BlogiPhoneTwitter

Twitter Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Twitter güvenlik önemleri sayesinde kullanıcılara her hangi bir olumsuz durum ile karşı karşıya geldiklerinde uyarıda bulunuyor. Peki, Twitter şifresi nasıl değiştirilir? Bu soruyu birlikte cevaplayalım. İlk olarak yapılması gereken hesabınıza giriş yapmaktır. Daha sonra hesabınızda profilinizden ayarlar butonuna tıklayarak gizlilik ögesini seçin. Hesap sekmesi üzerinde iken şifre yazan yere tıklanır.

Twitter Şifresi Nasıl Değiştirilir

Günümüzde sosyal medya platformlarına üye sayısı sürekli olarak artıyor. Bununla birlikte sosyal medyada hesabımıza olan güvenlik önemlerinin de önemli ölçüde sağlam olması gerekir. Hesabı sizden habersiz kullanma, paylaşımlar yapma gibi durumlara karşı da hesabınızın şifresinin sık sık değiştirilmesi önerilir.

Öncelikle sizden hali hazırda kullandığınız mevcut şifreniz istenecektir. Bunu girdikten sonra da yeni kullanacağınız şifreyi giriniz. Yeni girilen şifre ve değişiklikleri onaylamak için de kaydet butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Twitter Şifresi Nasıl Değiştirilir

Twitter’da Şifrenizi Sıfırlayın Uyarısı

Sosyal medya platformları içerisinde en popüler uygulamalardan birisi olan Twitter’da güvenlik önlemleri oldukça önemlidir. Birçok kullanıcı tarafından tercih edilen uygulamada güvenilir bir şifre ile giriş ve çıkış yapılmalıdır. Twitter uygulaması bireyin hesabında ani bir güvenlik hatası saptadığı zaman kullanıcılarına şifreyi değiştirmeleri konusunda bildirimde bulunur. Güvenliğiniz için de bu durum karşısında şifrenizi en güvenilir şekilde değiştirmeniz gerekir.

Twitter’da Unutulan Şifreler Nasıl Sıfırlanır?

Hesabınızın güvenilirliği açısından kullandığınız bir telefon numarası veya e-posta ile twittera giriş yapmanız doğru olacaktır. Herhangi bir unutma, kaybetme vb. durumlarda şifrenizi değiştirmenizi sağlamak için bu yollara başvurmanız gerekecektir.

Şifrenizi unutmanız durumunda değiştirmek için izlenecek yollar şunlardır;

  • Öncelikle ekranda çıkan şifremi unuttum butonuna tıklamanız gerekir.
  • Daha sonra da şifresini değiştirmek istediğiniz hesabın e-posta adresini veya kullanıcı adınızı girmelisiniz.
  • E-posta adresinize giriş yaparak, e-posta adresinize gelecek olan bildirimi kontrol etmelisiniz. Daha sonra oradan da gelen butona tıklayarak şifre değiştirme işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Gönderilen bildirim belli bir süreliğine geçerli olacaktır. Bu durumda şifrenizi en kısa sürede e-posta adresinize girerek yenilemeyi unutmayınız. En doğru ve en güvenilir şekilde şifre yenileme işleminizin gerçekleştiğinde de emin olunuz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.