Kapat
Twitter Lite
Sosyal Medya 70 views 0

Twitter Lite Artık Daha Popüler

Twitter Lite Artık Daha Popüler

Sosyal medya siteleri içerisinde oldukça fazla ilgi çekebilecek konumda yer alan Twitter; mobil destekli olan uygulaması ile bambaşka bir yapıda yer alarak alanını daha da genişletmeye dayalı hamleleri ile göze çarpıyor. Twitter uygulamasının normal halinin yanı sıra aynı zamanda da daha az kota harcayan ve daha ekonomik olarak tabir edilen Twitter Lite adlı formu da kullanımda olmaktadır. Yaklaşık olarak 3 MB olarak devrede yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Google Play ve AppStore içerisinde yer almaya başlayan bu ekonomik sosyal medya uygulaması artık daha kapsamlı bir halde yer alarak 21 ülke için de kullanıma açıldı. Bu ülkeler de diğerleri gibi daha az mobil veri kullanarak medyalara ulaşabilecek ve tweet girebilmeye de başlayacaktır.

Twitter Lite Daha Global Hale Geldi

Twitter Lite

Twitter sosyal medya uygulamasının daha düşük bir versiyonu olarak kullanımda olan Twitter Lite ile hemen hemen aynı özellikler kullanma durumu söz konusu olabilmektedir. Bu konuda geve modunda hareket edebilmek, bildirim alabilmek ve medya oynatabilmek gibi durumlar söz konusu olarak görülmekte olup; niteliğinden herhangi bir şeyi kaybetmediği de gözlemlenecektir. Sadece ülkelere göre farklılık gösteren noktada yer alan internet hızlarına bağlı olarak görülen bu durum aynı zamanda da yeterli kapasiteye sahip olmayan telefonlar için de yapılmıştır. Bu konuda da en uygun tercihler arasında da yer almaktadır.


Twitter Lite uygulaması çoğu ülkede kullanılmaya başllayarak en uygun sonuçlları ortaya koymaktadır. 21 yeni ülkede kulllanılmaya başllanan söz koonusu sosyal medya uygulaması ile daha aktif olunması durumu da sağlanabilmektedir. Bu ülkeler arasında Arjantin, Belarus, Dominik, Gana, Guetamala, Honduras, Hindistan, Endonezya, Ürdün, Kenya, Lübnan, Nikaragua, Fas, Paraguay, Romanya, Türkiye, Uganda, Ukrayna, Uruguay, Yemen ve Zimbabve içerisinde kullanıma açılmaktadır. Böylelikle Twitter içerisinde daha aktif ve daha özgür olmaları da söz konusu olarak görülmekte olup; daha nitelikli sonuçların sosyal medya kullanıcılarına sağlanarak istedikleri zaman kadar kalmaları da sağlanacak olan imkanlar arasında yer alması ile de gündemde önemli bir yerde kabul görecektir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.