Blog

Turkcell BİP Para Transferi Nasıl Yapılır

Turkcell BİP’e Para Transferi Özelliği Getirdi

Turkcell, müşterileri için yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Turkcell kullananların kendi aralarında ücretsiz olarak mesajlaştığı bir sistem olan BİP, son zamanlarda gelen yeniliklerle artık daha da ilgi odağı haline gelmiştir. Müşteriler memnuniyet açısından son derece iyimserdir. Şimdi ise bambaşka ve herkesin işini kolaylaştıracak bir özellik geldi, Turkcell BİP Para Transferi, şimdi Turkcell BİP Para Transferi Nasıl Yapılır üzerinde duralım.

Para Transferi Özelliği Nedir?

Günümüzde para göndermek veya havale yapmak bankalara has bir durumdur. Para çıkarmak istediğinizde bankanın olması ya da yakın bir ATM olması gerekir. Şimdi ise bu uygulama sayesinde karşınızdaki BİP üyesine para çıkarmanız mümkün. Bunun için bazı hesaplar gereklidir, bunları bir sonraki başlıkta inceleyeceğiz. Para transferi, telefon numarasını üzerinden atılmaktadır ve karşınızdaki kişi de BİP uygulamasını kullanması gerekmektedir. Uygulamayı kullanırken, internet bağlantısı gerekmektedir. Para transferinde is herhangi bir kesim ücreti veya komisyon ödemezsiniz. Birçok kişi için iyi taraf budur. Normal de para transferi yaptığınızda bütün bankalara komisyon ödersiniz. Turkcell BİP’te bu durum mümkün değildir.

Turkcell BİP Para Transferi Nasıl Yapılır

Turkcell BİP Para Transferi Nasıl Yapılır

Öncelikle bu uygulamadan para transferi yapmak istiyorsanız, telefonunuza paycell uygulamasını indirmeniz gerekecektir. Bu uygulama sizin paranızın olduğu ve paranızı diğer hesaplara aktarmanızı sağlayan bir programdır. Bu programın herhangi bir bedeli yoktur, tamamen ücretsizdir. Yapmanız gereken programı indirerek, kayıt olmaktır. Kayıt işlemi bittikten sonra telefonunuzda BİP’i açın ve mesajlaşma kısmını açın. Mesajlaşma bölümüne geldikten sonra yeni gelen TL simgesine tıklayınız. Kredi kartınızı veya paycell uygulamasını tanımlamanız için bir bölüm açılır. Bu bölüme girip, hesaplarınız doğru bir şekilde kaydedin.

Daha sonra göndereceğiniz tutarı belirlemelisiniz, karşıdaki kişinin telefon numarasını seçerek gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz. Karşıdaki kişi ise eğer bu hesaplardan birini kullanmıyor ise, bu uygulamayı indirmeli ve eğer uygulamayı sürekli kullanmayacaksa geçici kimlik oluşturmalıdır. Parayı kullanmak için ise, uygulamaya girip banka hesaplarını girmesi gerekmektedir. Uygulama üzerinden kendi hesabınıza gönderme yaparak, parayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Yapılan işlemler karışık gibi gözükse de, aslında tek tıklama ile yapılacağı için zamanınızı almayacaktır. Şimdiden Turkcell BİP uygulamasını kullanmak için harekete geçmenizi öneririm.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.