Blog

Ücretsiz Mobil İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle ücretsiz mobil internet paylaşımı nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Başlangıçta tabi ki elinizde Android ya da iOS işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonlardan olması gerekiyor. Bu cihaz üzerinden Google Play ya da App Store’a giriş yapın ve arama bölümüne “EasyTether” uygulamasını indirin. Uygulamanın ücretli modeli olması gibi, bizim indireceğimiz ücretsiz sürümü de bulunuyor. Lite sürümünü indirip, uygulamayı açın.

  • Bluetooth seçeneğine tıklayarak aktif hale getirin.
  • Bluetooth ayarlarına girin
  • Windows Setup bölümüne girin, karşımıza çıkan iki seçenekten, driver dosyalarını telefonunuza indirin ve PC’ye kopyalayın.
  • PC üzerinde kurulumu yaptıktan sonra uygulama üzerindeki işlemlerini sonlandırıp bitirin.

Denetim merkezi üzerinde görünen uygulamaya sağ tıklayın ve bluetoothu tüm cihazlar için açık konuma getirin. Bağlantı işlemini tamamlandığında artık ücret ödemeden internete erişebilirsiniz.

Akıllı Telefondan Bir Başka Akıllı Telefon İçin Paylaşım Nasıl Yapılır?

Kurulum işlemine başlamak için öncelikle Ayarlardan Bağlantı kısmında İnternet paylaşımı bölümünü açıyoruz.

Açılan menüde WiFi hotspota giriş yapıyoruz. Sonra ayarlar kısmına girip, bağlantıya isim ve 8 karakterli bir şifre tanımlıyoruz.

Ayrıca burada internetinizi kaç kişi tarafından kullanmasına izin vereceğinizi de ayarlayabiliyorsun. Kaydet dedikten sonra Wi-Fi hotspotu aktif hale getirmiş oluyoruz. Aslında çok basit ve kısa bir işlemle halletmiş oluyoruz.

Neden Mobil İnternet Paylaşımı Yapılır?

Günümüzdeki bütün cihazlar kablosuz ağlara bağlanabildiği düşünüldüğünde her yerde bir kablosuz ağın olmasının internet erişimi için yeterli olacağını düşünürüz. Ancak bulunduğumuz yerde böyle bir ağ henüz ülkemizde tam anlamıyla yaygınlaşmadığı için olmayabilir. Bu durumda ne yapacağız? Elimizdeki akıllı telefon ile ona ait interneti kablosuz olarak paylaştırma teknolojisi sayesinde çevremizle paylaşabiliyoruz.

Bu Özelliği Kullanmanın Olumsuz Tarafları Var mı?

Kolaylık sağladığı gibi olumsuz tarafları da söz konusudur. En önemli handikabı şarjımızı bitiren bir uygulamadır. Buna dikkat etmek gerekir. Kişisel erişim noktası tanımlarken, şifre vermeyi kesinlikle unutmamalıyız. Aksi halde herkesi telefonumuza davet etmiş oluruz. Kullanılan internetin sizin paketinizden düştüğünü bilin. Video izlemek ya da büyük boyutlu transferlerden uzak durun. Paylaşılan internet gücünün cep telefonu şebekesi durumuna ve baz istasyonuna olan mesafeye bağlı olduğunu unutmayın.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu