BlogSosyal Medya

2021 Numaradan İsim Sorgulama Nasıl Yapılır? Tüm Yöntemler

Numaradan isim sorgulama için bir çok ücretli ve ücretsiz uygulamalar ve siteler bulunmaktadır. Ama bu işlemi yapmak için gereksiz yere ücret ödemeye gerek yoktur.

Telefonumuzun rehberinde kayıtlı olmayan bir numara bizi aradığında ya da cevapsız çağrı olarak telefonumuzun ekranında gördüğümüzde numaranın kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenmek isteriz. Günümüzde oldukça artan ve çeşitlenen telefon ile dolandırıcılık yöntemleri ile bizi arayan ya da aramış olan numaradan isim sorgulama daha da önem kazanıyor.

Herhangi bir dolandırıcılık olayına maruz kalmamak ya da başka bir durumdan dolayı mağdur olmamak için bizi arayan ya da söz konusu olan herhangi bir cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenmek bazen gerekli olmaktadır. Peki, bir Numaradan İsim Sorgulama nasıl yapılır, ücretli ya da ücretsiz yöntemler var mıdır, güvenilir yöntemler nelerdir gibi soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Cep telefonu numarasından adres sorgulama nasıl yapılır?

Numaradan İsim Sorgulama İçin Yeni Uygulama

20191026 111827
numaradan isim sorgulama

Cep telefonu numarasının Kime ait olduğunu ücretsiz Öğrenmek için tesadüf eseri karşılaştığım bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Uygulama için gerekli izinleri verdikten sonra %95 yakın bir başarı sağlamaktadır. Ayrıca tanıdığınız kişilerin sizi cep telefonuna nasıl kayıt ettiğini de görebilirsiniz.

Uygulamanın adı Nuumara ve TürkCaller. Google Play Store da arama yaptıktan sonra uygulamaya ulaşabilirsiniz. Nuumara Uygulaması görüntü olarak WhatsApp uygulamasının görüntüsünü kullanmaktadır. TürkCaller ise aşağıdaki görüntüyü kullanmaktadır.

türkcaller
numaradan isim sorgulama

GSM Operatörleri Yardımı İle Öğrenme

Kullandığınız operatör üzerinden sizi arayan ya da merak ettiğiniz bir cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ülkemiz sınırları içerisinde hizmet veren üç GSM operatörü biliniyor ancak bu bilinen üç GSM operatörü dışında ülkemizde kullanılan 47 GSM operatörü daha hizmet vermektedir.

GSM operatörleri tarafından verilen cep telefonu numarasından isim sorgulama hizmeti ücrete tabidir, ancak cep telefonunuza gelen ya da merak ettiğiniz bir cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için söz konusu numaranın hangi operatöre bağlı olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Yapılan numara taşıma işlemlerinin ardından hangi numaranın hangi operatöre kayıtlı olduğunu anlamak biraz güçleşmiştir. Eğer kimin adına kayıtlı olduğunu merak ettiğiniz numarayı aradığınızda karşı taraf çalmadan önce bip şeklinde bir uyarı sesi geliyorsa numara başka bir operatöre taşınmış demektir.

Eğer sorgulamak istediğimiz numaranın operatörünü bilmiyorsak bir iki denemeden sonra numaranın hangi operatöre ait olduğunu ve kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenebilirsiniz. Unutmamanız gereken nokta bu sorgulama denemelerinin de GSM operatörleri tarafından ücretlendirildiğidir.

Turkcell Aboneleri İçin Numaradan İsim Sorgulama

Kimin adına kayıtlı olduğunu bilmediğiniz bir cep telefonu numarasının Turkcell GSM operatöründe kayıtlı olduğunu biliyorsanız yapmanız gereken işlem son derece basittir. Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne giriniz, öğrenmek istediğiniz cep telefonu numarasını başında 0 (sıfır) olmadan mesaj yazma bölümüne yazınız.

Numarayı yazdıktan sonra mesajın alıcı kısmına 2222 yazınız. 2222’ye mesaj attıktan sonra kısa bir süre sonra cep telefonunuza gelecek olan mesajda, sorguladığınız numaranın kime ait olduğu bilgisini görebilirsiniz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu servis ücretli bir servistir ve söz konusu ücret ( en son 1.49 TL) bir sonraki fatura döneminde faturanıza yansıtılacaktır.

Söz konusu cep telefonu numarasının kime ait olduğunu mesaj yolu ile öğrenmenin dışında diğer bir yol ise müşteri hizmetlerini arayarak öğrenme yoludur. Turkcell hattınız üzerinden arayacağınız 11832 numaralı telefon ile karşınıza çıkan müşteri temsilcisinden söz konusu numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu servis için de dakika (1,25 TL) başına ücret alınmaktadır. Burada verdiğimiz ücret tarifeleri operatör tarafında değiştirilebilir.

Türk Telekom Aboneleri İçin Numaradan İsim Sorgulama

Önceki adı AVEA olan GSM operatörü artık Türk Telekom ismi ile hizmet vermeye devam ediyor. Öğrenmek istediğiniz numaranın Türk Telekom operatörüne kayıtlı olduğunu biliyorsanız izlemeniz gereken yolları sizler için araştırdık. Söz konusu cep telefonu numarasının kime ait olduğunu kısa mesaj yolu ile öğrenmek istiyorsanız, numaranın başında 0 (sıfır) olmadan telefonunuzun mesaj bölümüne yazınız ve daha sonra mesajın alıcı kısmına 11855 yazarak gönderiniz.

Kısa bir süre sonra operatör tarafından cep telefonunuza gelecek olan kısa mesajda sorgulama yaptığınız numaranın kime ait olduğunu görebilirsiniz. (Kısa mesaj ücreti olarak 1.25 TL) Eğer mesaj yolu ile değil de müşteri temsilcisi ile konuşarak öğrenme yolunu seçerseniz ise yine mesajı yolladığınız numara olan 1855‘i arayarak söz konusu numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz (Dakikası 1.25 TL). Bu servislerin ücretlerinde operatör değişikli yapma hakkına sahiptir.

Ayrıca Türk Telekom tarafından verilen bir hizmet olan 11811 ile hem sabit numaraların hem de cep telefonu numaralarının (eğer rehbere kayıtlı ise) kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. (Aramanın dakika ücreti 0.97 TL’dir.)

Vodafone Aboneleri İçin Numaradan İsim Sorgulama

Sizi arayan numaranın ya da öğrenmek istediğiniz numaranın Vodafone GSM operatörüne kayıtlı olduğunu biliyorsanız, söz konusunu numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için izlemeniz gereken iki yöntem bulunmaktadır.

Söz konusu numarayı kısa mesaj ile öğrenmek istiyorsanız, cep telefonunuzun mesaj bölümüne giriniz. Mesaj bölümüne girdikten sonra öğrenmek istediğiniz numaranın başında 0 (sıfır) rakamını koymadan mesajın metin bölümüne yazınız.

Numarayı yazdıktan sonra 7048‘e gönderiniz. Kısa bir süre sonra cep telefonunuza söz konusu operatör tarafından, sorguladığınız numaranın kime ait olduğu hakkında bir mesaj gelecektir. Gelen mesajda numaranın kimin adına kayıtlı olduğunu görebilirsiniz.

( Kısa mesaj ücreti 1.25 TL) Mesaj yöntemi dışında başvurabileceğiniz bir diğer yöntem ise müşteri hizmetleri yetkilisini aramak olacaktır. Mesaj göndermiş olduğunuz aynı numarayı yani, 7048‘i arayarak müşteri temsilcisine sorgulamak istediğiniz numarayı söylemeniz yeterli olacaktır. Bu servisin dakika ücreti ise diğer operatörlerin servis ücreti ile aynı, yani 1.25 TL olarak belirlenmiştir.

Ev ya da cep telefonunuza gelmiş olan bir çağrının ya da mesajın kime ait olduğunu öğrenmek için operatörler üzerinden yapacağınız işlemleri sizler için sıraladık. Söz konusu bir cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için GSM operatörleri dışında yararlanılacak olan başka yöntemler de mevcuttur. İnternet üzerinden bazı yöntemler kullanarak söz konusu cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenme şansına sahipsiniz.

Facebook Kullanarak Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama
Numaradan İsim Sorgulama

Dünya üzerinde en çok kullanılan ve yaklaşık olarak 2.3 milyar kullanıcıya sahip olan Facebook, sosyal medya platformları arasında oldukça popüler bir yere sahip. Hesabı olan kişi Facebook hesabına cep telefonunu yazmış ise ve herkes tarafından görünür hale getirmişse, sorguladığınız cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. Facebook üzerinde bulanan arama kısmına sorgulamak istediğiniz numarayı yazarak, numara profil ayarlarından gizlenmemiş ise kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Whatsapp Uygulamasını Kullanarak Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama
numaradan isim sorgulama

Bu yöntem söz sorgulamak istediğiniz söz konusu numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için akıllı bir telefona ihtiyacınız vardır. Akıllı telefonunuzda Whatsapp mesajlaşma programı kurulu ise söz konusu numarayı öğrenebilirsiniz. Eğer kurulu değilse telefonunuzun işletim sistemine göre market ya da store bölümlerinden Whatsapp uygulamasını indirebilirsiniz.

Bu yöntemin işleyişi ise şöyle, kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenmek istediğiniz numarayı herhangi bir isim vererek cep telefonunuzun rehberine kaydediniz. Daha sonra cep telefonunuz üzerinden Whatsapp uygulamasını açın ve kişi listesini yeniledikten sonra eklediğiniz numaranın profiline girerek profil resminden (eğer tanıdığınız biriyse) kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Elbette bu özelliklerin eklediğiniz kişi tarafından açık tutulması gerekmektedir. Aksi takdirde söz konusu numara sizi rehbere eklemeden fotoğrafını görüntüleme şansına sahip değilsiniz. Bu şekilde kullanılabilecek olan yöntem başka mesajlaşma uygulamalarında da işe yaramaktadır. (Tango, Viber ve benzeri)

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için ben kim o uygulamasını kullanıyorum. Para ödemeden. Bazı siteler sizden para kesiyor aman dikkat. Kim o uygulamasını kesinlikle oneriyorum. Mutlaka deneyin.

  2. arayan numaranin kime ait oldugunu gormek icin en.iyi.uygulama kim o uygulamasi ….

    1. Ücretsiz numara sorgulama için en iyisi kim o uygulaması gibi görünüyor.

  3. Kim o uygulamasını duymuştum numara sorgulama ve arayan görme içim güzel olduğunu söylüyorlar

  4. bilinmeyen numaralar servisinin artık lüzumsuz olduğunun resmidir. şaka bir yana ücretsiz cep telefonu numarasından isim sorgulama nasıl yapılır tüm yöntemler başlıklı bu yazınız oldukça faydalı hemen kısayollarıma ekliyorum. iyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu