BlogBilgi

Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Bulmak İçin Bilinmesi Gerekenler

Bir seyahat planı yaparken uygun fiyatlı uçak bileti bulmak herkesin aklına gelmektedir. Belki de masrafın büyük çoğunluğunu oluşturan uçak biletlerinin fiyatları birçok detaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu yüzden aynı noktaya bir kişi çok pahalıya seyahat edebiliyorken, siz 10 kat daha ucuza uçak bileti bulabilirsiniz. Fakat bunun için bilinmesi ve uygulanması gereken birçok detay bulunmaktadır. İçeriğimizi incelemeye devam ederek uygun fiyatlı uçak bileti bulmak için bilinmesi gereken detayları öğrenebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Bugün havaalanlarında veya internet üzerinde istediğiniz seyahat planına uygun uçak bileti bulabileceğiniz birçok nokta bulunmaktadır. Bu noktalara başvurarak yalnızca birkaç dakika içerisinde biletinizi alabilmeniz de mümkündür. Ancak genellikle biletler normale göre daha pahalı olmaktadır. Özellikle seyahat süresinden önceki 2-3 haftalık süreçte uçak bileti almanız, muhtemelen en yüksek fiyatı ödemeniz anlamına gelecektir. Bu ve bunun gibi detayları bilmemeniz halinde ise yapacağınız seyahatlerde en yüksek harcamayı ulaşıma yaparsınız.

Öncesinde böyle bir durum ile karşılaştıysanız veya yapacağınız yeni uçuşlarda yüksek fiyatlar ödemek istemiyorsanız, uygun fiyatlı uçak bileti nasıl bulunur sorusunun cevabını öğrenerek sizler de seyahatlerinizi çok daha uygun bir şekilde yapabilirsiniz. Bunun için uçuş firmalarının ve aracı kuruluşların çalışma mantığını öğrenmeniz yeterli olacaktır. Aşağıda yer alan alt başlıklarda bu konuya ait tüm detaylar yer almaktadır.

Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Nasıl Bulunur?
Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Erken Rezervasyon

Yapılacak olan uçuşlarda erken rezervasyon çoğunlukla biletlerinizi uyguna almanızı sağlar. Fakat burada bahsedilen erken rezervasyon 6 aydan önceki süreleri kapsamaktadır. Bunun yanında yapacağınız rezervasyonlara herhangi bir ödeme yapmayarak, ilerleyen zamanlarda bilet fiyatlarının düşmesi halinde iptal hakkında sahip olmanıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Böylece bilet fiyatları yükselirse en uyguna rezervasyon yapmış olur, bilet fiyatları düşerse rezervasyonunuzu iptal edip düşük fiyattan tekrar alım gerçekleştirme fırsatını elde edebilirsiniz.

Geniş Tarih Aralıkları

Genellikle yurt dışına yapılan uçuşlar belli tarihler aralığında gidiş dönüş olarak yapılmaktadır. Fakat uçak bileti alırken böyle bir detay belirtirseniz, bilet fiyatınız ciddi oranda artış gösterecektir. Bu yüzden gideceğiniz tarih aralıklarını genişletmek ve değiştirmek, daha uygun fiyatlı bilet bulmanızı sağlayacaktır. Bunun yanında gidiş ve dönüş biletlerini aynı anda almak yerine farklı zamanlarda farklı olarak almak da daha uyguna uçuş yapmanızı sağlayabilir.

Geniş Tarih Aralıkları - Uygun Fiyatlı Uçak Bileti
Geniş Tarih Aralıkları – Uygun Fiyatlı Uçak Bileti

Mil Kampanyalarına Katılın

Çok sık seyahat eden biriyseniz ve genellikle uzun mesafelerde uçak yolculukları gerçekleştiriyorsanız mutlaka bir banka kampanyasına katılın. Özellikle uçuşlar için üretilen mil kampanyalı kredi kartları ile yapacağınız uçuşlar ile puan biriktirebilir ve daha sonrasındaki uçuşlarınızı çok daha uygun fiyata getirebilirsiniz. Bunun yanında dönemsel olarak yapılan kampanyalar sayesinde yapacağınız uçuşlarda yemeğinizi, konaklamanızı ve daha birçok maddi durumu da indirimli hale getirebilmeniz mümkün olacaktır.

Alternatif Seçenekleri Görüntüleyin

Uygun fiyatlı uçak bileti bulmak için bilinmesi gereken en önemli durumlardan biri de her şeyi detaylıca incelemeniz gerektiğidir. Tüm olasılıkları inceleyerek mümkün olan en uygun uçak biletini bulabilirsiniz. Burada ilk olarak uçuş yapacağınız şehri değiştirebilir, daha sonrasında başka rotalar ile varmak istediğiniz uçuşlara kaç para ödeyeceğinizi görüntüleyebilirsiniz. Böylece direkt uçuş yaparak $1000 vereceğiniz bir seyahati $300 seviyesine gerçekleştirebilmeniz hayal olmaktan çıkacaktır.

Alternatif Seçenekleri Görüntüleyin - Uygun Fiyatlı Uçak Bileti
Alternatif Seçenekleri Görüntüleyin – Uygun Fiyatlı Uçak Bileti

Tüm Platformları Ziyaret Edin

Bugün piyasada uçak bileti satışı yapan ve rezervasyon veren birçok platform bulunuyor. Fiziksel ve sanal olarak ikiye ayrılan bu platformların her birini inceleyerek en uygun fiyatlı uçak biletini çok daha kolay bir şekilde bulabilmeniz mümkün olacaktır. Bunun yanında havayolu firmalarının sitelerini de ziyaret ederek mevcut kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. En çok tercih edilen platformları şöyle listeleyebiliriz.

  • EnUygun
  • SkyScanner (En çok tercih edilen)
  • HepsiFly
  • UcuzaBilet
  • OBilet
  • Turna
  • BiletAll
  • UcakBileti

Bu platformların her birini ziyaret ederek her türlü seçeneğini ve alternatifi inceleyebilir, kaydedebilir ve para ödemeden rezervasyon talebinde bulunabilirsiniz. Önemsiz gibi gözükse de bu tür detayları uygulayarak ciddi anlamda düşük fiyatlı uçak bileti bulabilirsiniz.

Sizler de uygun fiyatlı uçak bileti bulmak için yukarıda bahsedilen yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bunun yanında yapacağınız seyahate ve gideceğiniz konuma göre farklı yöntemler keşfetmeniz ve uygulayabilmeniz de mümkündür. Bunun için daha öncesinde ucuza seyahat etmiş olan kişilerden fikir talebinde bulunabilirsiniz. Ayrıca HES Kodu Nasıl Alınır? başlıklı içeriğimizi de ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu