Sosyal MedyaBlog

Twitter Blue Nedir? Twitter Blue Özellikleri ve Fiyatı

2020 yılında 1.14 milyar dolar zarar eden Twitter, para kazanmak için yeni yöntemlere başvuruyor. Mikro blogging sitesi olan Twitter, önceki aylarda ücretli üyelik üzerine çalışmalar yürütüldüğünü açıklamıştı. Şirket sonunda karar verdi ve Twitter Blue adında, ücretli üyelik sistemini oluşturacağını duyurdu. Bazı ülkelerde hali hazırda kullanılabilen Twitter Blue hakkında detaylar, yakın bir zamanda açıklandı.

Twitter Ücretli Mi Oluyor?

Twitter kullanıcıları, aynı hesaplarını herhangi bir ücret ödemeden kullanmaya devam edecekler. Yalnızca satın almak isteyen kişiler, para ödeyerek Twitter Blue özelliğini kullanabilecek. Bu özellik için hiçbir zorunluluk bulunmuyor. Twitter Blue satın alınarak, bir çeşit VIP Twitter üyesi olunduğu düşünülebilir. Bunun dışında Twitter, hiçbir hesaptan ek bir ücret talep etmiyor.

Twitter Blue Ne Kadar?

Hali hazırda birçok ülkede hizmete sunulan Twitter Blue, İngiltere’de 2,49 Sterlin, ABD’de ise 2,99 dolar üzerinden satılıyor. Apple Store Türkiye sayfasında yer alan bilgiler incelendiğinde, Twitter Blue için Türkiye fiyatı 30,99 TL olarak görünüyor.

twitter blue
twitter blue

Twitter Blue Özellikleri Nelerdir?

Twitter Blue zorunlu olmayan, isteyen kullanıcıların satın alabileceği bir seçenektir. Twitter Blue ile öne özellikler şöyle sıralanıyor;

  • Tweet geri alma özelliği,
  • Floof Tweet’leri okumayı kolaylaştıran okuma modu,
  • Yeni tema renkleri,
  • Özel simgeler,
  • Favori Tweetlerin kayıt edilmesi ve koleksiyon oluşturma,

Tweet Blue aboneleri, Tweet geri alma özelliğiyle, bir tweet gönderdikten sonra, belirli bir süre içerisinde paylaşımı geri alabiliyor ve düzenleyip tekrar geri paylaşabiliyor. Uzun tweetlerin okunmasını kolaylaştıran yeni modda, bu paket içerisinde yer alıyor. ,Koleksiyonlar ve favori tweet kaydetme gibi yeni opsiyonlar sağlanıyor. Şu an, Twitter Blue pek çok ülkede kullanılıyor olsa da, henüz popülerleşmemiş bir sistem. Twitter şirketinin bu yeni uygulamasına getireceği güncellemeler ile daha ilgi çekici olabilir. Gittikçe daha da yaygınlaşabilir.

Twitter Blue Satın Alma

Twitter Blue özelliği, henüz Türkiye’de uygulamaya geçmedi. Yakın bir zamanda gelmesi beklenen bu yeni özelliğin, Türk Lirası ile 30,99 TL’ye gelmesi bekleniyor. Bu özelliğin ne zaman hizmete sunulacağı hakkında henüz, resmi bir bilgi de verilmedi.

Twitter hesap silme konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu