Ücretsiz Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama Nasıl Yapılır Tüm Yöntemler

Telefonumuzun rehberinde kayıtlı olmayan bir numara bizi aradığında ya da cevapsız çağrı olarak telefonumuzun ekranında gördüğümüzde numaranın kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenmek isteriz. Günümüzde oldukça artan ve çeşitlenen telefon ile dolandırıcılık yöntemleri ile bizi arayan ya da aramış olan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek daha da önem kazanıyor. Herhangi bir dolandırıcılık olayına maruz kalmamak ya da başka bir durumdan dolayı mağdur olmamak için bizi arayan ya da söz konusu olan herhangi bir cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenmek bazen gerekli olmaktadır. Peki, bir Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama nasıl yapılır, ücretli ya da ücretsiz yöntemler var mıdır, güvenilir yöntemler nelerdir gibi soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Yazının Sonunda Yoruma Yazarak Numara Sorgulama Talebinde Bulunabilirsiniz

Numaradan İsim Sorgulama İçin Yeni Uygulama

Cep telefonu numarasının Kime ait olduğunu ücretsiz Öğrenmek için tesadüf eseri karşılaştığım bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Uygulama için gerekli izinleri verdikten sonra %95 yakın bir başarı sağlamaktadır. Ayrıca tanıdığınız kişilerin sizi cep telefonuna nasıl kayıt ettiğini de görebilirsiniz. Uygulamanın adı Nuumara ve TürkCaller. Google Play Store da arama yaptıktan sonra uygulamaya ulaşabilirsiniz. Nuumara Uygulaması görüntü olarak WhatsApp uygulamasının görüntüsünü kullanmaktadır. TürkCaller ise aşağıdaki görüntüyü kullanmaktadır.

GSM Operatörleri Yardımı İle Öğrenme

Kullandığınız operatör üzerinden sizi arayan ya da merak ettiğiniz bir cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ülkemiz sınırları içerisinde hizmet veren üç GSM operatörü biliniyor ancak bu bilinen üç GSM operatörü dışında ülkemizde kullanılan 47 GSM operatörü daha hizmet vermektedir.

GSM operatörleri tarafından verilen cep telefonu numarasından isim sorgulama hizmeti ücrete tabidir, ancak cep telefonunuza gelen ya da merak ettiğiniz bir cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için söz konusu numaranın hangi operatöre bağlı olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Yapılan numara taşıma işlemlerinin ardından hangi numaranın hangi operatöre kayıtlı olduğunu anlamak biraz güçleşmiştir. Eğer kimin adına kayıtlı olduğunu merak ettiğiniz numarayı aradığınızda karşı taraf çalmadan önce bip şeklinde bir uyarı sesi geliyorsa numara başka bir operatöre taşınmış demektir. Eğer sorgulamak istediğimiz numaranın operatörünü bilmiyorsak bir iki denemeden sonra numaranın hangi operatöre ait olduğunu ve kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenebilirsiniz. Unutmamanız gereken nokta bu sorgulama denemelerinin de GSM operatörleri tarafından ücretlendirildiğidir.

Turkcell Aboneleri İçin Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

Kimin adına kayıtlı olduğunu bilmediğiniz bir cep telefonu numarasının Turkcell GSM operatöründe kayıtlı olduğunu biliyorsanız yapmanız gereken işlem son derece basittir. Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne giriniz, öğrenmek istediğiniz cep telefonu numarasını başında 0 (sıfır) olmadan mesaj yazma bölümüne yazınız. Numarayı yazdıktan sonra mesajın alıcı kısmına 2222 yazınız. 2222’ye mesaj attıktan sonra kısa bir süre sonra cep telefonunuza gelecek olan mesajda, sorguladığınız numaranın kime ait olduğu bilgisini görebilirsiniz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu servis ücretli bir servistir ve söz konusu ücret ( en son 1.49 TL) bir sonraki fatura döneminde faturanıza yansıtılacaktır.

Söz konusu cep telefonu numarasının kime ait olduğunu mesaj yolu ile öğrenmenin dışında diğer bir yol ise müşteri hizmetlerini arayarak öğrenme yoludur. Turkcell hattınız üzerinden arayacağınız 11832 numaralı telefon ile karşınıza çıkan müşteri temsilcisinden söz konusu numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu servis için de dakika (1,25 TL) başına ücret alınmaktadır. Burada verdiğimiz ücret tarifeleri operatör tarafında değiştirilebilir.

Türk Telekom Aboneleri İçin Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama
Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

Önceki adı AVEA olan GSM operatörü artık Türk Telekom ismi ile hizmet vermeye devam ediyor. Öğrenmek istediğiniz numaranın Türk Telekom operatörüne kayıtlı olduğunu biliyorsanız izlemeniz gereken yolları sizler için araştırdık. Söz konusu cep telefonu numarasının kime ait olduğunu kısa mesaj yolu ile öğrenmek istiyorsanız, numaranın başında 0 (sıfır) olmadan telefonunuzun mesaj bölümüne yazınız ve daha sonra mesajın alıcı kısmına 11855 yazarak gönderiniz. Kısa bir süre sonra operatör tarafından cep telefonunuza gelecek olan kısa mesajda sorgulama yaptığınız numaranın kime ait olduğunu görebilirsiniz. (Kısa mesaj ücreti olarak 1.25 TL) Eğer mesaj yolu ile değil de müşteri temsilcisi ile konuşarak öğrenme yolunu seçerseniz ise yine mesajı yolladığınız numara olan 1855‘i arayarak söz konusu numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz (Dakikası 1.25 TL). Bu servislerin ücretlerinde operatör değişikli yapma hakkına sahiptir.

Ayrıca Türk Telekom tarafından verilen bir hizmet olan 11811 ile hem sabit numaraların hem de cep telefonu numaralarının (eğer rehbere kayıtlı ise) kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. (Aramanın dakika ücreti 0.97 TL’dir.)

Vodafone Aboneleri İçin Öğrenme Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama
Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

Sizi arayan numaranın ya da öğrenmek istediğiniz numaranın Vodafone GSM operatörüne kayıtlı olduğunu biliyorsanız, söz konusunu numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için izlemeniz gereken iki yöntem bulunmaktadır. Söz konusu numarayı kısa mesaj ile öğrenmek istiyorsanız, cep telefonunuzun mesaj bölümüne giriniz. Mesaj bölümüne girdikten sonra öğrenmek istediğiniz numaranın başında 0 (sıfır) rakamını koymadan mesajın metin bölümüne yazınız. Numarayı yazdıktan sonra 7048‘e gönderiniz. Kısa bir süre sonra cep telefonunuza söz konusu operatör tarafından, sorguladığınız numaranın kime ait olduğu hakkında bir mesaj gelecektir. Gelen mesajda numaranın kimin adına kayıtlı olduğunu görebilirsiniz. ( Kısa mesaj ücreti 1.25 TL) Mesaj yöntemi dışında başvurabileceğiniz bir diğer yöntem ise müşteri hizmetleri yetkilisini aramak olacaktır. Mesaj göndermiş olduğunuz aynı numarayı yani, 7048‘i arayarak müşteri temsilcisine sorgulamak istediğiniz numarayı söylemeniz yeterli olacaktır. Bu servisin dakika ücreti ise diğer operatörlerin servis ücreti ile aynı, yani 1.25 TL olarak belirlenmiştir.

Ev ya da cep telefonunuza gelmiş olan bir çağrının ya da mesajın kime ait olduğunu öğrenmek için operatörler üzerinden yapacağınız işlemleri sizler için sıraladık. Söz konusu bir cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için GSM operatörleri dışında yararlanılacak olan başka yöntemler de mevcuttur. İnternet üzerinden bazı yöntemler kullanarak söz konusu cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenme şansına sahipsiniz.

Facebook Kullanarak Cep Telefonu Numarasının Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama
Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

Dünya üzerinde en çok kullanılan ve yaklaşık olarak 2.3 milyar kullanıcıya sahip olan Facebook, sosyal medya platformları arasında oldukça popüler bir yere sahip. Hesabı olan kişi Facebook hesabına cep telefonunu yazmış ise ve herkes tarafından görünür hale getirmişse, sorguladığınız cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. Facebook üzerinde bulanan arama kısmına sorgulamak istediğiniz numarayı yazarak, numara profil ayarlarından gizlenmemiş ise kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Whatsapp Uygulamasını Kullanarak Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama
Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

Bu yöntem söz sorgulamak istediğiniz söz konusu numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için akıllı bir telefona ihtiyacınız vardır. Akıllı telefonunuzda Whatsapp mesajlaşma programı kurulu ise söz konusu numarayı öğrenebilirsiniz. Eğer kurulu değilse telefonunuzun işletim sistemine göre market ya da store bölümlerinden Whatsapp uygulamasını indirebilirsiniz.

Bu yöntemin işleyişi ise şöyle, kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenmek istediğiniz numarayı herhangi bir isim vererek cep telefonunuzun rehberine kaydediniz. Daha sonra cep telefonunuz üzerinden Whatsapp uygulamasını açın ve kişi listesini yeniledikten sonra eklediğiniz numaranın profiline girerek profil resminden (eğer tanıdığınız biriyse) kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Elbette bu özelliklerin eklediğiniz kişi tarafından açık tutulması gerekmektedir. Aksi takdirde söz konusu numara sizi rehbere eklemeden fotoğrafını görüntüleme şansına sahip değilsiniz. Bu şekilde kullanılabilecek olan yöntem başka mesajlaşma uygulamalarında da işe yaramaktadır. (Tango, Viber ve benzeri)

Google Arama Motorunu Kullanarak Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

En yaygın kullanıma sahip olan arama motoru olan Google aracılığı ile de söz konusu cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenme şansına sahibiz. Diğer yöntemler ile karşılaştırıldığında oldukça zayıf bir yöntem olan Google ile arama yöntemi düşük bir ihtimalle de olsa bazen sonuç vermektedir. Aramak istediğiniz numarayı ” ” işareti içine alarak yazarsanız, eğer kurumsal bir firmaya ait bir numara ise ya da daha önce aranarak herhangi bir başlık altında girilmiş ise kime adına kayıtlı olduğunu öğrenebilirsiniz. Genellikle şikayet siteleri üzerinden öğrenebileceğiniz bu numara öğrenme yöntemini denemenizde de yarar vardır.

instagram Kullanarak Ücretsiz Cep Telefonu Numarası Sorgulama

instagram hesabı açılırken isterseniz cep telefonu numaranızı doğrulama için kullanabiliyorsunuz. Bazı instagram kullanıcıları ayrıca profil bilgileri yanında cep telefonu numaralarını paylaşabiliyor. instagram arama kısmına öğrenmek istediğiniz cep telefonu numarasını yazarak da istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

Çeşitli Uygulamalar İle Numaranın Kime Ait Olduğunu Sorgulama

Çeşitli program üreticileri tarafından geliştirilen cep telefonu uygulamaları sayesinde sorgulanan söz konusu numaranın kime ait olduğunu öğrenebilme şansına sahipsiniz.

Bu hizmeti vermek için Android, iOS ya da Windows işletim sistemine sahip telefonların market bölümlerinden indirilecek olan birçok uygulama mevcuttur. Bu uygulamaların birçoğu scam (sahte) uygulama olarak değerlendirilmekte ve bazıları da cep telefonu rehberinizi ya da diğer bilgilerinizi ele geçirmek adına yazılmış olan zararlı yazılımlardır.

Ücretsiz Cep Telefonu Numarası Sorgulama Talep Edebilirsiniz

Merak ettiğiniz cep telefonu numarası yada bilmediğiniz numaraların sorgusu için yoruma yazarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizlere en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

73 YORUMLAR

  1. Cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için ben kim o uygulamasını kullanıyorum. Para ödemeden. Bazı siteler sizden para kesiyor aman dikkat. Kim o uygulamasını kesinlikle oneriyorum. Mutlaka deneyin.

  2. Ücretsiz numaradan isim sorgulama için güzel yöntemler var. Kim o uygulamasını biliyorum. Ücretsiz numara sorgulama için çoook güzel çalışıyor uygulama. Tavsiye ediyorum arkadaşlar.

  3. bilinmeyen numaralar servisinin artık lüzumsuz olduğunun resmidir. şaka bir yana ücretsiz cep telefonu numarasından isim sorgulama nasıl yapılır tüm yöntemler başlıklı bu yazınız oldukça faydalı hemen kısayollarıma ekliyorum. iyi günler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

son yazılar

Dolby Atmos Nedir?

Dolby Atmos Nedir? sorusuna cevap bulmak için ilk olarak tarihçesine ve geliştirilme sürecine bakmak gerekir. İlk Dolby Atmos sistemi 2012 yılında düzenlenen...

Modem Şifremi Unuttum (Kesin Çözüm)

Türk Telekom ev interneti kullanıyorsanız ve modeminizin wi-fi şifresini değiştirmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizlerle paylaşacağımız adımları sırası ile uygularsanız modeminizin wi-fi şifresini...

Klavye Kısayolları Rehberi

Bilgisayar üzerinde kullanıcıların yapabileceği pek çok işlem bulunur. Bu işlemler bazı durumlar sıklıkla yapıldığı için insanlara zaman kaybı yaşatır. Ancak klavye üzerinde bulunan kısayollar kullanılarak...

iPhone Etkin Değil Hatası Çözüm

iphone etkin değil hatası çözüm olarak birçok alternatif bulunuyor. iPhone etkin değil hatası daha çok, güvenlik kilidinin sık sık hatalı girilmesinden kaynaklanıyor. Biliyoruz ki...

En İyi Aşk Filmleri Güncel

Romantik ve aşk dolu film arayanlar için çeşitli film sitelerinden referans alarak hazırladığımız IMDB puanları en yüksek En İyi Aşk Filmleri listesini sizler...

Baskı Balata Nedir? Baskı Balata Neden Biter?

Baskı balata nedir? Sorusu araç kullanan veya kullanmayan herkesi yakından ilgilendirmektedir. Baskı balata, motorun üretmiş olduğu mekanik gücü iletmek amacı ile tasarlanmıştır. Araçlarda en...

Telefona WhatsApp İndiremiyorum Sorunu ve Çözümü

Cep telefonuna WhatsApp İndiremiyorum yada yükleyemiyorum sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız yaşadığınız sorunun çözüm yollarını bu yazımızda bulabilirsiniz. WhatsApp cep telefonu numarası...

₺ TL İşareti Nasıl Yapılır?

TL işareti veya TL simgesi windows ve mac işletim sistemlerinde farklı tuş kombinasyonu kullanılarak yapılmaktadır. Şayet özellikle sahip olduğunuz Windows işletim sistemli...

Telefona instagram indiremiyorum Sorunu ve Çözümü

Ara sıra instagram uygulamasını cep telefonlarından kaldıran yada cep telefonlarını yenisi ile değiştiren kullanıcılar instagram uygulamasını Play Store'dan yeniden yüklemek istediklerinde "instagram...

WhatsApp Mesaj Gitmiyor! WhatsApp Çöktü Mü?

Whatsapp mesaj gitmiyor yada sesli mesaj, fotoğraf yada video gitmiyor sorununun bir çok nedeni olabilir. Şayet bu sorun dünya çapında yaşanıyor ise...

WhatsApp’ta Kalın, Eğik ve Üstü Çizili Yazı Nasıl Yazılır

WhatsApp günlük hayatta en fazla kullandığımız mesajlaşma uygulamalarında bir tanesidir. WhatsApp ile mesajlaşırken kalın (italik) yazı, eğik yazı, üstü çizili yazı yazarak...

Dünyanın Katmanları Nelerdir?

Üzerinde yaşadığımız dünyanın da yapısı gereği katmanları olduğundan dünyanın katmanları nelerdir? Tarzında sorularla karşı karşıya kalınır. Dünya çok büyük ve birbirinden farklı içerikleri olan katmanlardan...

BitLocker Nedir ve BitLocker Nasıl Kullanılır?

Bitlocker nedir ve bitlocker nasıl kullanılır? BitLocker, Windows işletim sistemlerinde aktif bir şekilde kullanılan ve veri güvenliğini sağlayan bir şifreleme sistemidir. BitLocker...

Wolfteam İsimleri Wolfteam Nickleri

Wolfteam İsimleri ; Wolfteam oyununda kendine Wolfteam Nick arayan oyuncular için oluşturulmuş çok güzel bir liste. Yanlarında İngilizce ve Türkçe anlamları ile...

Yüzde İşareti % Bilgisayarda Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle klavye kullanarak bilgisayarda yüzde işareti % nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Bilgisayarlar modern çağın en önemli olmazsa olmaz...

Çukur İşareti Nasıl Yapılır? Çukur İşareti Kopyala

Çukur işareti Facebook, Twitter, instagram gibi sosyal medya uygulamalarında resim olarak çokça karşımıza çıkmaktadır. Ama yazılı haline rastlamak pek mümkün değildir....

CS GO Nickleri Ve İsimleri (Counter Strike)

Counter Strike Go,  CS GO Nickleri Ve İsimleri , ile karşınızdayız. Bu isimleri bir çok siteden alıntı yaparak sizler için araştırdık. Bazı isimler...

Access Point Nedir?

access point nedir? Sorunu, Türkçe ifadesi ile ‘erişim’ noktası olarak ifade edebiliriz. Şöyle ki, çok sayıda bilgisayara sahip ortamı, akıllı mobil cihazlar...

TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle TikTok Hesap Silme Nasıl Yapılır konusuna değineceğiz. Son günlerin trend uygulaması TikTok, oldukça fazla bir kullanıcı sayısına sahiptir. Özellikle...

Yıldız İşareti ★ Bilgisayarda Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle yıldız işareti ★ bilgisayarda nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Ama yıldız sembolünü hemen aşağıdaki kopyala butonunu kullanarak klavye de veya...