Sosyal Medya

Twitch Prime Abonelik İptal Etme Linki 2022 Güncel

Twitch Prime, Amazon Prime hizmeti ile birlikte Twitch izleyicilerine ücretsiz bir şekilde sunulan ve istediğiniz yayıncıya her ay abone olabilmenizi sağlayan oldukça kullanışlı bir özellik olarak bilinmektedir. Fakat bazı zamanlarda kullanıcılar Prime hizmetlerine para ödemek istemediği için nasıl iptal edilebileceğini merak etmektedirler. Normal aboneliklerin iptal edilmesi Twitch platformu üzerinden direkt olarak yapılabiliyor olsa da Prime için farklı bir yol izlenmesi gerekmektedir. Bizler de bu içeriğimizde Twitch Prime abonelik iptal etme işlemini ve linkini sizlerle paylaşacağız.

Twitch Prime Aboneliği

Twitch Prime aboneliği, Twitch platformunda istediğiniz yayıncıya ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan bir aylığına abone olmanızı sağlamaktadır. Normal abonelik özelliklerinin hepsini içerisinde barındıran bu hizmet sayesinde aylık 10, 20 veya 40TL vermek yerine 7,90TL’ye istediğiniz yayıncıya abone olmak mümkün olmaktadır. Bunun yanında diğer Amazon özelliklerinden ve ücretsiz oyunlardan da yararlanabilirsiniz.

Twitch Prime üyesi olmak için yalnızca Amazon Prime sistemine kayıt olmak yeterli olmaktadır. Bunun yanında Amazon Prime Video ve Express Kargo gibi özelliklerden de faydalanabilirsiniz. Yalnızca 7,90TL fiyat etiketi bulunduğu için sunduğu özelliklere göre oldukça uygun fiyatlıdır. Buna rağmen bazı dönemlerde üyeliğinizi belli sebeplerden ötürü iptal etmek isteyebilirsiniz. Daha sonrasında tekrar abonelik yapmak için ilk olarak Twitch hesabınız ile Amazon hesabınızı eşleştirmeyi unutmayın.

Twitch Prime Aboneliği
Twitch Prime Aboneliği

Twitch Prime Abonelik İptal Etme İşlemi

Twitch Prime aboneliğinizi iptal edebilmek için Amazon Prime üyeliğinizi devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Bu yüzden Amazon Prime Video, Amazon Express gibi özelliklerinizin de otomatik olarak kaldırılacağını unutmamanız gerekiyor. Tüm hizmetleriniz ile Twitch Prime üyeliğinizi de sonlandırmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  • Amazon resmî web sitesine girerek Twitch hesabınızla bağlantılı olan hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ üst köşede yer alan menüde “Hesap ve Listeler” yazısının üstüne gelin.
  • Açılan menüde sağ alt köşede yer alan “Prime Üyeliğim” yazısına tıklayın.
  • Üst tarafta “Yönet” kısmını bulun ve üstüne tıklayın.
  • Altta bulunan “Üyeliği ve Ayrıcalıkları Sonlandır” butonuna tıklayın.
  • Gerekli metni inceleyin ve onaylayın.

Belirtilen adımlar sonucunda mevcut Amazon hesabınızın Prime özellikleri devre dışı hale gelecek ve bir sonraki ay hesabınızdan ödeme alınmayacaktır. Ay sonuna kadar ise Prime özelliklerini kullanmaya devam edebilir veya tekrar abonelik oluşturabilirsiniz.

Twitch Prime Abonelik İptal Etme İşlemi
Twitch Prime Abonelik İptal Etme İşlemi

Sizler de burada edindiğiniz bilgilerden yola çıkarak Amazon ve Twitch Prime abonelik iptal etme işlemini gerçekleştirebilir ve bir sonraki ay ödeme yapmak zorunda kalmayabilirsiniz. Daha sonrasında tekrar aynı işlemleri yaparak yeni bir Twitch Prime aboneliği başlatabilme fırsatınız da bulunmaktadır. Ayrıca Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme (2022) başlıklı içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu