Blog

Turk Telekom Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır

Hayatımızın bir parçası haline gelen cep telefonlarını elimizden bırakmamaya çalışıyoruz. İçerisinde kayıtlı olan her bilgi bizim için büyük önem taşımaktadır. Özellikle rehber kişi listesi uzun zaman içerisinde oluşturulmuş bir listedir. Telefonda bir arıza meydana geldiğinde bu rehber listesinin kaybolma riski çok yüksektir.

Bunu önlemek için Turk Telekom rehber yedekleme işlemlerini düzenli olarak yapmak gerekiyor. Yedekleme yapabilmek için Türktelekom abonelerine rehber yedekleme uygulaması sunmaktadır. Aboneler bu uygulamayı kullanarak tüm rehberlerini rahatlıkla yedekleyebilir, yeni bu uygulama ile yedeklenen rehberlerini telefonlarına aktarabilirler.

Turk Telekom Rehber Yedekleme Bulut

Turk Telekom Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır 1
Turk Telekom Rehber Yedekleme Nasıl Yapılır

Turk Telekom rehber yedekleme için bulut sistemi geliştirilmiştir. Turk Telekom bulut rehber yedekleme için depolama hizmetidir. Sadece rehber yedeklemesi için değil, rehber ile birlikte fotoğrafların, müzik ve video dosyalarının diğer dosyaların yedeklenebilmesi için oluşturulan sanal depo alanıdır.

Bu uygulama üzerinde dosyalarınızı başka bir cihaza aktarabilir, burada verilerinizi saklayabilirsiniz. Turktelekom bulut uygulamasına erişebilmek için telefonunuzun internet erişiminin olması gerekiyor. İnternet erişimiz olduğu sürece dosya yedekleme işlemlerinizi sorunsuz olarak yapabilir, cihazınız arızalansa bile dosyalarınız güvende saklanmış olur.

Bulut Sistemi

Gelişen yazılım teknolojisi sayesinde bulut sistemi geliştirilmiş ve her türlü verinin saklanabileceği depo oluşturularak Turktelekom abonelerine hizmet vermektedir. Bulut sistemi dosyaların depolanmasını kolaylaştırmakta, güvenle saklamakta ve cihazlar arası aktarımı kolaylıkla sağlamaktadır.

Bulut sistemini kullandığınızda telefonlarınızda ekstra olarak hafıza kartı, harici disk kullanmanıza gerek kalmayacaktır. İnternet erişiminiz olduğunda bulut sistemine yedeklemenizi yapabilirsiniz. Turk Telekom rehber yedekleme uygulaması ya da diğer uygulamaları kullanarak rehber listenizin yedeğini istediğiniz alana kaydedebilirsiniz. Kaydetmiş olduğunuz rehber yedek dosyasını daha sonra kullanarak telefonunuza aktarım yapabilirsiniz.

Kimler Bulut Sistemine Yedekleme Yapabilir?

Turk Telekom rehber yedekleme için bulut sisteminin kullanımı, faturalı, faturasız, bireysel ve kurumsal tüm mobil kullanıcıları rahatlıkla kullanabilmektedir. Bulut sistemine yapacağınız erişimler internet paketiniz üzerinden yapılacaktır. İnternet paketiniz yeterli değilse faturanıza ekstra olarak yansıyacaktır.

Turktelekom bulut sistemini yedekleme için istediğiniz zaman kullanabilir, depolama alanını artırabilir ya da istediğiniz zaman aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz. Telefonunuzda yedekleme uygulaması yoksa uygulama indirme programlarını kullanarak yedekleme işlemlerini yapabilirsiniz. Bulut sistemine yaptığınız tüm yedeklemelere farklı cihazlardan da erişim yapabilir ve istediğiniz cihaza verilerinizi aktarabilirsiniz.

Hafıza Kartı

Turktelekom aboneleri kullandıkları cep telefonlarında çeşitli kapasitelerde hafıza kartları kullanmaktadır. Turk Telekom rehber yedekleme dosyaları bu hafıza kartlarında saklanarak cihaz bozulsa bile rehber yedek dosyasına bir şey olmayacak, uzun zaman harcadığınız ve yıllar önce görüştüğünüz kişilere ait rehber bilgilerini kaybetmemiş olacaksınız.

Rehber yedekleme uygulaması ile yedekleme işlemi yaparken, yedekleme dosyasının kayıt yeri olarak hafıza kartını belirler ve uygulamayı çalıştırdığınızda hafıza kartı içerisine yedekleme yapılacaktır. Turktelekom online servisine kullanıcı bilgileriniz ile erişim yaparak Turktelekom online sistemine de rehberinizi yedekleyebilir, buradan istediğiniz telefonunuza rehber bilgilerinizi aktarabilirsiniz.

Yedekleme Uygulamalarının Kullanılması

Turktelekom aboneleri en iyi yedekleme sistemi olarak bulut sistemini kullanmayı tercih etmektedir. Turktelekom bulut uygulaması için telefonunuzun işletim sistemi indirme programı olan Google Play Store ya da App Store uygulamalarından indirerek kullanabilirsiniz. Bulut sistemine erişim yapabilmek için *952# kodunu tuşlayarak şifre almalısınız.

Turktelekom bulut sistemine erişim ve kullanımı hem kolay hem de pratiktir. Bulut sistemine üye olarak giriş yaptığınızda rehber yedekle seçeneğini kullanarak Turktelekom rehber yedekleme işlemini yapabilirsiniz. Çeşitli nedenlerle telefonunuzda silinmiş olan rehber bilgilerini tekrar yüklemek için bulut sistemine erişim yaparak rehberi geri yükle seçeneğini kullanarak rehber bilgilerinizin telefonunuza tekrar yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu