Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Türkiye Kart
İnternet 341 views 0

Türkiye Kart

Türkiye Kart

Türkiye Kart için beklenen sona yaklaşıldı. Tüm Türkiye tarafından merakla beklenen yeni uygulamada; tek bir kartla, metrodan taksiye, otobüsten vapura kadar tüm ulaşım tek bir kartla sağlanacak. Türkiye Kart için farklı sektörden bir araya gelen firmalar birleşerek tek bir ödeme platformu üzerinde birleşti. Bu sayede kart ile birçok işlem bir arada yapılabilecek. PTT, Türk Telekom, Turkcell, Denizbank ve Vakıf Katılım Bankası’nın ortaklaşa yürüttüğü Türkiye Kart Uygulaması büyük ses getirecek. Banka kartı veya kredi kartı olarakta kullanılabilecek kart sayesinde, vatandaşlar birçok kartı yanlarında taşımaktan kurtulacak.

Hem Ulaşım Kartı Hem de Kredi Kartı

Türkiye Kart Uygulaması ile hem nakit hem de kredi kartı işlemlerinizi tek bir kartla yapabileceksiniz. Üstelik herhangi bir bankada hesabımız olmasa bile bu karta sahip olmanız ve kullanmanız mümkün. Kartı aynı zamanda para transfer işlemleri için de kullanabileceksiniz. Herhangi bir komisyon ödemesi olmadan cep telefonu aracılığıyla para transferi yapılacak. Ulaşım içinde yeni bir dönem açan Türkiye kart ile hangi şehirde olursanız olun toplu taşımayı kullanabileceksiniz. Kartın kullanılmaya başlandıktan sonra; taksi, dolmuş gibi özel taşıma araçlarında da kısa sürede kullanılmaya başlanması planlanıyor. Banka ile çalışmak istemeyen ve banka kartı sahibi olmayan vatandaşlar için hayat kolaylaştıracak bu kart, ne zaman kullanıma geçecek şimdiden en büyük merak konusu.

Türkiye Kart Ne Zaman Çıkacak

Başbakan Binali Yıldırım tarafından lansmanı yapılacak olan Türkiye Kart Uygulaması temmuz ayında başlayacak. Dünyada birkaç ülkede başarıyla uygulanan sistemin, Türkiye’de büyük bir ilgiyle karşılanması bekleniyor. Çok fonksiyonlu olan Türkiye karta aynı zamanda İstanbul, Ankara gibi büyükşehir belediyelerinin şehircilik uygulamalarını da eklemesi mümkün olacak.  Türkiye Karta sahip olmak isteyen vatandaşlar, PTT üzerinden başvuruda bulunacak. Kartın üzerinde kullanıcı ismi bulunacak ve alışverişten, ulaşıma kadar her türlü işlem tek bir kartla gerçekleşecek. Aynı zamanda kartın bağlı olacağı bir hesap tanımlanarak, hesapta para bulunması halinde, kart debit kart olarakta kullanılacak. Karta para yükleme işlemi tüm PTT şubeleri ve atm’leri üzerinden yapılacak.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.