Blog

Turk Telekom Numara Gizleme Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlerle Turk Telekom Numara Gizleme Nasıl Yapılır sorusunun cevabını paylaşacağız. Günümüzde yüksek kullanım seviyesine ulaşan cep telefonları, neredeyse her birimizde mevcut hale geldi. Günden güne artan cep telefonu kullanımı ile birlikte, cep telefonu sağlayıcıları, yani operatörler de büyümüş ve bizlere en iyi hizmeti vermeyi amaçlamışlardır.

Fakat son yıllarda aradığımız kişilere numaramızın gözükmesi, numaramızın onların eline geçmesi bizler için sıkıntı oluşturabilecek bir hale gelmiştir. Eğer sende cep telefonu numaranın, aradığın kişiye gözükmesini istemiyor isen, Türk Telekom‘un sunmuş olduğu numara gizleme özelliğini kullanabilirsin. (Ayrıca bakınız: Vodafone numara gizleme)

Turk Telekom Numara Gizleme Nedir?

Turk Telekom numara gizleme, aradığınız kişinin, sizin kendi numaranızı görmemesini sağlayan bir hizmettir. Eğer sende, birisini aramak istiyor, fakat telefon numaranın ona gözükmesini istemiyor isen, Turk Telekom numara gizleme servisini kullanabilir ve numaranı karşı taraftan gizleyebilirsin.

Türk Telekom Numara Gizleme Nasıl Yapılır?

Cep Telefonu Numaramı Nasıl Gizlerim?

Cep telefonu numaranı arama yaptığın kişiden gizlemek için iki seçeneğin bulunuyor. Bunlar;

  • Tek seferlik numara gizleme,
  • Her aramada numarayı gizleme.

Tek seferlik olarak numaranı gizlemek istiyorsan yapacağın tek şey, arayacağın telefon numarasının başına #31# ekleyerek numarayı aramak ve telefonu açmasını beklemek. Karşıdaki kişiye telefon numaran yerine “Gizli Numara” şeklinde bir yazı gözükecektir.

Yaptığın aramalarda, cep telefonu numaranın her zaman gizli kalmasını istiyorsanız Turk Telekom‘un mobil uygulamasından, ayarlar bölümüne giderek, arama tercihlerinden “numaramı gizle” seçeneğini seçebilir ve numaranı gizleyebilirsin.

Ya da telefonun ayarlar bölümüne giderek, telefon numaramı gizle seçeneğini işaretleyebilir ve aynı uygulama aracılığı ile gizlendiği gibi numaranı karşı taraftan gizleyebilirsin. Fakat karşı tarafın arama ayarlarında gizli numaralar engellendi ise, o kişiyi, numaranı gizleyerek arayamazsın..

Gizli Numaradan Arayanı Öğrenebilir Miyim?

Sizi, numarasını gizleyerek arayan bir kişinin kim olduğunu kendi başınıza öğrenmeniz maalesef mümkün değildir. Zaten gizli numaranın amacı da budur. Türk Telekom bu bilgileri paylaşmadıkça gizli numarayı öğrenemezsiniz. Ancak sizi gizli numaradan arayan kişi tehdit ediyor veya rahatsız ediyor ise savcılığa başvurabilir ve numaranın kim olduğunu öğrenme talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumda Türk Telekom arayanın kimliğini mahkeme ile paylaşır ve arayan kişi ortaya çıkar.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu