Twitter

Twitter hesap silme linki 2021 [Devre dışı bırakma]

Bu yazımızda en güncel haliyle cep telefonu yada bilgisayarda Twitter hesap silme linki ve nasıl sonsuza kadar kapatabilirsiniz sorularına yanıt vereceğiz.

Sosyal medya hesaplarımızı bazen bazı sebeplerden ötürü kapatmak isteyebilirsiniz. Birçok sosyal medya platformunda ise hesaplarınızı kapatmanız hiç kolay değildir. Hesabınızı kapatabilmek için bilmeniz gereken bazı detaylar ve işlemler bulunmaktadır. Aralarından belki de en kolay şekilde isteğinizi gerçekleştirebileceğiniz Twitter ise, hesabınızı kapatmak isterseniz kısa sürede bu isteğinizi yerine getiriyor.

İlginizi çekebilir: Facebook sayfa silme

Twitter Hesabınızı Silmeden Önce

Twitter hesabınızı silmeye karar verdiyseniz öncelikle yapmanız gereken şeyler bulunuyor. Tweetlerinizin ve verilerinizin saklanmasını ve sizin tarafınızdan depolanmasını isterseniz Twitter aracılığı ile hesabınızdaki tüm verileri bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gerekenler şöyle;

  • Twitter hesabınıza giriş yapın.
  • Menüden “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
  • Açılan sayfadaki menüden “Twitter Verilerin” sayfasına tıklayın.
  • “Twitter Arşivin” bölümüne tıklayarak “Verileri İndir” butonuna basın.
  • Arşivinizi oluşturma talebi vermeniz halinde birkaç dakika içinde mailinize bilgilendirme gelecektir.

Hesabınızı arşivledikten sonra unutmamanız ve mutlaka yapmanız gereken birkaç şey bulunuyor. Eğer ki daha sonra aynı kullanıcı adı ve e-mail adresi ile Twitter hesabı açmaya kalkarsanız Twitter buna izin vermeyecektir. Bu yüzden hesabınızı silmeden önce kullanıcı adınızı ve mail adresinizi mutlaka değiştirmelisiniz. Böylece gelecekte eski mailiniz ve kullanıcı adınız ile tekrar kayıt olabilirsiniz.

Twitter Hesap Silme

Tüm işlemleri gerçekleştirdikten sonra artık hesabınızı silebilirsiniz. Bunun için öncelikle bilgisayar üzerinden Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. İsterseniz telefon üzerinden de yapabileceğiniz bu işlemde çok farklılık bulunmuyor.

Twitter hesabını devre dışı bırakma linki:

twitter hesap silme linki
twitter hesap silme
  • Twitter hesabınıza giriş yapın.
  • Menüden “Ayarlar” sayfasına giriş yapın.
  • “Hesap” butonuna tıklayın ve açılan sayfada “Hesabımı Devre Dışı Bırak” yazısına tıklayın.
  • Açılan sayfada hesabınızı devre dışı bırakmanın sonuçlarını okuyabilir ve daha sonra kullanıcı adınızı devre dışı bırakabilirsiniz. Bu noktadan itibaren kullanıcı adınız bir daha Twitter üzerinde alınamayacak ve kullanılamayacaktır.
  • Daha sonrasında Twitter sizden son kez şifrenizi girmenizi isteyecektir. Şifrenizi girdikten sonra hesabınızı devre dışı bırakabilirsiniz…

Bu andan itibaren hesabınızdan otomatik olarak çıkış yapılacak ve hiçbir Twitter kullanıcısı sizin profilinizi görüntüleyemeyecektir. 

Twitter Hesabınızın Tamamen Silinmesi

Hesabınızı tamamen devre dışı bıraksanız da Twitter yönetimi size bir aylık süre tanımaktadır. Devre dışı bırakma işleminden sonraki bir ay içinde hesabınıza tekrar giriş yapmaya çalışırsanız, hesabınız tekrar aktif olacaktır. Ve tekrar devre dışı bırakabilmek için aynı işlemleri yapmanız gerekecektir. Tam bir aylık süre dolduğunda ise hesabınızın geri dönüşü olmayacak şekilde ortadan kaldırılacaktır. Bu sürenin sonunda giriş yapmaya çalışsanız bile artık giremeyeceksiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu