Blog

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır sorusunun cevabını vereceğiz. Günümüz dünyasında neredeyse her birimiz bir cep telefonuna sahip hale geldik. Her gün dakikalarca konuşma yapar, onlarca kısa mesaj gönderir, ya da alır olduk. Görüşmek istediğimiz kişiye erişmek için sahip olmamız gereken dakika ya da kısa mesajları sağlayan firmalarda bu büyüme ile doğru orantılı olarak büyüdü ve büyük şirketler haline geldiler.

izler ise bu durumda aylık olarak sağlanan dakika ve kısa mesajlar karşılığı, belirli bir miktarda paralar öderiz. Fakat bazen satın almış olduğumuz dakika ve kısa mesajlar bizlere yetmez ve iletişim kurmak istediğimizde türlü sıkıntılar ile karşılaşırız. Bu duruma çözüm Turkcell firmasının geliştirmiş olduğu bir çözümden sizlere bahsedeceğim.

Dakikam Veya Kısa Mesajım Biterse?

Eğer satın olmuş olduğunuz dakika ya da kısa mesajlar tükenirse, karşı tarafı direkt olarak arayamaz ya da kısa mesaj gönderemezsiniz. Bu nokta da Turkcell firmasının bizlere sunmuş olduğu ve çok işe yarayan bir hizmet devreye giriyor; Turkcell ödemeli arama servisi. Sizin de dakikanız veya kısa mesajlarınız tükendi ise istediğiniz Turkcell abonesi ile iletişim kurmak için Turkcell ödemeli arama servisini kullanabilirsiniz.

Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır

Dakikanız bitti veya süresi doldu ise karşı tarafı aramak için kullanabileceğiniz ödemeli arama yöntemini telefonunuzun tuş takımına giriş yaparak, aramak istediğiniz numaranın başına *135* ekleyerek, ardından aramak istediğiniz numarayı yazarak ve sonuna “#” ekleyerek tuşlamanız, ödemeli aramayı gerçekleştirmek için yeterli olacaktır. Siz numarayı tuşlayarak arama tuşuna bastıktan sonra, Turkcell ödemeli arama servisi talebiniz karşı tarafa iletir ve eğer karşı taraf kabul ederse görüşmeye katılırsınız.

Peki, Ya Ücret Öder Miyim?

Turkcell ödemeli arama servisini kullanmak için para ödemeniz gerekmez. Siz ödemeli arama talebinde bulunduğunuz zaman, arama talebinde bulunduğunuz kişi, eğer görüşmeyi kabul ederse ödemeli arama ücreti ona yansıtılır. Yani sizin cebinizden para çıkmaz. Karşınızdaki kişinin ise eğer var ise dakikasından yok ise TL bakiyesinden ücret tahsis edilir. Turkcell Ödemeli Arama Nasıl Yapılır ve ücret hangi tarafa yansıtılır konulu yazımız hakkında eklemek istedikleriniz varsa yoruma yazabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu