Blog

Turkcell Gizli Numaraya Engelleme Nasıl Yapılır

Her telefon kullanıcısı belirli dönemlerde gizli numaralardan aranarak çoğu zaman rahatsız edilmiştir. Bu tür olayları yaşamamak için Turkcell numaranızı özel numaralardan gelen tüm çağrılara basit yöntemlerle engelleyebilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arayarak online olarak engelleme işleminin aktifleşmesini sağlayabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz cep telefonundan *253# yazarak arama tuşuna bastığınızda telefonunuz gizli numara aramalarına kapatılmış olacaktır.

Özel numara ile sizi arayan kişilere, aradığınız abone gizli numara aramalarını kabul etmiyor gibi sesli uyarıları alacaktır. Turkcell gizli numaraya engelleme servisi sayesinde telefonunuz daha huzurlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu yazımızda Turk Telekom özelden gelen aramaya engelleme nasıl yapılır hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hattın Tüm Aramalar Açılması

Gizli numaralardan yapılan arama rahatsızlıklarından kurtulmak için numaranızı gizli aramalara kapattıktan sonra, tekrardan tüm aramalara açabilirsiniz. Özel numara engelleme işleminin iptal edilmesi için #253# kodunu yazarak arama yaptığınızda, telefonunuzdaki engelleme kaldırılmış olacaktır. Bu işlemden sonra telefonunuz tüm aramalara cevap verecek konuma gelecektir. Telefonunuzu gizli numaralara kapatmak ya da gizli numaralara açık duruma getirmek için yapılan tüm işlemler ücretsiz olarak gerçekleştirilir.

Müşteri Hizmetleri

Turkcell müşteri hizmetleri tüm abonelerine her türlü hizmeti vermek için kurulmuştur. Telefonunuzun özel numaradan gelen aramalara kapatılması, tüm aramalara açılması, numaranızı gizleyerek arama yapabilmeniz ve diğer tüm servis işlemlerini müşteri hizmetleri erişim numaralarını arayarak rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Turkcell müşteri hizmetleri 7/24 hizmet vermektedir. Her abone müşteri hizmetlerini arayarak yaptıkları işlemleri, kendileri Turkcell online işlemler servisine erişim yaparak, kullanıcı adı olarak telefon numaralarını ve kendi şifrelerini kullanarak giriş yaparak işlem menüleri üzerinden yapabilirsiniz.

Turkcell Gizli Numaraya Engelleme Açma / Kapama

Her abonenin kendi servis ayarlarını yapabilmesi için Turkcellonline sitesine erişim yapması yeterlidir. Online servisine erişim yaptığınızda hattınız ile ilgili tüm bilgilere rahatlıkla erişim yapabilirsiniz. Ayarlarım bölümü altında yer alan çağrı ayarlarım bölümünde Turkcell numaranızı gizli aramalara kapatma / açma işlemlerini kendiniz istediğiniz zaman yapabilirsiniz.

Belirli bir dönem gizli aramalar kapatabilir ve yine belirli bir dönem açma işlemlerini yapabilirsiniz. #253# tuşlayarak arama tuşuna bastığınızda da ayarlarım bölümünde yaptığınız işlemi yapacak ve gizli numara engelleme servisini iptal ederek tüm aramalara açmış olursunuz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu