Kapat
Twitter Toplu Takipçi Bırakma Nasıl Yapılır
ÇözümNet 37 views 0

Twitter Toplu Takipçi Bırakma Nasıl Yapılır

Twitter uygulaması dünyanın en çok kullanılan mikro blog uygulamalarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Kullanıcılarına pek çok işlemi yapabilmelerine olanak tanıyan Twitter uygulaması kapsamında; birilerini takip etmek, tweet atmak, görsel paylaşmak, video paylaşmak, takibi bırakmak, GIF paylaşmak ve daha pek çok işlemi yapabilmek mümkün olur. Twitter uygulamasında toplu bir şekilde takip edilenleri kaldırmak istenmesi halinde Twitter toplu takipçi bırakma nasıl yapılır sorusunun cevabına ilişkin adımların uygulanması gerekir.

Takip Edilenlerin Tümünü Bırakma

Twitter uygulamasına bilgisayar üzerinden giriş yapılarak toplu takip bırakma işlemi uygulanabilir. Bunun için öncelikle profile gidilmesi ve takip edilenler listesinin açılarak sağ tuşa tıklanması ve “İncele” seçeneğine erişim sağlanması gerekir. “Console” butonuna tıklayarak; setInterval(function () {t = $(“.following”).find(“.follow-button”);if (!t[0]) {window.scrollTo(0, $(document).height());} else{console.log(t.attr(“class”));t.trigger(“click”);}}, 1000) şeklinde yazıldığı zaman takip edilen bütün kişilerin toplu takipten çıkarılması mümkün olur.


Takip Etmeyenlerin Tümünü Bırakma

Twitter uygulamasında sizin takip ettiğiniz ancak sizi takip etmeyen kişilere yönelik toplu takipten çıkarma işlemini uygulamak istiyorsanız yine bilgisayardan “İncele” ve “Console” alanına giriş yapmalısınız. Burada; setInterval(function() {$(“.FollowStatus”).each(function(){$(this).parents(“.Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10”).remove();});$(“div:not(.not-following) > .user-actions-follow-button”).click();}, 20000);setInterval(function() {$(“.Grid-cell.u-size1of2.u-lg-size1of3.u-mb10”).remove();}, 30000);setInterval(function() {window.scrollTo(0,document.body.scrollBottom);},5000);setInterval(function() {window.scrollTo(0,document.body.scrollHeight);},1000); emiri konsola yapıştırıldığı zaman sizi takip etmeyen kişileri toplu bir şekilde takipten çıkabilmeniz mümkün olur. Bu işlemler yalnızca bilgisayar üzerinden yapılabilmektedir. Mobil cihaz üzerinden Twitter’da toplu takip bırakma işlemi için bu işlevi yerine getirecek uygulamanın indirilmesi gerekir.

Twitter Toplu Takipçi Bırakma
Twitter Toplu Takipçi Bırakma Nasıl Yapılır

Mobilden Toplu Takip Bırakma

Mobil cihaz üzerinden Twitter uygulamasında yer alan takip edilenler listesini toplu bir şekilde çıkarmak için Crowdfire uygulamasının yüklenmesi gerekir. Google Play Store üzerinden ya da App Store üzerinden edinilebilecek olan bu uygulamaya giriş yapıldıktan sonra takip edilenler listesinin yer aldığı alana giriş yapılmalıdır. Burada sağ üst köşede yer alan toplu takipten çıkma seçeneğine basıldığı takdirde tüm liste çıkarılmış olur. Mobil cihazlar üzerinden sadece tüm listeyi takipten çıkarma imkanı bulunmaktadır. Bilgisayar üzerinden ise yalnızca sizin takip ettiğiniz fakat sizi takip etmeyen kişiler listesi üzerinden toplu bırakma işleminin uygulanma durumu söz konusudur.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.