Kapat
Twitter Karakter Limiti 280 Oldu
Sosyal Medya 257 views 0

Twitter Karakter Limiti 280 Oldu

Twitter Karakter Limiti 280 Oldu

Twitter, beklenmedik bir değişiklikle bir tweette kullanabileceğiniz en yüksek karakter sayısını 140’tan 280’e çıkardı. Yapılan çeşitli araştırmalar sayesinde özellikle eklemeli olmayan dilleri konuşan kullanıcıların büyük sıkıntı yaşadığını ve genelde ilk seferde yazılan tweetlerin silinip daha kısa hallerine çevrildiği fark edildi. Uygulama da bu sorunu karakter limitini 2 katına çıkararak çözeceğe benziyor.

Henüz test aşamasında ve herkes için kullanıma açık olmayan bir yenilik olsa da test edenlerin çoğu tarafından beğeni almış durumda. 140 karakteri kendini ifade ederken yaşadığı bir sınırlanma olarak gören kullanıcılar yeterince tatmin olmuşa benziyor. Fakat gün gelecek ve kullanıcılar ya eski haline dönmesi için ya da daha fazla artırılması için talepte bulunacaklardır. Dolayısıyla şirket de bunları göz önüne alacağından ilerde başka bir senaryoyla karşılaşabiliriz.


Nereden Geliyor Bu 140?

Mobil aplikasyonların popüler olmasından önce bildiğiniz gibi tweetler SMS aracılığıyla da gönderiliyordu. Normal bir SMS mesajının 160 karakteri olduğunu hatırlayalım. Bu karakterlerin 20’si kullanıcının ismi için ayrılırken geriye kalan 140 karakter kişinin kendini ifade ettiği bölüm oluyordu. O günlerden beri Twitter 140 karakter sınırlamasını değiştirmemişti fakat artık ikiye katlamış bulunuyor.

Nasıl Kullanabiliriz?

Belirttiğimiz gibi şu an herkese açık olmasa da beklemek yerine tercih edebileceğiniz bir yöntem bulunuyor, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  • Tarayıcınıza Tampermonkey’i indirin.
  • Bu sayfaya gidin ve Raw tuşuna basın. https://gist.github.com/Prof9/c16fc4997e0ef5b22a15c43edd7f5f49
  • Tampermponkey’in etkinleştiğinden emin olduktan sonra artık 280 karaktere kadar tweetleyebilirsiniz.
  • Eğer bu özelliği Twitter’dan bizzat teslim almak istiyorsanız sıra size gelene kadar bir müddet beklemelisiniz.
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.