Blog

Turk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere Turk Telekom Ödemeli Arama Nasıl Yapılır sorusunun cevabını vereceğiz. Hat sahiplerinin bakiyelerinin yetmediği durumlarda ya da arama yapamadıkları esnada karşı tarafa ödemeli arama göndererek kendilerini aratabilmeleri mümkün olur. Türk Telekom hat sahipleri için de geçerli olan bu durum için üç farklı yöntem söz konusudur.

Turk Telekom ödemeli arama yapabilmek için hat sahiplerinin uygulamalar gereken bazı adımlar bulunur. Bu adımları takip ederek karşı tarafın hat sahibini araması sağlanabilir. Bu yazımızda da Vodafone ödemeli arama hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Turk Telekom Ödemeli Arama ; Kod ile Ödemeli Arama

Türk Telekom hat sahibinin cep telefonunda arama kısmına gelerek kod ile ödemeli arama talebinde bulunması mümkün olur. Arama ekranına gelindiğinde *135* yazılması ve daha sonrasında karşı tarafın numarasının başındaki sıfır atılarak girilmesi gerekir. Numara da girildikten sonra # işaretine basılması ile arama işlemi yapılır ve karşı taraf ödemeli olarak aranır. Örnek verilmesi gerekirse; *135*5556667778# şeklinde ödemeli olarak arama yapılabilir. Bu kod sadece Türk Telekom hat kullanıcıları için geçerlidir.

SMS ile Ödemeli Arama

Ödemeli olarak aranmak istenen numaraya SMS yöntemi ile gönderim yapabilmek mümkün olur. Türk Telekom hat sahibinin ödemeli olarak gönderim yapmak istediği numarayı mesaj alanına girerek ücretsiz bir şekilde 9696‘ya göndermesi gerekir. Ödemeli gönderilecek olan kişinin numarası başında 0 ile beraber gönderilmelidir. Aksi durumlarda mesaj geçersiz sayılır ve karşı tarafa gönderim yapılmaz. SMS işleminde 9696‘ya gönderim yapılırken ücretsiz olarak bu servisten yararlanabilmek mümkündür. Yalnızca Türk Telekom faturasız hatlar için geçerlidir.

Arama Tuşu ile Ödemeli Gönderim

Ödemeli olarak arama yapabilmek için uygulanabilecek bir diğer yöntem ise karşı tarafı direk olarak aramaktan geçer. Arama ekranına gelinerek tuş takımında başa 9696 yazılmaı, daha sonrasında ise başına 0 ile beraber numaranın girilerek arama butonuna basılması gerekir

Ücretsiz olarak yararlanılabilecek olan bu servisle karşı tarafa direk olarak arama gider ve karşı taraf bu aramayı açtığında ödemeli arama olduğu hatırlatır. Kabul edilmesi halinde karşı tarafından bakiyesinden ya da yapmış olduğu paket içeriğinden düşülür. Kabul etmezse aramanın meşgul olduğu şeklinde kişiye bilgi gelir. Türk Telekom hat kullanıcıları bu üç seçenek üzerinden ödemeli arama yapabilirler. Bu yazımızda sizlere Turk Telekom Ödemeli Arama yöntemlerini paylaştık.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu