Reklam Alanı
Sosyal Medya 127 views 0

Twitter Troll Hesapları Engelliyor

Twitter Yeni Hesapları Sessize Alarak Trolleri Engelliyor

İnternette bulunan bu trollerden kaçmak oldukça zor. Twitter ise bu alanda yeni bir güncelleme yaparak bunlarla savaşmaya karar verdi. Öyle ki yapılan bu güncelleme ile yeni hesap açarak sizi takip etmeyen bu kullanıcılardan gelen bildirimler artık otomatik olarak sessize alınacak.

Bu güncelleme ile birçok kullanıcının işi kolaylaşmakta. Bu özelliği kullanmak için ise Twitter uygulamasına girerek bildirimler sekmesinde bulunan ayarlar kısmına girmeniz buradan ise gelişmiş ayarları seçmeniz gerekiyor. Karşınıza gelecek ekrandan ise dilediğiniz bildirim ayarını yaparak bu yeni hesapların gereksiz bildirimlerinden kurtulmanız mümkün hale gelmektedir.

Twitter da böylelikle büyük kullanıcıları bulunan diğer sosyal ağlar gibi bu sahte hesaplar ile savaşta önemli bir yol kat etti. Şirket eskiden platformda bulunan taciz ve sahte hesaplar ile başa çıkamadığını söylemişti. Fakat sürekli geliştirdiği altyapısı ile artık o günleri geride bırakmış olması Twitter mecrası için önemli bir başarı olduğunu da söylemek gereklidir.

Twitter Birçok Sahte Hesaptan Sizi Koruyor

Bu hesaplar ile düşünce ve ifade özgürlüğüne zarar verme çizgisi çoğu zaman kötüye kullanılabiliyor. Bu da önemli konumda bulunan platformların yani Twitter gibi sosyal medya kanallarının işini oldukça zorlaştırmakta. Fakat bunlarla yapılan sürekli mücadelelerin neticesinde ve yapılan bu güncellemeler sayesinde kullanıcılar kayda değer bir sorun yaşamamakla beraber yapılan bu güncellemelerden oldukça memnun olduğunu belirtmemiz gereklidir. Twitter’ın kullanıcılarına verdiği değeri sadece bu sahte hesaplar ile yaptığı savaş ile yargılamamak lazım. Birçok alanda yenilikler sunarak kullanıcılarını oldukça memnun eden bir platform.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.