Blog

Uygulama Yüklenemedi Hatası (Android) Ve Çözümü

Kullanıcılar Googleplay oyun mağazasından değilde, üçüncü taraf web sitelerinden uygulama yüklemek istediklerinde android telefonlarına uygulama yüklenemedi hatası almaktadır. Bu hata daha çok kingroot gibi uygulamalarda olmaktadır ve Gameloot oyunlarının rootlanmasında kullanılmaktadır. Bu hatanın nedeni hakkında bilinen bir kod ya da ayrıntı bulunmamaktadır.

Ayrıca dikkatinizi çekebilir: En iyi dosya paylaşım uygulamaları

Uygulama Yüklenemedi Hatası Neden Olmaktadır?

Uygulama yüklenemedi hatasının nedenlerini araştırdığımızda, bu soruna neden olan sebepleri sıralamak mümkündür.

1- Google Güvenliği: Goole güvenliği telefonları zararlı uygulamalardan uzak tutmak için oluşturulmuş bir güvenlik servisidir ve kullanıcıya olası bir tehdit altında bilgilendirme yapmaktadır.

2- APK Dosya Konumu: Dahili ve harici olmak üzere telefonlarda iki konum bulunmaktadır. Yüklenecek uygulamaya bağlı olarak, dahili konumun hariciden daha iyi çalışması söz konusu olabilir ve bu durumda kurulum arızası vermektedir.

3- Depolama Alanı : Telefonlarda yetersiz yer olması en çok rastlanılan sorunlardan biridir. Uygulamaların farklı boyutlarda olması ve kullanımı telefonların depolama alanını etkilemektedir.

4- Uyumsuz Uygulama : Yüklenmek istenen uygulamanın telefon ile uyumsuz olması da hata oluşmasına neden olmaktadır.

Uygulama Yüklenemedi Hatasının Çözümleri Nelerdir?

uygulama yüklenemedi 2

Bu hatanın çözümü için uygulanacak yöntemleri şu şekilde sıralamak mümkündür.

Uçak Modu Kullanarak Sorunun Çözülmesi

Uygulama yüklenemedi hatasının en kolay çözüm yöntemi uçak modu kullanılmasıdır. Çünkü uçak modu servislerden alınan sinyalleri askıya almaktadır. Ana ekrandaki duru çubuğu aşağıya kaydırılarak uçak modu seçilir ve açılır. Yüklenmek istenen uygulama yüklenir. Bu sırada Play Prtect by Block bildirimi görüntülenir. aşağı açılır simge ile ayrıntılar genişletilir.Ardından yine de yükle butonuna basılır ve google güvenliği için yinede yükle yapılır.

Google Play Güvenlik İle Sorunun Çözülmesi

Google güvenlik telefonu günlük olarak tarar ve zararlı olan uygulamaları silinmesi için kullanıcıya bildirir.

Bu durumda google oyun mağazasına giriş yapılmaktadır. Ekranın sol üst köşesinden Menüye girilir ve sol köşeye dokunularak sağa kaydırılır. Bu işlemden sonra Play Protect uygulaması açılır. Son olarak devre dışı güvenlik tehditlerine karşı cihazı tarayın. tarama yapılırken cihazın kapatılmaması önemlidir. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra APK uygulamasının yüklenmesi yapılabilmektedir.

Üçüncü Taraf Uygulamasını Kullanarak Sorunun Çözülmesi

Yüklemeye çalışılan uygulamada telefon ile ayarlanamayan bir durum söz konusu olabilir ve uygulama yüklenemez. Üçüncü taraf APK uygulama editörü ile telefon ayarları değiştirilebilir ve sorun yaşanmadan iyi bir eşleştirme yapılabilmektedir. Bunun için Goole Play’den APK Editör uygulaması indirilir. İndirile uygulama açılır. Bir APK dosyası Seç tıklandıktan sonra yüklenmek istenen uygulama bulunur. Düzenleme listesin Ortak Düzenleme seçilir.Burada konumu yükle seçeneğine basılır ve yalnızca dahili seçeneği tıklanır.Kaydedilerek uygulama yüklenir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu