BlogWindows

Uyarı İşareti Bilgisayarda Nasıl Yapılır?

Bu uyarı işaretleri internet üzerinde çok kullanılmaktadır ve internet fenomenleri içersin de en çok tercih edilen sembollerden biridir. Günümüzde birçok bilgisayar kullanıcısı uyarı işareti gibi birçok işareti nasıl yapacağını bilmemektedir.

Bu durum sonucunda etraftan işaretleri kopyalamaya çalışan insanlar, durumdan çok hoş olmamaktadır. Size vereceğimiz yazı doğrultusunda klavyeden nasıl uyarı işareti yapacağınıza dair bilgi sahibi olacaksınız. Uyarı işareti bilgisayarda nasıl yapılır birlikte öğrenelim.

Klavye Üzerinden Uyarı İşareti Nasıl Yapılır?

Dilerseniz bizim vereceğimiz bu uyarı işaretini (!)direkt olarak kopyalayabilir ve lazım olduğu zaman bu yazımız aracılığı ile istediğiniz kadar kopyalayarak sınırsız sayıda kullanabilirsiniz. Nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorsanız onu da sizlere öğretebiliriz.

Öncelikli olarak bilgisayarınız da metin belgesi veya bir Word dosyası açmalısınız. Ardından bu metin belgesi içerisinde sırası ile birlikte Alt+09888 tuşlarına basmalısınız. Böylelikle uyarı işaretini kolay bir şekilde çıkartabilmeniz mümkündür. Uyarı işaretini Shıft+1 tuşlarını birlikte basarak çıkartabilirsiniz. Her iki yöntemde de size uyarı işareti oluşturacaktır.

Uyarı Dikkat İşareti Ne Gibi Yerlerde Kullanılır?

Öğrettiğimiz bu yöntemle birlikte çoğu simgeyi kullanabilmeniz tabi ki de mümkündür. Facebook, İnstagram gönderilerinin altına yorum olarak veya sembol olarak yapıştırabilirsiniz. Instagram ve Facebook gibi büyük uygulamalar bu tarzda sembollerin bazılarına izin verilmektedir, ancak bazılarına güvenlik nedeni ile izin vermemektedir.

Sitenin izin verip vermediğini, o siteye girip sembolü kopyalayarak, yorum şeklinde göndermeniz size yardımcı olacaktır. Böylece sembolün web sitesinde yasaklı olup olmadığını çok kolay bir şekilde öğrenebilir ve sembolü dilediğiniz süre zarfında kullanabilirsiniz. Bu uyarı işaretini genelde heyecan ve dikkat edilmesi yerlerde kullanabilirsiniz.

Uyarı İşareti Telefonda Nasıl Kullanılır?

Yazımızda belirttiğimiz sembollerin cep telefonunuzda nasıl kullanacağınızı, size sunacağımız yöntem sayesinde kolayca öğrenebilirsiniz. Başlangıçta bilgisayarınıza web Whatsapp uygulamasına ile giriş yapın. Daha sonra bilgisayarda bulunan karekodu telefondan bilgisayara okuttuğunuzda Whatsapp’a giriş yapmış olacaksınız.

Bilgisayarınızdan kopyaladığınız işareti herhangi bir arkadaşınıza gönderebilirsiniz. Telefonunuzda yer alan bu sembolleri kopyalayarak sınırsız sayıda istediğimiz her arkadaşınıza gönderebilirsiniz. Bu semboller telefonunuzda kayıtlı olacaktır.

Çap işareti nasıl yapılır konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu