BlogSosyal Medya

Turkcell TL ₺ Gönderme ve TL ₺ İsteme Nasıl Yapılır?

Sizlerle bu yazımızda Turkcell TL gönderme ve TL isteme işlemi nasıl yapılır bilgi vereceğiz. Turkcell abonelerine her zaman kolaylık sağlayan operatörlerden bir tanesidir. Sağladığı kolaylıklardan bir tanesi de Turkcell TL transferidir. Turkcell faturasız hat aboneleri için sağladığı bu kolaylık ile iletişimin kesilmemesini amaç edinmektedir. Turkcell TL transfer, yani Turkcell TL gönderme ve TL isteme nasıl yapılır yazımızın devamında öğrenebilirsiniz. (Ayrıca bakınız: Vodafone tl gönderme)

Turkcell TL Gönderme ve TL İsteme

Turkcell faturalı yada faturasız hat sahipleri, yine Turkcell faturasız hat sahiplerine TL gönderme yapabilmektedirler. TL göndermek istediğiniz numarayı, cep telefonunuzun kısa mesajına girerek, göndermek istediğiniz miktarı yazıp 2200‘a kısa mesaj göndermeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse; TL göndermek istediğiniz numara ve miktarı 532 xxx xx xx 10 şeklinde olsun. Bu şekilde SMS bölümüne 2200‘a mesaj attıktan sonra 2064’den gelen mesaja EVET yazarak göndermek istediğiniz TL miktarını onaylamış oluyorsunuz.


Turkcell TL Gönderme ve TL İsteme Servis Detayları

Tüm diğer operatörlerde olduğu gibi Turkcell de TL isteme ve TL gönderme işlemlerini belli bir sınır içerisinde gerçekleşmektedir. TL isteme ve TL gönderme ile ilgili Turkcell’in politikaları şu şekildedir.

  • Turkcell aboneleri tek seferde 1 TL, en fazla ise 30 TL transfer yapabilmektedirler.
  • Bir ayda yapılacak en fazla TL transferi 100 TL’dir.

Turkcell TL Gönderme ve TL İsteme Ücretlendirme

Turkcell diğer tüm operatörler de ki gibi TL gönderme işlemleri için belli bir ücret talep etmektedirler. TL gönderme ücretlendirme işlemleri şu şekildedir;

  • Turkcell 1 – 9 TL arası yapacağınız transfer ücreti 2,29 liradır.
  • Turkcell 10 – 19 lira arası yapacağınız transferin ücreti ise 3,29 liradır.
  • 20 – 30 lira arası yapacağınız TL transferi ücreti ise 4,29 liradır.

Vodafone ve Turk Telekom gibi diğer operatörler ile karşılaştırıldığında TL transfer işlemlerinin Turkcell de çok daha fazla olduğunu görebilirsiniz. Turkcell politikası gereği TL transfer işlemlerini bu şekilde uygulamaktadır. Turkcell TL transferi ile ilgili politikasında yapacağı değişiklikleri teknozum ailesi olarak sürekli takip içerisinde olup, siz değerli takipçilerimizle paylaşmaya devam edeceğiz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu