Blog

Turkcell BiP Para Transferi Nasıl Yapılır?

Turkcell BiP para transferi Turkcell müşterileri için sunduğu hizmetlerden bir tanesidir. Karşılıklı para gönderme ve para alma işlemlerinin yapılması için hem para gönderenin hemde para transferi yapılan kişinin cep telefonlarında PayCell uygulamasının yüklü olması gerekmektedir.

Turkcell BiP Para Transferi Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu uygulamadan para transferi yapmak istiyorsanız, telefonunuza paycell uygulamasını indirmeniz gerekecektir. Bu uygulama sizin paranızın olduğu ve paranızı diğer hesaplara aktarmanızı sağlayan bir programdır. Bu programın herhangi bir bedeli yoktur, tamamen ücretsizdir. Yapmanız gereken programı indirerek, kayıt olmaktır.

Kayıt işlemi bittikten sonra telefonunuzda BİP’i açın ve mesajlaşma kısmını açın. Mesajlaşma bölümüne geldikten sonra yeni gelen TL simgesine tıklayınız. Kredi kartınızı veya paycell uygulamasını tanımlamanız için bir bölüm açılır. Bu bölüme girip, hesaplarınız doğru bir şekilde kaydedin.

turkcell bip para transferi 2

Daha sonra göndereceğiniz tutarı belirlemelisiniz, karşıdaki kişinin telefon numarasını seçerek gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz. Karşıdaki kişi ise eğer bu hesaplardan birini kullanmıyor ise, bu uygulamayı indirmeli ve eğer uygulamayı sürekli kullanmayacaksa geçici kimlik oluşturmalıdır.

Parayı kullanmak için ise, uygulamaya girip banka hesaplarını girmesi gerekmektedir. Uygulama üzerinden kendi hesabınıza gönderme yaparak, parayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Yapılan işlemler karışık gibi gözükse de, aslında tek tıklama ile yapılacağı için zamanınızı almayacaktır. Şimdiden Turkcell BİP uygulamasını kullanmak için harekete geçmenizi öneririm.

Para Transferi Özelliği Nedir?

Günümüzde para göndermek veya havale yapmak bankalara has bir durumdur. Para çıkarmak istediğinizde bankanın olması ya da yakın bir ATM olması gerekir. Şimdi ise bu uygulama sayesinde karşınızdaki BİP üyesine para çıkarmanız mümkün. Bunun için bazı hesaplar gereklidir, bunları bir sonraki başlıkta inceleyeceğiz.

Para transferi, telefon numarasını üzerinden atılmaktadır ve karşınızdaki kişi de BİP uygulamasını kullanması gerekmektedir. Uygulamayı kullanırken, internet bağlantısı gerekmektedir. Para transferinde is herhangi bir kesim ücreti veya komisyon ödemezsiniz. Birçok kişi için iyi taraf budur. Normal de para transferi yaptığınızda bütün bankalara komisyon ödersiniz. Turkcell BİP’te bu durum mümkün değildir.

Bip grup görüntülü konuşma konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu