Blog

Türk Telekom Numara Gizleme Nasıl Yapılır

Türk Telekom tek seferlik ve sürekli olarak numara gizleme yapmak mümkündür. Türk Telekom tek seferlik numara gizleme işlemini cep telefonunuzun klavyesini kullanarak arayacağınız numaranın başına 4 haneli kod eklemeniz gerekmektedir. Sürekli olarak cep telefonu numaranızı gizlemek istiyorsanız ise cep telefonunuzda Ayarlar menüsünü kullanarak yapabilirsiniz. Şayet sizde cep telefonu numaranızın, aradığınız kişiye gözükmesini istemiyor iseniz, Türk Telekom numara gizleme seçeneklerinden bir tanesini uygulayabilirsiniz.

Türk Telekom Numara Gizleme

Turk Telekom numara gizleme, aradığınız kişinin, sizin kendi numaranızı görmemesini sağlayan bir hizmettir. Eğer sende, birisini aramak istiyor, fakat telefon numaranın ona gözükmesini istemiyor isen, Turk Telekom numara gizleme servisini kullanabilir ve numaranı karşı taraftan gizleyebilirsin.

Cep Telefonu Numaramı Nasıl Gizlerim?

Cep telefonu numaranı arama yaptığın kişiden gizlemek için iki seçeneğin bulunuyor. Bunlar;

  • Tek seferlik numara gizleme,
  • Her aramada numarayı gizleme.

Tek seferlik olarak numaranı gizlemek istiyorsan yapacağın tek şey, arayacağın telefon numarasının başına #31# ekleyerek numarayı aramak ve telefonu açmasını beklemek. Karşıdaki kişiye telefon numaran yerine “Gizli Numara” şeklinde bir yazı gözükecektir.

Turk Telekom Numara Gizleme Nasıl Yapılır
Turk Telekom Numara Gizleme Nasıl Yapılır

Yaptığın aramalarda, cep telefonu numaranın her zaman gizli kalmasını istiyorsanız Turk Telekom‘un mobil uygulamasından, ayarlar bölümüne giderek, arama tercihlerinden “numaramı gizle” seçeneğini seçebilir ve numaranı gizleyebilirsin. Ya da telefonun ayarlar bölümüne giderek, telefon numaramı gizle seçeneğini işaretleyebilir ve aynı uygulama aracılığı ile gizlendiği gibi numaranı karşı taraftan gizleyebilirsin. Fakat karşı tarafın arama ayarlarında gizli numaralar engellendi ise, o kişiyi, numaranı gizleyerek arayamazsın..

Turk Telekom Numara Gizleme Nasıl Yapılır
Turk Telekom Numara Gizleme Nasıl Yapılır

Gizli Numaradan Arayanı Öğrenebilir Miyim?

Sizi, numarasını gizleyerek arayan bir kişinin kim olduğunu kendi başınıza öğrenmeniz maalesef mümkün değildir. Zaten gizli numaranın amacı da budur. Türk Telekom bu bilgileri paylaşmadıkça gizli numarayı öğrenemezsiniz. Ancak sizi gizli numaradan arayan kişi tehdit ediyor veya rahatsız ediyor ise savcılığa başvurabilir ve numaranın kim olduğunu öğrenme talebinde bulunabilirsiniz. Bu durumda Türk Telekom arayanın kimliğini mahkeme ile paylaşır ve arayan kişi ortaya çıkar.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı