Blog

Turk Telekom Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır?

İnsanlar telefon rehberlerini her türlü soruna karşı yedeklemek istemektedir. iOS ve android telefonlarda çeşitli yedekleme uygulamaları söz konusudur. Operatörler de kullanıcıları için yedekleme uygulaması üretme konusunda bir rekabet içindedir.

Peki, Türk Telekom kullanıcıları için nasıl bir rehber yedekleme uygulaması üretmiştir? Türk Telekom rehber yedekleme uygulaması için AppStore ve Play Store mağazalarını ziyaret etmektedir. Türk Telekom’da diğer operatörlerden geri kalmayarak Türk Telekom bulut uygulamasını üretmiştir. Turk telekom rehber yedekleme nasıl yapılır;

Ayrıca bakınız: Vodafone rehber yedekleme

Türk Telekom Bulut Nedir?

Türk Telekom bulut kullanıcıların verilerini internet ortamında depolamaya yarayan bir uygulamadır. Başka bir deyişle cloud ve Google Drive uygulamalarının işlevlerine benzer hatta aynı işleve sahiptir. Belli bir saklama alanı mevcuttur. Kaç GB saklama alanı verilmişse o kadar veri depolanabilmektedir.

Kullanıcı hem rehberini yedekleyebilir hem de diğer dosyalarını depolayabilir. İnsanlar usb kablo ile verilerini, fotoğraflarını, videolarını ve diğer dosyalarını bilgisayara aktarıyorlardı. Artık bu kadar uğraşmadan Türk Telekom bulut sayesinde sadece internetinizin açık olması yeterli olacaktır.

Verilerinizi yedekledikten sonra telefonunuzda alan açmak için yedeklediğiniz verilerinizi silebilirsiniz. Veriler telefonunuzdan silinse de bulut uygulamasında saklanmaya devam edecektir.

Türk Telekom Rehber Yedekleme : Bulut

Artık Türk Telekom bulut ile rehberinizi yedeklemek çok daha kolay ve yararlı olmaktadır. Kullanıcılara sunulan depolama alanı kotaya bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Sahip olduğunuz kotaya bağlı olarak depolama alanınız da artmaktadır.

Türk Telekom bulut uygulamasını ücretsiz kullanmak da mümkündür. Bunun yanında fazla depolama alanına sahip olmak isteyenler belli ücretlerdeki paketlerden kendilerine uygun olanı seçebilmektedir. Türk Telekom bulut uygulaması sayesinde insanlar rehberlerinin yanı sıra birçok verisini de yedekleme şansı yakalıyor.

Türk Telekom Bulut Uygulamasına Üye Olmak

Türk Telekom’un kullanıcılarına yaptığı jestler bitmiyor. Şimdi ise kullanıcılarına hem rehberlerini hem de diğer veri ve dosyalarını yedekleme imkanı sağlamaktadır. Türk Telekom bulut uygulaması sayesinde Türk Telekom kullanıcıları rehberleri ve yedeklemek istedikleri diğer dosyalarını kolayca yedekleyebiliyor. Peki, Türk Telekom bulut uygulamasına nasıl üye olunur? Atacağınız tek bir mesajla üye olabilirsiniz. BULUT yazıp 5555 numarasına mesaj atmanız üye olmak için yeterli olacaktır.

Türk Telekom Bulut Uygulaması Nasıl Çalışmaktadır?

Türk Telekom bulut uygulaması internet ile çalışmaktadır. İnternet üzerinden yedekleme yapıldığından kullanılan internet tarifeniz varsa mevcut tarifenizden yoksa mevcut bakiyenizden ücret kesilmektedir. İnternet paketiniz ve TL bakiyeniz yoksa bulut üzerinden yedekleme yapmanız mümkün değildir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu