değişlikliği işlemi için en az 6 ay beklemeleri gerekmektedir. 6 aydan önce numara değişikliği talebi yerine getirilmeyecektir.

abdullah yanarateş