Kapat
Sponsor Reklamlar
Sponsor Reklamlar
Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama
ÇözümNet 1.729 views 69

Ücretsiz Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama Nasıl Yapılır Tüm Yöntemler

Telefonumuzun rehberinde kayıtlı olmayan bir numara bizi aradığında ya da cevapsız çağrı olarak telefonumuzun ekranında gördüğümüzde numaranın kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenmek isteriz. Günümüzde oldukça artan ve çeşitlenen telefon ile dolandırıcılık yöntemleri ile bizi arayan ya da aramış olan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek daha da önem kazanıyor. Herhangi bir dolandırıcılık olayına maruz kalmamak ya da başka bir durumdan dolayı mağdur olmamak için bizi arayan ya da söz konusu olan herhangi bir cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenmek bazen gerekli olmaktadır. Peki, bir Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama nasıl yapılır, ücretli ya da ücretsiz yöntemler var mıdır, güvenilir yöntemler nelerdir gibi soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Yazının Sonunda Yoruma Yazarak Numara Sorgulama Talebinde Bulunabilirsiniz

Ücretsiz Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama Nasıl Yapılır Tüm Yöntemler

Numaradan İsim Sorgulama İçin Yeni Uygulama

Ücretsiz Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama Nasıl Yapılır Tüm Yöntemler

Cep telefonu numarasının Kime ait olduğunu ücretsiz Öğrenmek için tesadüf eseri karşılaştığım bir uygulamadan bahsetmek istiyorum. Uygulama için gerekli izinleri verdikten sonra %95 yakın bir başarı sağlamaktadır. Ayrıca tanıdığınız kişilerin sizi cep telefonuna nasıl kayıt ettiğini de görebilirsiniz. Uygulamanın adı Nuumara ve TürkCaller. Google Play Store da arama yaptıktan sonra uygulamaya ulaşabilirsiniz. Nuumara Uygulaması görüntü olarak WhatsApp uygulamasının görüntüsünü kullanmaktadır. TürkCaller ise aşağıdaki görüntüyü kullanmaktadır.

Ücretsiz Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama Nasıl Yapılır Tüm Yöntemler

GSM Operatörleri Yardımı İle Öğrenme

Kullandığınız operatör üzerinden sizi arayan ya da merak ettiğiniz bir cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ülkemiz sınırları içerisinde hizmet veren üç GSM operatörü biliniyor ancak bu bilinen üç GSM operatörü dışında ülkemizde kullanılan 47 GSM operatörü daha hizmet vermektedir.

GSM operatörleri tarafından verilen cep telefonu numarasından isim sorgulama hizmeti ücrete tabidir, ancak cep telefonunuza gelen ya da merak ettiğiniz bir cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için söz konusu numaranın hangi operatöre bağlı olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Yapılan numara taşıma işlemlerinin ardından hangi numaranın hangi operatöre kayıtlı olduğunu anlamak biraz güçleşmiştir. Eğer kimin adına kayıtlı olduğunu merak ettiğiniz numarayı aradığınızda karşı taraf çalmadan önce bip şeklinde bir uyarı sesi geliyorsa numara başka bir operatöre taşınmış demektir. Eğer sorgulamak istediğimiz numaranın operatörünü bilmiyorsak bir iki denemeden sonra numaranın hangi operatöre ait olduğunu ve kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenebilirsiniz. Unutmamanız gereken nokta bu sorgulama denemelerinin de GSM operatörleri tarafından ücretlendirildiğidir.

Turkcell Aboneleri İçin Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

Kimin adına kayıtlı olduğunu bilmediğiniz bir cep telefonu numarasının Turkcell GSM operatöründe kayıtlı olduğunu biliyorsanız yapmanız gereken işlem son derece basittir. Cep telefonunuzun mesajlar bölümüne giriniz, öğrenmek istediğiniz cep telefonu numarasını başında 0 (sıfır) olmadan mesaj yazma bölümüne yazınız. Numarayı yazdıktan sonra mesajın alıcı kısmına 2222 yazınız. 2222’ye mesaj attıktan sonra kısa bir süre sonra cep telefonunuza gelecek olan mesajda, sorguladığınız numaranın kime ait olduğu bilgisini görebilirsiniz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi bu servis ücretli bir servistir ve söz konusu ücret ( en son 1.49 TL) bir sonraki fatura döneminde faturanıza yansıtılacaktır.

Söz konusu cep telefonu numarasının kime ait olduğunu mesaj yolu ile öğrenmenin dışında diğer bir yol ise müşteri hizmetlerini arayarak öğrenme yoludur. Turkcell hattınız üzerinden arayacağınız 11832 numaralı telefon ile karşınıza çıkan müşteri temsilcisinden söz konusu numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu servis için de dakika (1,25 TL) başına ücret alınmaktadır. Burada verdiğimiz ücret tarifeleri operatör tarafında değiştirilebilir.

Türk Telekom Aboneleri İçin Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama
Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

Önceki adı AVEA olan GSM operatörü artık Türk Telekom ismi ile hizmet vermeye devam ediyor. Öğrenmek istediğiniz numaranın Türk Telekom operatörüne kayıtlı olduğunu biliyorsanız izlemeniz gereken yolları sizler için araştırdık. Söz konusu cep telefonu numarasının kime ait olduğunu kısa mesaj yolu ile öğrenmek istiyorsanız, numaranın başında 0 (sıfır) olmadan telefonunuzun mesaj bölümüne yazınız ve daha sonra mesajın alıcı kısmına 11855 yazarak gönderiniz. Kısa bir süre sonra operatör tarafından cep telefonunuza gelecek olan kısa mesajda sorgulama yaptığınız numaranın kime ait olduğunu görebilirsiniz. (Kısa mesaj ücreti olarak 1.25 TL) Eğer mesaj yolu ile değil de müşteri temsilcisi ile konuşarak öğrenme yolunu seçerseniz ise yine mesajı yolladığınız numara olan 1855‘i arayarak söz konusu numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz (Dakikası 1.25 TL). Bu servislerin ücretlerinde operatör değişikli yapma hakkına sahiptir.

Ayrıca Türk Telekom tarafından verilen bir hizmet olan 11811 ile hem sabit numaraların hem de cep telefonu numaralarının (eğer rehbere kayıtlı ise) kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. (Aramanın dakika ücreti 0.97 TL’dir.)

Vodafone Aboneleri İçin Öğrenme Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama
Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

Sizi arayan numaranın ya da öğrenmek istediğiniz numaranın Vodafone GSM operatörüne kayıtlı olduğunu biliyorsanız, söz konusunu numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için izlemeniz gereken iki yöntem bulunmaktadır. Söz konusu numarayı kısa mesaj ile öğrenmek istiyorsanız, cep telefonunuzun mesaj bölümüne giriniz. Mesaj bölümüne girdikten sonra öğrenmek istediğiniz numaranın başında 0 (sıfır) rakamını koymadan mesajın metin bölümüne yazınız. Numarayı yazdıktan sonra 7048‘e gönderiniz. Kısa bir süre sonra cep telefonunuza söz konusu operatör tarafından, sorguladığınız numaranın kime ait olduğu hakkında bir mesaj gelecektir. Gelen mesajda numaranın kimin adına kayıtlı olduğunu görebilirsiniz. ( Kısa mesaj ücreti 1.25 TL) Mesaj yöntemi dışında başvurabileceğiniz bir diğer yöntem ise müşteri hizmetleri yetkilisini aramak olacaktır. Mesaj göndermiş olduğunuz aynı numarayı yani, 7048‘i arayarak müşteri temsilcisine sorgulamak istediğiniz numarayı söylemeniz yeterli olacaktır. Bu servisin dakika ücreti ise diğer operatörlerin servis ücreti ile aynı, yani 1.25 TL olarak belirlenmiştir.

Ev ya da cep telefonunuza gelmiş olan bir çağrının ya da mesajın kime ait olduğunu öğrenmek için operatörler üzerinden yapacağınız işlemleri sizler için sıraladık. Söz konusu bir cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için GSM operatörleri dışında yararlanılacak olan başka yöntemler de mevcuttur. İnternet üzerinden bazı yöntemler kullanarak söz konusu cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenme şansına sahipsiniz.

Facebook Kullanarak Cep Telefonu Numarasının Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama
Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

Dünya üzerinde en çok kullanılan ve yaklaşık olarak 2.3 milyar kullanıcıya sahip olan Facebook, sosyal medya platformları arasında oldukça popüler bir yere sahip. Hesabı olan kişi Facebook hesabına cep telefonunu yazmış ise ve herkes tarafından görünür hale getirmişse, sorguladığınız cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenme şansına sahip olabilirsiniz. Facebook üzerinde bulanan arama kısmına sorgulamak istediğiniz numarayı yazarak, numara profil ayarlarından gizlenmemiş ise kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz.

Whatsapp Uygulamasını Kullanarak Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama
Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

Bu yöntem söz sorgulamak istediğiniz söz konusu numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için akıllı bir telefona ihtiyacınız vardır. Akıllı telefonunuzda Whatsapp mesajlaşma programı kurulu ise söz konusu numarayı öğrenebilirsiniz. Eğer kurulu değilse telefonunuzun işletim sistemine göre market ya da store bölümlerinden Whatsapp uygulamasını indirebilirsiniz.

Bu yöntemin işleyişi ise şöyle, kimin adına kayıtlı olduğunu öğrenmek istediğiniz numarayı herhangi bir isim vererek cep telefonunuzun rehberine kaydediniz. Daha sonra cep telefonunuz üzerinden Whatsapp uygulamasını açın ve kişi listesini yeniledikten sonra eklediğiniz numaranın profiline girerek profil resminden (eğer tanıdığınız biriyse) kim olduğunu öğrenebilirsiniz. Elbette bu özelliklerin eklediğiniz kişi tarafından açık tutulması gerekmektedir. Aksi takdirde söz konusu numara sizi rehbere eklemeden fotoğrafını görüntüleme şansına sahip değilsiniz. Bu şekilde kullanılabilecek olan yöntem başka mesajlaşma uygulamalarında da işe yaramaktadır. (Tango, Viber ve benzeri)

Google Arama Motorunu Kullanarak Numaranın Kime Ait Olduğunu Öğrenme

Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama

En yaygın kullanıma sahip olan arama motoru olan Google aracılığı ile de söz konusu cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenme şansına sahibiz. Diğer yöntemler ile karşılaştırıldığında oldukça zayıf bir yöntem olan Google ile arama yöntemi düşük bir ihtimalle de olsa bazen sonuç vermektedir. Aramak istediğiniz numarayı ” ” işareti içine alarak yazarsanız, eğer kurumsal bir firmaya ait bir numara ise ya da daha önce aranarak herhangi bir başlık altında girilmiş ise kime adına kayıtlı olduğunu öğrenebilirsiniz. Genellikle şikayet siteleri üzerinden öğrenebileceğiniz bu numara öğrenme yöntemini denemenizde de yarar vardır.

instagram Kullanarak Ücretsiz Cep Telefonu Numarası Sorgulama

Ücretsiz Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama Nasıl Yapılır Tüm Yöntemler

instagram hesabı açılırken isterseniz cep telefonu numaranızı doğrulama için kullanabiliyorsunuz. Bazı instagram kullanıcıları ayrıca profil bilgileri yanında cep telefonu numaralarını paylaşabiliyor. instagram arama kısmına öğrenmek istediğiniz cep telefonu numarasını yazarak da istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

Çeşitli Uygulamalar İle Numaranın Kime Ait Olduğunu Sorgulama

Çeşitli program üreticileri tarafından geliştirilen cep telefonu uygulamaları sayesinde sorgulanan söz konusu numaranın kime ait olduğunu öğrenebilme şansına sahipsiniz.

Bu hizmeti vermek için Android, iOS ya da Windows işletim sistemine sahip telefonların market bölümlerinden indirilecek olan birçok uygulama mevcuttur. Bu uygulamaların birçoğu scam (sahte) uygulama olarak değerlendirilmekte ve bazıları da cep telefonu rehberinizi ya da diğer bilgilerinizi ele geçirmek adına yazılmış olan zararlı yazılımlardır.

Ücretsiz Cep Telefonu Numarası Sorgulama Talep Edebilirsiniz

Ücretsiz Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama Nasıl Yapılır Tüm Yöntemler

Merak ettiğiniz cep telefonu numarası yada bilmediğiniz numaraların sorgusu için yoruma yazarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizlere en kısa sürede dönüş yapılacaktır.

admin

“Ücretsiz Cep Telefonu Numarasından İsim Sorgulama Nasıl Yapılır Tüm Yöntemler” üzerine 69 yorum

 1. Mert dedi ki:

  Cep telefonu numarasının kime ait olduğunu öğrenmek için ben kim o uygulamasını kullanıyorum. Para ödemeden. Bazı siteler sizden para kesiyor aman dikkat. Kim o uygulamasını kesinlikle oneriyorum. Mutlaka deneyin.

 2. Selahattin dedi ki:

  Ücretsiz numaradan isim sorgulama için güzel yöntemler var. Kim o uygulamasını biliyorum. Ücretsiz numara sorgulama için çoook güzel çalışıyor uygulama. Tavsiye ediyorum arkadaşlar.

 3. kenan dedi ki:

  arayan numaranin kime ait oldugunu gormek icin en.iyi.uygulama kim o uygulamasi ….

  1. admin dedi ki:

   Ücretsiz numara sorgulama için en iyisi kim o uygulaması gibi görünüyor.

 4. Resul dedi ki:

  Kim o uygulamasını duymuştum numara sorgulama ve arayan görme içim güzel olduğunu söylüyorlar

 5. Anonim dedi ki:

  Numaradan isim Sorgulama için güzel bir bilgi…

 6. uzmanından dedi ki:

  bilinmeyen numaralar servisinin artık lüzumsuz olduğunun resmidir. şaka bir yana ücretsiz cep telefonu numarasından isim sorgulama nasıl yapılır tüm yöntemler başlıklı bu yazınız oldukça faydalı hemen kısayollarıma ekliyorum. iyi günler.

 7. bahadır dedi ki:

  05365513152

  1. admin dedi ki:

   Songül halidi adına kayıtlı

 8. adem dedi ki:

  05366464457

 9. halil dedi ki:

  05357187789

  1. admin dedi ki:

   Nevin erdenler adına kayıtlı

 10. bahadır dedi ki:

  05462314818

 11. hasan dedi ki:

  05343364837

 12. muhammet dedi ki:

  05340414531

  1. admin dedi ki:

   Fatih bıyıkci adına kayıtlı

 13. harun dedi ki:

  05462314818 bu numara kime ait

  1. admin dedi ki:

   Adem Usta Kadirli olarak geçiyor

 14. ibrahim dedi ki:

  05466464454 bu numara kime ait

 15. BARIŞ dedi ki:

  05399452262

  1. admin dedi ki:

   Barış duran adına kayıtlı

 16. mahmut dedi ki:

  05394557182

 17. ali dedi ki:

  05456132409

  1. admin dedi ki:

   Hatip elçi adına kayıtlı

 18. ahmet dedi ki:

  05310313131

 19. barış dedi ki:

  05373801409

  1. admin dedi ki:

   idris Dura adına kayıtlı

 20. Fatma dedi ki:

  05309061318

  1. admin dedi ki:

   Vestel Vestel 5000 2Gb ve Fatma isimleri ile kayıt bulundu

 21. Anonim dedi ki:

  05373776036 buna da bakabilir misin ūstad?

  1. admin dedi ki:

   Fatma teyzem diye kayıtlı

 22. SELAMİ dedi ki:

  05517079636 buna bakkabilir misin dostum?

  1. admin dedi ki:

   Miraç Alan, Ayhan Alan adına kayıt var

 23. Anonim dedi ki:

  5418792092 bakabilir misin?

  1. admin dedi ki:

   Maalesef Kayıt yok

 24. Anonim dedi ki:

  05052419310

  1. admin dedi ki:

   Haydar Demirtaş adına kayıtlı

 25. sezer dedi ki:

  05059845521 yardımcı olabilirmisiniz

  1. admin dedi ki:

   Hasibe diye kayıt bulundu

 26. admin dedi ki:

  08882322252 spam olarak ve dolandırıcılık olarak kayıtlarda bulunmuştur. Hiç bir şekilde karşılık vermeyiniz.

 27. asi dedi ki:

  05365807826 kime ait

  1. admin dedi ki:

   Ahmet olarak kayıt bulundu

 28. Ahmet dedi ki:

  05314325363 Bu numarayı bulabilir misiniz lütfen

  1. admin dedi ki:

   Merve Etik adıyla kayıt bulundu

 29. Yakup dedi ki:

  İsimden numara sorgulayabiliyor muyuz?

  1. admin dedi ki:

   evet isimden numarada sorgulama yapılabiliyor.

 30. Anonim dedi ki:

  5330940459

 31. Meral dedi ki:

  05318207955 Kime ait, yardımcı olur musunuz?

 32. Anonim dedi ki:

  5318207955

 33. Ahmet dedi ki:

  Başak Kuvel numarasini sorgulaya bilirmisiniz?

 34. Cihan dedi ki:

  Merhaba, 0538 264 70 18 bu numarayı bulabilir misiniz? Teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Kervan kuaför

 35. İsikindira dedi ki:

  05535450705

 36. semihaybasti dedi ki:

  +905374993071
  Kimin adına kayıtlı bakarmısınız

  1. admin dedi ki:

   Yasemin

 37. Onur dedi ki:

  05536595789
  Bu numaranın ismini öğrenebilirmiyim
  Teşekkür ederim

  1. admin dedi ki:

   Mustafa kuzgun

 38. Mehmet dedi ki:

  0545 977 33 83 numarasi ne diye kaydedilmis

 39. Mert dedi ki:

  05551430556

 40. Adem dedi ki:

  İsim soyisimden de numara aranabiliyor mu ?

 41. murat dedi ki:

  05414151663 kimin acaaba

  1. admin dedi ki:

   Muhammet olarak kayıt bulundu

 42. Anonim dedi ki:

  numara kime ait nasıl öğreniriz

 43. Anonim dedi ki:

  0552 498 2627

 44. ALi dedi ki:

  05362548667 Numara Kime Ait?

 45. Anonim 2 dedi ki:

  0545 922 17 11

  1. admin dedi ki:

   Emre Çelik adına kayıt bulundu.

 46. mirza dedi ki:

  05527905167 kime ait lütfen bakarmsınız

 47. sezer dedi ki:

  Sizden rica etsem şu numarayı bulabilirmisiniz acaba “05343018019” teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.