Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Turkcellden Vodafone Ödemeli Arama
ÇözümNet 58 views 0

Turkcellden Vodafone Ödemeli Arama Nasıl Yapılır

Hizmette sınır tanımayan operatörler ödemeli atma konusunda da müşterilerine destek olmaya devam ediyor. Özellikle arama yapabilmek için yeterli bakiyeye sahip olmayan faturasız ya da ödemesi yapılamayan faturalı Turkcellden Vodafone ödemeli arama nasıl yapılır sorusu sık arananlar arasındaki yerini almıştır. Operatör içinde rahatlıkla ödemeli arama yapabilme imkanı sunan lider fatura hattının, farklı operatörlere ödemeli arama seçeneği hakkında detaylı bilgi bulunmamaktadır.

Ödemeli Arama Nedir?

Ödemeli arama, bir hattan karşı hatta kendisini arama bildiriminin gönderilmesidir. Genellikle yetersiz bakiye olduğu zamanlarda başvurulan ödemeli arama sisteminde ödemeyi teklifi alan kişi yapar. Örneğin biri ile görüşmek istiyor ve ona arama yapamıyorsunuz. Bu durumun sebebi bakiye yetersizliği ya da ödenmeyen faturalar ise ödemeli arama yaparak görüşme sağlayabilirsiniz.

Turkcellden Ödemeli Arama Nasıl Yapılır?

Ülke genelinde yaygın olarak kullanılan Turkcell, kullanıcılarına ödemeli arama imkanı sunarak başarılı bir hizmet vermektedir. Turkcell bir operatöre sahipseniz ödemeli arama yapabilmek için takip edilecek adımlar oldukça kolaydır. Faturalı olsun faturasız olsun her Turkcell operatörüne ödemeli arama yapabilirisiniz.

Turkcellden Vodafone Ödemeli Arama
Turkcellden Vodafone Ödemeli Arama

Turkcell hattından ödemeli arama yapabilmek için;

1. Öncelikle ödemeli arama yapılacak olan hattın Turkcell olması gerekiyor.

2. Telefonun arama yapılan bölümüne girilip *135* kodu tuşlanır.

3. Tuşlanan kodun arkasından ödemeli arama yapılacak numara başındaki sıfır ( 0 ) ile birlikte yazılır.

4. Numaranın sonunda da # işareti koyulur. Örnek vermek gerekirse turkcelden turkcelle ödemeli aramak için *135*0532xxxyyyzzz
#
tuşlaması yapmanız gerekmektedir.

Adımlar tamamlandıktan sonra arama yapmaya onay verilir ve işlem sona erer. Kısaca açıklayacak olursak arama kısmına gelip *135*05…..# tuşlanır ve onay vermek için tamam ya da Yes seçeneği tuşlanır.

Turkcellden Vodafone Ödemeli Arama (Tüm Operatörler)

Turkcell hattının sunduğu ayrıcalıklardan biri olan ödemeli arama seçeneği sadece kendi operatörü içerisinde geçeridir. Yani Turkcell’den ödemeli arama yapabilmek için ödeme atılacak operatöründe Turkcell olması gerekiyor. Ödemeli aramada faturalı Turkcell ya da faturasız Turkcell hatları ayırt edilmiyor. Bununla birlikte Avea, Vodafone ve diğer operatörlere Turkcell hattından ödemeli arama yapılamamaktadır.

Ödemeli Aramada Ücretlendirme

Turkcell hattı ile ödemeli arama yapılması durumunda ücretlendirme standart tarife üzerinden yapılmaktadır. Yani kişinin bakiyesi, kampanyası ya da bedava dakikaları ödemeli aramada geçerlidir. Ödemeli aramada ücretlendirme yapılan taraf, aramayı atan taraf değil kabul eden taraftır. Yani gelen ödemeli aramaya onay verirseniz ödemeyi siz yapmak durumundasınız. Bu kapsamda yeterli bakiyeniz yoksa otomatik olarak onay veremeyeceksiniz. Eğer hediye dakikalarınız varsa ödemeli aramada kullanılacaktır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.