Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
TüvTürk Randevu
ÇözümNet 341 views 0

TüvTürk Randevu Öncesi ve Sırasında Yapılması Gerekenler

TüvTürk randevu, TüvTürk, TüvTürk Randevu nasıl alınır, Araç muayene nasıl yapılır, Araç muayenesi için bilinmesi gerekenler

TüvTürk Randevu

Araç muayeneleri aracın sağlığı açısından zorunlu tutulan bir uygulamadır. TüvTürk Randevu Öncesi yapılması gerekenler ve muayene sırasında sizi bekleyen durumlar şu şekildedir.

TüvTürk Randevu Öncesi

  1. Araç muayenesine gelmeden önce https://reservation.tuvturk.com.tr/Web.UI/ adresinden veya 0850 222 8888 telefon numarasından muayene için randevu alınız. Randevu alımı sırasında sizden Plaka No, Ruhsat Seri ve No ve Şehir seçimi yapmanız istenecektir.
  2. Muayene öncesi trafik cezası, motorlu taşıtlar vergisi, köprü ve otoyol geçişi borçlarınızı sorgulayın. Borcu olan araçlara randevu sırasında borcu olduğu için randevu verilememektedir.
  3. Trafik sigortanızın kontrolünü yapın.
  4. Muayene için randevu aldığını istasyonlara giderken nüfus cüzdanınızı ve aracın ruhsatını almayı unutmayın.
  5. En az iki saat vaktinizi ayırın.

TüvTürk Muayene Sırasında

TüvTürk Randevu

Tüm bu işlemleri yaptınız. Randevu sırasında size ödemeniz gereken tutar gösterilecektir. Ve TüvTürk’e ait randevu aldığınız istasyona gittiniz. İstasyonda bir kayır daha almanız gerekiyor, yani bir sıra almalısınız, evrak düzenlemesi için. Aynı bankalarda olduğu gibi bir sistem var. Sıra numarası alıyorsunuz. Sıra numarası alırken, TC numaranız, aracınızın plakası ve kilometresini gireceksiniz. Sıranız gelince sizden ehliyet yada nüfus cüzdanınız ve ruhsatınız istenecek. İlk ödeme işlemini burada gerçekleştiriyorsunuz. Tabi randevu sırasında çıkan bedelden daha yüksek bir mebla. Neden mi, çünkü murada egsoz ölçümü ücreti de ödeyeceksiniz. Ücreti ödedikten sonra egzoz ölçümü için sizi ilgili yere yönlendirecekler. Egzoz ölçümü bittikten sonra bir evrak alacaksınız. Sonra hemen muayene istasyonuna girin ve bekleyin. İsminizi söyleyeceklerdir.

Peki muayenede neye bakıyorlar, her şeye, inanın, ama her şeye. Araç kapılarının açılıp kapanmasına, emniyet kemerine, tekerlere, sağlık çantası, yedek lastik, korna, farlar, stop lambaları, el freni, baskı balatalar… Aklınıza ne geliyorsa. Sıra bekleme işlemi çok uzun sürmezse işin aktif kısmı ortalama yarım saat kadar sürüyor, bekleme kısmını da sayarsak 1 saatten fazla vaktinizi alacaktır.

İşin en güzel tarafı muayeneden geçmektir. Size kesinlikle şu güveni veriyor; aracıma rahat rahat binebilirim. Muayeneden tek seferde geçmeniz dileğiyle.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.