BlogTwitter

Twitter’da Kayıtlı Aramalarınızı Nasıl Silersiniz?

Twitter’da kayıtlı aramalarınızdan kurtulmak istiyorsanız yapmanız gerekenler aşağıda açıklanmıştır.

Aynı arama sorgusunu birkaç kez yazmak zorunda kalmak bir güçlük olabilir. İster alıntı ister hashtag arıyor olun, her arama yapmak istediğinizde her şeyi yazmak zorunda kalmamak Twitter’da gerçek bir zaman kazandırıcıdır.

Ancak, bir arama sorgusunu eskisi kadar sık ​​kullanmıyorsanız, onu kayıtlı aramalar listenizden silmenizin zamanı gelmiş olabilir. Twitter’da kayıtlı aramalarınızı düzene sokmak, ihtiyaç duyduğunuz sorguları ihtiyaç duyduğunuzda bulmanızı kolaylaştırır.

Kaydedilmiş Aramalar ile Twitter’daki Son Aramalar Karşılaştırması

Başlamadan önce, Twitter’da kaydedilen ve en son yapılan aramalar arasındaki farkı anlamak önemlidir. Son aramalar, bir süre boyunca Twitter’daki arama çubuğuna girdiğiniz sorgulardır. Örneğin, Twitter’da “kediler” için arama yaparsanız, son aramalar listenizde olacaktır.

Kayıtlı aramalar, ileride başvurmak üzere özel olarak kaydettiğiniz sorgulardır. Bu, özellikle Twitter’ı bir araştırma aracı olarak kullanırken yararlıdır . Örneğin, belirli bir konuyla ilgili veya bir kişiden gelen tweetleri takip etmek istiyorsanız, daha sonra kolayca erişebilmek için sorguyu kaydedebilirsiniz.

İkisi arasındaki diğer bir fark, son aramaların cihaza özel olması, kaydedilen aramaların ise tüm cihazlarınızda görünmesidir. Örneğin, dizüstü bilgisayar veya tablet gibi farklı bir cihazda arama yaparsanız, telefonunuzdaki son aramalarınız görünmez. Ancak, bir aramayı kaydederseniz, tüm cihazlarınızda kullanılabilir olacaktır.

Twitter’da Kayıtlı Aramalarınızı Nasıl Temizlersiniz?

Kaydedilmiş arama geçmişinizi Twitter’da temizlemek yalnızca birkaç adım alır. Bunu mobil uygulamada ve masaüstünde nasıl yapacağınızı size göstereceğiz.

Kaydedilmiş Aramalarınızı Cep Telefonunda Nasıl Silebilirsiniz (Android)

Twitter uygulamasında arama geçmişinizi temizlemek basittir. Tek yapmanız gereken şu basit adımları takip etmek:

  1. Twitter uygulamasında Ara sekmesine gidin ve arama çubuğuna dokunun.
  2. Silmek istediğiniz arama sorgusuna dokunun.
  3. Dikey üç noktaya dokunun ve Aramayı sil öğesini seçin .

İşte aldın. Son aramalarınızı da temizlemek isterseniz, arama çubuğunun hemen altındaki x simgesine dokunun.

Kayıtlı Aramalarınızı Masaüstünde Nasıl Silebilirsiniz?

Kaydedilmiş aramaları Twitter’ın masaüstü sürümünde silmek de bir o kadar kolaydır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  1. Arama çubuğuna tıklayın.
  2. Arama sorgusu doğrultusunda çöp kutusu simgesine tıklayın .

Ve bu kadar! Kayıtlı aramanız artık silinmiştir. Son aramalarınızı da aynı şekilde temizleyebilirsiniz. Silmek istediğiniz arama sorgusu doğrultusundaki X simgesini tıklamanız yeterlidir .

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu