Blog

Turkcell Numara Gizleme Nasıl Yapılır

Yeni yazılım teknolojileri sayesinde cep telefonları bilgisayar gibi kullanılmaya başlandı ve tüm işlemler mobil üzerinden rahatlıkla yapılabilir olmaktadır. İnsanlar bazı durumlarda aradıkları kişinin kendilerini kim olduğunu bilmemesini istemekte ve arama işlemlerinde numaralarının görünmemesi istemektedir. Bunun için Turkcell numara gizleme özelliği bulunmaktadır.

Turkcell aboneleri ya arama işlemlerinde aradıkları numaraların ön tarafına çeşitli kodlar girerek ya da operatör sisteminden hatlarına gizli numara özelliği ekleterek numaralarını gizlemekte ve arama işlemlerinde numaraları özel numara olarak görünmektedir. Bu yazımızda Vodafone numara gizleme hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Turkcell Numara Gizleme Kodu

Turkcell tüm abonelerine numara gizleme işlemlerini ücretsiz olarak sunmaktadır. Son yıllarda yapılan uygulama ile numara gizleme servisleri devre dışı bırakılmıştır. Ancak Turkcell aboneleri karşı tarafa numaralarının düşmemesi için arama işlemlerinde #31# kodunu kullanarak numara gizleme işlemlerini yapabilmektedir.

Arama işlemlerinde numaranızın gizlenebilmesi için önce #31# kodunu yazdıktan sonra aradığınız numarayı yazarak arama yaptığınızda numaranız gizlenmiş olacaktır. Bu yöntem sadece aradığınız numara için geçerlidir. Başka numaraları ararken de numaranızın gizlenmesini istiyorsanız aynı kodu kullanmalısınız.

Gizli Numara Arama Engellemesi

Cep telefonu kullanımı yaygınlaştıktan sonra gizli numara ile aramalar yapılarak çeşitli rahatsızlıklar oluşturulmaya başlanabiliyor. Başkaları tarafından gizli numara ile aranmak ve rahatsız edilmek istemiyorsanız, Turkcell online işlemler bölümü ayarlar kısmından sizin numaranıza gelecek olan tüm gizli numara aramalarını engelleyebilirsiniz.

Bu yöntemle gizli numara ile arama yapanlar size ulaşamayacak ve rahatsız edemeyecektir. Telefonunuz sadece numarası görünen çağrıları kabul edecektir. Turkcell.com.tr web sitesi online işlemler, hesabım / ayarlar / çağrı ayarlarım bölümünden numaranızı gizleyebilir, gizlenen numaranızın gizliliğini kaldırabilir ve size gelecek olan gizli aramaları engelleyebilirsiniz.

Kendi Numaramı Gizleme

Kendi numaranızı gizleme istediğinizde #31# kodunu arayacağınız numaranın başına yazarak yapabilirsiniz. Bu kodu her arama işleminde kullanmanız gerekir. Numaranızın sürekli gizli kalmasını istiyorsanız, Turkcell online işlemler bölümündeki hesabınıza şifreniz ile giriş yapmanız ve ayarlarım bölümünde bulunan çağrı ayarlarım sayfasındaki numara gizle seçeneğini aktif etmeniz gerekir. Aynı menüde daha önce gizlenmiş olan numaranızı numara göster seçeneği ile görünür yapabilirsiniz. Numaranız gizli olduğunda bazı kişilere erişiminiz engellenmiş olabilecektir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu