Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Twitter Hesap Silme
Android 259 views 0

Twitter Hesap Silme Mobil Güncel

Twitter Hesap Silme

Twitter Hesap Silme Twitter kullanıcılarının bazı nedenlerden dolayı Twitter hesaplarını silmek için en çok sorduğu soruların başında gelmektedir. Her ne kadar Twitter üzerinde yeterince aktif olunsa da bazen Twitter kullanıcıları Twitter hesaplarını nasıl sileceklerini bilememektedirler. Diğer sosyal medya uygulamaların aksine Twitter hesapları ayrı bir adreste değil, Twitter uygulaması içerisinde hesap silme, Twitter hesap kapatma ve Twitter hesap dondurma işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Twitter Hesap Silme işlemi hem Android mobil telefonlarda hemde bilgisayarda yapılabilmektedir. Yazımızın devamında Twitter hesap kapatma işleminin bilgisayar ve cep telefonlarında nasıl yapılacağını anlatacağız.

Twitter Hesap Silme

Twitter Hesap Silme Mobil

Twitter hesabınızı cep telefonlarınızdan silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyiniz.

  1. Twitter hesabınıza giriş yapınız.
  2. Sol üst köşede bulunan profil resminize tıklayınız.
  3. Açılan sekmede Ayarlar ve Gizlilik seçeneğini tıklayınız.
  4. Açılan sekmede Hesap seçeneğini tıklayınız.
  5. Açılan sekmede en aşağıda bulunan Hesabınızı devre dışı bırakın seçeneğini tıklayınız.
  6. Hesabınızı devre dışı bırakmak için yeni bir sekme açılacaktır. Bu sekmede Twitter şifrenizi girmeniz istenecektir. Twitter şifrenizi girdikten hesabınız silinecektir.

Twitter Hesap Silme Bilgisayar

Twitter hesabınızı kapatmak için aşağıdaki adımları izleyiniz.

  1. İlgili linke tıklayınız. https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation
  2. Açılan sayfada Twitter hesabınıza giriş yapılmamışsa giriş yapınız.
  3. Açılan sayfada Devre Dışı Bırak seçeneğini tıklayınız.
  4. Twitter şifrenizi giriniz ve hesabınızı silme işlemini tamamlayınız.

Twitter Hesabınızı Devre Dışı Bıraktıktan Sonra Bilinmesi Gerekenler

Twitter da kullandığınız kullanıcı adınız, görünen adınız ve herkese açık profiliniz Artık Twitter üzerinde görünmeyecektir.

Hesap kapatma işleminiz 30 gün içerisinde gerçekleşecektir. 30 gün içerisinde Twitter’a kullanıcı adınız yada e-postanız ile giriş yapmanız durumunda hesabınız tekrar aktif hale gelecektir.

30 günlük süre içerisinde Twitter üzerinden yaptığınız bazı paylaşımlar Google ve Bing gibi bazı arama motorlarının sonuçları arasında çıkma ihtimali vardır.

Twitter dünya genelinde kullanılan ve etkisi çok ama çok fazla olan bir uygulama olmasına rağmen yine de kullanıcılarını kolay kolay kaybetmek istememektedir. İşte bu yüzden hesapları tamamen silmek için 30 gün beklemeyi tercih etmektedir. Diğer sosyal medya uygulamalarının aksine hesap silme işlemlerini uygulama içerisinde yapmaktadır. Eğer uygulama içerisinde kaldırıp başka bir adrese taşıması halinde ise sitemizde hesap silme adresi güncel olarak paylaşılacaktır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.