Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Türk Telekom TL Gönderme
ÇözümNet 32 views 0

Türk Telekom TL Gönderme ve TL İsteme İşlemi Nasıl Yapılır

Bu yazımızda sizlerle Türk Telekom TL Gönderme ve TL İsteme İşlemi Nasıl Yapılır konusuna değineceğiz. Türk Telekom faturalı ve faturasız hat sahipleri yine Türk Telekom olmak şartıyla Türk Telekom aboneleri ile TL gönderme ve isteme işlemlerini kolayca yapabilmektedirler. Eğer faturalı yada faturasız Türk Telekom abonesi iseniz yine Türk Telekom faturasız abenesi olan bir arkadaşınıza yada tanıdığınıza lira gönderebilir yada faturalı yada faturasız bir türk telekom abonesinden lira isteyebilirsiniz. Bu yazımızda

Türk Telekom TL Gönderme

Faturalı yada faturasız Türk Telekom aboneleri başka bir faturasız Türk Telekom abonesine TL göndermek istiyorsa; Cep telefonunuzun SMS bölümüne TL göndermek istediğiniz numarayı başında sıfır olmadan yazınız. Daha sonra TL olarak göndermek istediğiniz miktarı yazınız 9235‘e kısa mesaj olarak gönderiniz. Mesajı gönderdikten sonra size onay mesajı gelecektir. Gelen onay mesajına E yazıp 30 dakika içerisinde yanıtlamanız gerekmektedir. Diğer yollar ise 9235 numarasını arayarak yada Türk Telekom Online İşlemler menüsünden de TL göndermek işlemini yapabilirsiniz. TL Gönderme Örnek: 555 123 0000 20 yazıp 9235’e kısa mesaj olarak gönderiniz.

Türk Telekom TL Gönderme
Türk Telekom TL Gönderme

TL Gönderme Ücretlendirme

Faturalı yada faturasız Türk Telekom aboneleri tek seferde en fazla 20 lira gönderebilmektedir. 1 – 9 TL arası gönderim ücreti 1,39 lira ile ücretlendirilir. 10 – 20 lira arası gönderim ücretlendirmesi ise 1,99 liradır.
Ücretlere KDV ve ÖİV dahildir. TL gönderilen kişiden ücret kesilmez.

Türk Telekom TL İsteme

TL isteme işlemini sadece Türk Telekom faturasız hat aboneleri yapabilmektedir. TL istemek için TL istemek istediğiniz numarayı cep telefonunuzun SMS bölümüne yazıp, boşluk bırakıp istediğiniz miktarı yazıp 9233’e göndermeniz gerekmektedir. TL isteme işlemi ücretsizdir. TL İsteme Örnek: 555 123 0000 20 9233’e mesaj olarak gönderilir. TL istediğiniz kişi isteğinize olumlu yanıt vermesi durumunda istediğiniz TL miktarı hattınıza yüklenir. 1 – 9 lira arası 1,39 lira ile, 10 – 20 lira arası TL isteme ise 1,99 lira ile TL istenen kişi tarafından ücrete tabidir.

Türk Telekom TL Gönderme ve TL İsteme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bir ay içerisinde en fazla 20 lira gönderebilirsiniz. Toplam ise en fazla 100 lira gönderebilirsiniz.

Gönderilen liralar başka bir hat ile paylaşılamaz.

1 ay içerisinde kalan lira paylaşma limitinizi LIMIT yazıp 9233 SMS atarak öğrenebilirsiniz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.