Twitter

Twitter toplu takipçi bırakma kodu nasıl yapılır?

Twitter’da çok fazla takipçiye sahip fenomen olmanızı sağlayabilir hatta gündemi siz bile oluşturabilirsiniz. Fakat çok fazla takipçiye sahip olmak için öncelikle çok fazla kişiyi takip etmeniz gerekebilir. Fakat bir süre sonra ana sayfanız oldukça karmakarışık bir hal alır ve profilinizde takip ettiğiniz kişi sayısının takipçilerinizden daha fazla olduğunu görürsünüz. Bu durumda takip ettiklerinizin bir kısmını bırakmak isteyebilirsiniz. Düşük sayılarda bu kolayca yapılabilirken yüksek sayıda takip ettiğiniz kişi bulunuyorsa tek tek kaldırmanız imkânsız olacaktır. Bu yazımızda toplu bir şekilde takip ettiğiniz kişileri nasıl bırakabileceğinizi inceleyeceğiz.

Twitter Takip Edilenler

Twitter platformu üzerinde takip ettiğiniz kişileri toplu olarak bırakmak istiyorsanız uygulayabileceğiniz birkaç yöntem bulunuyor. Kullandığınız cihaza göre (Bilgisayar, Akıllı Telefon vs.) toplu bir şekilde takip ettiklerinizi bırakabilirsiniz. Yöntemleri uygulayacağınız cihazınızda Twitter hesabınızın açık olmasına dikkat etmelisiniz.

Twitter’da Kod ile Takip Edilenleri Bırakmak

Basit bir kod yardımıyla Twitter üzerinde takip ettiğiniz kişileri bırakabilirsiniz. Bu yöntemi sadece bilgisayar üzerinde ve Google Chrome yardımıyla kullanabilirsiniz. Dakikalar içerisinde binlerce takip ettiğiniz kişiyi bırakabilirsiniz.

  • Google Chrome üzerinden Twitter’a giriş yapın.
  • Profilinize girin ve takip ettiklerinizin sayfasına girin.
  • Ekrana sağ tıklayarak “İncele” butonuna tıklayın.
  • Açılan ekranda “Console” butonuna tıklayın.

Burada kod girebileceğiniz bir ekran karşınıza gelecek. Buraya aşağıdaki kodu yazmanız halinde sistem otomatik olarak takipçileri bırakmaya başlayacaktır. Ekrandaki tüm takip edilenler bittikçe sayfayı yenileyerek bırakmaya devam edebilirsiniz.

unfollow
twitter takipçi bırakma kodu

Girilmesi Gereken Kod:

setInterval(function () { t = $(“.following”).find(“.follow-button”); if (!t[0]) { window.scrollTo(0, $(document).height()); } else { console.log(t.attr(“class”)); t.trigger(“click”); } }, 1000)

Bunun yanında internet üzerinden ulaşabileceğiniz ve toplu takip bırakma yapabileceğiniz birçok internet sitesi bulunuyor. Bu internet siteleri yardımıyla sizi takip etmeyenleri bulabilir, herkesin takibini bırakabilir ve hesabınızı gönül rahatlığıyla düzenleyebilirsiniz. Bu internet sitelerine örnek olarak “Justunfollow” ve “Manage Flitter” sitelerini kullanabilirsiniz.

Twitter’da Uygulama Yardımıyla Takip Edilenleri Bırakmak

Android veya iOS telefona sahipseniz uygulayabileceğiniz başka yöntemler bulunuyor. Telefonda bilgisayara göre manuel bir şekilde çok daha hızlı takip edilenleri bırakabileceğiniz gibi kullanabileceğiniz uygulamalar da bulunuyor. Google Play veya Apple Store’a girerek Twitter Takip Edilenleri Bırakma uygulamalarını kolayca bulabilirsiniz. Örneğin Android için kullanabileceğiniz uygulamalar;

  • Unfollow Users
  • Unfollower Twitter Users
  • Unfollow Today

iOS için kullanabileceğiniz Twitter Takipçi Bırakma uygulamalar;

  • Unfollow for Twitter
  • Find Unfollowers For Twitter
  • Find Unfollowers

Tüm bunların yanında kendi uygulamalarınızı keşfedebilir veya farklı sistemlere kayıt olabilirsiniz. Toplu bir şekilde takip edilenleri bırakmak oldukça kolay bir işlemdir ve otomatik olarak istediğiniz ortamda çekinmeden yapabilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu