Blog

Usb Hata Ayıklama Modu Nasıl Açılır?

Kullanım kolaylığı, Android’in yaygın kullanımının büyük bir bölümünü kaplar. Bununla birlikte, ileri düzey kullanıcılar ve programcılar için işletim sisteminin birçok gizli işlevi vardır. Bu özelliklerin çoğu “Geliştirici Seçenekleri” menüsünün altında gizlidir.

Adından da görebileceğiniz gibi, bu özellikler geliştiriciler için daha uygundur ve sıradan kullanıcılar için önemli değildir. Bunlardan en ünlüsü USB hata ayıklamasıdır.

Bu terimle daha önce karşılaşmış olabilirsiniz. Bu yazıda, usb hata ayıklama modu hakkında konuşacağız ve ihtiyacınız olup olmadığını size söyleyeceğiz.

Flashta dosya görünmüyor hatası ve çözümü konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

USB Hata Ayıklama Modu Nedir?

USB hata ayıklama, Android SDK’nın gelişmiş işlemler için Android cihazınızla iletişim kurmasını sağlar. Android SDK, uygulama geliştirme için bilgisayarda yüklü bir araç kutusudur.

SDK, geliştiricilerin yeniden yazmaya gerek kalmadan belirli işlevleri kullanmasına olanak tanır. Örneğin, Android’in bir yazdırma işlevi vardır ve geliştiricilerin onu sıfırdan icat etmeleri gerekmez.

USB hata ayıklamanın etkinleştirilmesi, aygıtın PC ile iletişim kurmasına ve bu işlevleri kullanmasına olanak tanır.

usb hata ayiklama modu 2
usb hata ayıklama modu

USB Hata Ayıklama Nasıl Açılır?

USB hata ayıklama, yeni cihazların “Geliştirici Seçenekleri” menüsünde mevcuttur. Bu menü varsayılan olarak gizlidir, bu yüzden önce onu etkinleştirmeniz gerekir.

  • -Bunu yapmak için “Ayarlar”> “Telefon Hakkında” seçeneğine gidin. Altta “Yapı numarası” girişini göreceksiniz.
  • -Birkaç dokunuş size artık bir geliştirici olduğunuzu söyleyen bir uyarı gösterecektir.
  • -Ayarlara geri dönün ve telefonunuz hakkında yazdığı yere gidin.
  • -Android Pie ve sonraki sürümlerde, “Sistem” girişini açmanız ve “Gelişmiş” bölümünü genişletmeniz gerekir.
  • -Geliştirici seçeneklerini burada bulacaksınız. Önceki Android sürümlerinde, “Hakkında” telefon girişinin yanında “Geliştirici Seçenekleri” kısmını göreceksiniz.
  • -Ardından usb hata ayıklama modu kısmından özelliği aktif edebilirsiniz.

Usb hata ayıklama modunu açmak zor değildir. Fakat bu konuyla ilginiz yoksa bu işlemleri gerçekleştirmeyin.

USB Hata Ayıklamanın İşlevi Nedir?

USB hata ayıklama, gelişmiş komutların bir kablo aracılığıyla telefona gönderilmesine olanak tanır. Bu sayede geliştiriciler üzerinde çalıştıkları uygulamayı cihaza göndererek test ederler. Bu işlem, APK dosyalarını yüklemekten daha hızlıdır.

USB Hata Ayıklama Güvenli Midir?

USB hata ayıklama açıldığında, cihazı halka açık bir yerde şarj etmek bazı sorunlara neden olur. Bu bağlantı noktasına erişimi olan kullanıcılar bilgilerinizi çalabilir veya cihaza kötü amaçlı uygulamalar gönderebilir. Bu nedenle, telefonu PC’ye bağlarken, Android bir uyarı gösterecek ve bağlantıyı kabul etmenizi isteyecektir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu