Kapat
Reklam Alanı
Gençler 154 views 1

Uzun Ve Hacimli Kirpiklere Sahip Olmak

Uzun Ve Hacimli Kirpiklere Sahip Olmak için öncelikle kirpiklerimize zarar veren günlük hayatta yaptığımız bir kaç yanlıştan bahsedeceğiz.

Uzun Ve Hacimli Kirpiklere Sahip Olmak

Makyaj Malzemeleri Ve Makyajla Uyumak

Gün içinde kullandığımız rimelin kaliteli olmasına dikkat etmeliyiz. Rimellerin içeriğini okuyarak zararlı maddeler içerip içermediğini kontrol ederek kirpiklerimize zarar vermeyecek aksine yararlı bile olabilecek rimelleri tercih etmeliyiz. Ve en önemlisi kullandığımız bu ürünleri gece yatarken çıkarmalıyız. Kesinlikle makyajla uyumamalıyız çünkü bu hem cildimiz hem de kirpiklerimiz için çok zararlıdır. Rimelle uyumak kirpiklerimizin kırılmasına, kopmasına neden olacaktır. Yatarken makyaj temizleme solüsyonlarından ya da cilt tipimize uygun bir köpük temizleyiciden yardım alarak cildimizi, kirpiklerimizi makyajdan arındırmalıyız.

Bakım

Kirpiklerimizin de bakıma ihtiyacı var. Eğer uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak istiyorsak onlara da bakım yapmayı ihmal etmiyoruz. Kirpiklerimiz için Badem Yağı, Hint Yağı, Hindistan Cevizi Yağı, Susam Yağı kullanabiliriz. Kirpiklerin dolgun, hacimli olmasında ve uzamasında bu saydığımız yağlar son derece etkilidir. Bunlardan bir karışım yapılarak boş bir rimel şişesine ve ya bitmiş bir rimel şişesini temizleyerek bu karışımı doldurup temiz bir fırçayla kullanabilirsiniz. Her gece ya da her gece sürmenin mümkün olmadığı durumlarda gün aşırı yatmadan önce sürülmelidir. Bunun nedeni gün içinde sürerseniz eğer gözlerine kaçabilir ve herhangi bir yan etki yapabilir. Gün boyu bulanık görmenize neden olabilir. Bu sebeple gece yatarken uygulayıp yatmak, sabah kalktığımızda da yıkamak daha sağlıklı olacaktır.

Kirpikleri Taramak

Bunun nedeni oradaki kan dolaşımını hızlandırmaktır. Kirpiklerinizi bir kirpik tarağı ve ya fırçasıyla her gün yumuşak bir şekilde taramak orada hafif hafif bir kaşıntıya tatlı bir acıya neden olacaktır. Bu orada bir kan dolaşımı olduğunu belirtir ve bu kirpiklerinizin daha hızlı uzamasını, hacimli olmasını sağlar.

Dikkat!

Bakım yağlarını uygularken lütfen dikkatli olun. Herhangi bir sağlık probleminiz var ise doktorunuza danışmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Yine aynı şekilde tarama işlemini de dikkatli yapmalısınız. Aksi takdirde gözlerinize kalıcı olmayan ya da ciddi kalıcı zararlar verebilirsiniz. Kirpiklerinizin kırılmasına, kopmasına sebebiyet verebilirsiniz. Dikkatli olduğunuz takdirde güzel sonuçlar alırsınız.

“Uzun Ve Hacimli Kirpiklere Sahip Olmak” üzerine 1 yorum

  1. Ebru dedi ki:

    Sitede bayanlara yönelik bilgilerin verilmesi çok güzel çok begendim teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.