Sosyal MedyaBlog

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme (2022)

Twitch kullanıcı adı değiştirme işlemi, birçok Twitch kullanıcısı tarafından yakından araştırılmaktadır. Twitch oldukça büyük bir canlı yayın platformudur ve platform içerisinde yer alan kişiler gerçek isimlerinden ziyade kullanıcı adları ile anılırlar. Eğer kötü bir kullanıcı adınız olduğunu düşünüyorsanız veya yeni bir isim ile tanınmak istiyorsanız, birkaç dakika içerisinde Twitch kullanıcı adınızı değiştirebilmeniz mümkündür. Ancak bunu sürekli olarak yapamayacağınız için kararlı olmanız gerekmektedir. Bizler de bu içeriğimizde Twitch kullanıcı adı değiştirme işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtlandırmaya çalışacağız.

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme

Twitch kullanıcı adı değiştirme, birkaç dakika içerisinde yapılabilen ancak sınırlı sayıda olan bir özelliktir. Ayrıca Twitch platformu üzerinde herkesin ismi benzersiz olduğu için birçok ismi almak neredeyse imkânsızdır. Yine de kendinize özel olduğunu düşündüğünüz bir isminiz mevcutsa, kısa süre içerisinde kullanıcı adınızı değiştirme talebinde bulunabilirsiniz.

Kullanıcı adı değiştirme işleminden sonra mevcut cihazlarınızdan otomatik olarak çıkış yapılır ve yeni kullanıcı adınız ile giriş yapmanız talep edilir. Bunun yanında mevcut abonelikleriniz ve takipleriniz iptal olmayacaktır. Bu yüzden gönül rahatlığı ile isim değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme
Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme İşlemi

Twitch platformu üzerinde kullanıcı adınızı değiştirme konusunda kararlıysanız bu işlemi bilgisayardan ve tarayıcı üzerinden birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Mobil uygulamadan ve telefondan kullanıcı adı değiştirmek şimdilik maalesef mümkün değildir. Bunun yanında kullanıcı adınızı değiştirdikten sonra 60 gün boyunca bir daha değişiklik yapamayacağınızı unutmamanız gerekiyor. Yine de adınızı değiştirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Tarayıcı üzerinden Twitch adresine girin ve sol üst köşeden giriş yap tuşuna basın.
  • Açılacak olan ekrana mevcut kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapın.
  • Sayfa yenilendikten sonra sağ üstte yer alan profil fotoğrafınıza tıklayın.
  • Açılan menüde aşağıda yer alan “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
  • Açılacak olan sayfayı aşağıya kaydırın ve kullanıcı adınızı bulun.
  • Kullanıcı adınızın sağ tarafında yer alan kalem işaretine tıklayın.
  • Kullanıcı adınızı silin ve yeni kullanıcı adınızı girin.
  • Sayfayı aşağıya kaydırarak “Kaydet” butonuna tıklayın.
  • Şifrenizi girin ve işlemi onaylayın.

Bu adımları uyguladıktan birkaç dakika sonrasında kullanıcı adınız yeni kullanıcı adınızla değiştirilecek ve artık sohbet ekranlarında ve yayınlarda yeni isminizle görüneceksiniz. Eski isminiz ise kimse tarafından erişilemez olacaktır. Tekrar değişim işlemi yapmak isterseniz 60 gün sonra aynı adımları uygulayabilirsiniz.

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme İşlemi
Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme İşlemi

Umarız içeriğimiz sayesinde Twitch kullanıcı adı değiştirme işleminin kurallarının ne olduğunu ve nasıl yapıldığını öğrenebilmişsinizdir. En büyük yayın platformlarından biri olan Twitch üzerinde kullanıcı adının ne kadar önemli olduğunu unutmayın ve her zaman en uygun ismi kendinize seçmeye çalışın. Bunun yanında Twitch Yayını için İnternet Hızı Ne Olmalı? Başlıklı içeriğimizi de inceleyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu