Blog

USB Bellekleri Virüslerden Korumak

USB Bellekleri Virüslerden Korumak

En çok USB Bellek kullanan kesim galiba öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimizin en çok şikâyet ettiği konulardan biride USB belleklerine virüs bulaşmasıdır. Peki, USB Bellekleri Virüslerden Korumak mümkün mü, evet kesinlikle. Bunun için USB belleğinizde birkaç küçük değişiklik yapmanız gerekiyor. Bu değişiklikleri sizlerde yapabilirsiniz, adım adım resimlerle desteklenerek anlatılmıştır. UYARI: Aşağıda belirtilen işlemleri yapmadan önce Flash belleğinizin bir yedeğini alınız!

USB Bellekleri Virüslerden Korumak

  • USB (Flash) belleğinizi bilgisayara takınız.
  • Bilgisayarınızda (ya da laptapınızda) Bilgisayar sekmesine tıklayınız. Bilgisayar C ve D bölümlerinin olduğu kısım.

  • Fare imleci ile USB belleğinin üzerine gelip sağ tıklayınız.
  • Açılan pencerede biçimlendir kısmını tıklayıp, biçimlendirmeyi NTSF olarak ayarlayınız.

  • Biçimlendirme işlemini yapınız.
  • Daha sonra USB belleğin açınız. Şimdi burada herhangi bir isimle klasör oluşturacaksınız. Klasör oluşturmak için sağ tıklayıp yeni klasör deyiniz. Klasörünüze istediğiniz ismi veriniz. Ben abdullah yanarates ismini verdim.

  • Daha sonra açtığınız klasörün içine DOSYALAR adında yeni bir klasör açınız.

Şimdi buraya kadar belirttiğimiz adımları uyguladığınızı umut ediyoruz. Şimdi işin en kolay yerine geldi, devam edelim. Bu kısımda güvenlik erişim izni ayarları yapılacaktır.

  • Şimdi flash belleğiniz içinde açtığınız istediğiniz ismi verdiğiniz klasörün içindeki açtığınız DOSYALAR klasörünün üzerine geliniz. Sağ tıklayıp en aşağıda bulunan özellikler kısmını tıklayınız. Açılan pencerede Güvenlik sekmesini, gelen pencerede de Düzenle sekmasini tıklayaınız. Burada izin ayarları yapacağınz. Tam denetim yazan kutucuğu işaretleyiniz. İşaretledikten sonra altta bulunan tüm kutucukların işaretlendiğini be bir kısmının gölgeli olduğunu göreceksiniz, sorun yok.

  • Şimdi olduğunuz pencerede uygula ve ardından tamam seçeneklerini tıklayınız.

Artık flash belleğiniz tüm virüslere karşı korumalı hale gelmiştir.

UYARI: Flash belleğinize herhangi bir şeyi kaydetmek için artık Flash belleğinizde açtığınız DOSYALAR klasörü içine kaydediniz.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Web sitemize devam etmek için reklam engelleyiciyi kaldırınız.