OyunBilgi

Valorant Hata Kodu 43 Çözümü

Valorant Hata Kodu 43 çözümü birçok Valorant oyuncusu tarafından sıklıkla araştırılmaktadır. Çoğu kullanıcının başına gelen bu hata kodu, çözümü oldukça basit olan bir hata kodudur. Sunucu ve internet kaynaklı bir problem olarak belirtilen bu hata kodu bir veya birden fazla sebepten ötürü kaynaklanıyor olabilir. Bu durum bir süreliğine oyunu oynamanıza engel olsa da kısa süre içerisinde çözülmekte ve herhangi bir değişiklik yapmaya gerek kalmadan oyuna kaldığınız yerden devam edebilmek mümkün hale gelmektedir. Bizler de bu içeriğimizde Valorant Hata Kodu 43 Çözümünü göstereceğiz.

Valorant Hata Kodu 43 Çözümü

Valorant Hata Kodu 43, genellikle bağlantı problemlerinden ötürü gösterilen bir hata olarak ön plana çıkmaktadır. Birçok kullanıcının başına gelen bu hata kodu, diğer hata kodlarına kıyasla çok daha kolay bir şekilde çözülebilmektedir. Riot Games tarafından tanımlanan Hata Kodu 43 şöyledir:

“Bir Sistem Süre Zaman Aşımına Uğradı”

Bu tanımın açıklaması ise bağlanmaya çalıştığınız sunucu size yanıt vermiyor veya siz karşıya veri gönderemiyorsunuzdur. Bu durumda yapmanız gereken şey küçük bir problem olduğu için istemciyi yeniden başlatmak veya sunucular ile kendi internetinizi kontrol etmek olmalıdır.

Valorant Hata Kodu 43 Çözümü
Valorant Hata Kodu 43 Çözümü

Riot İstemcisini Yeniden Başlatın

Riot istemcisi, oyuna bağlandığınız ana konsol görevi görmektedir ve ilk kontrollerin yapıldığı nokta burasıdır. Zaten genellikle hatayı bu ekrandan Valorant oyununa girmeye çalışırken alırsınız. Hatayı görmeniz halinde yapmanız gereken ilk şey Riot İstemcisini tamamen kapatmak olmalıdır. Daha sonrasında Riot uygulamasını yönetici olarak tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Genellikle bunu yapmanız halinde sorun tamamen çözülecektir. Fakat çözülmediyse aşağıdaki çözüm yöntemlerini incelemeniz gerekmektedir.

Valorant Sunucularını Kontrol Edin

Valorant Hata Kodu 43, Riot Games firmasının kendi sunucularında da problem meydana geldiğinde size gösterilir. Bu sorunun sizde değil, sunucularda olduğunu göstermektedir. Bu yüzden yapabileceğiniz çok bir şey bulunmamaktadır. Sunucularda problem olup olmadığını öğrenmek için arkadaşlarınızın oyuna girip giremediğini sorabilir ve Riot Games Hizmet Durumu sayfasını inceleyebilirsiniz.

Riot Games Hizmet Durumu sayfasında herhangi bir sorun görüntülenemiyorsa, sorunun kaynağı sunucular değil demektir. Bu yüzden diğer çözüm yöntemlerini uygulamanız gerekebilir. Nadiren burada sorun belirtmemiş olsa da sunucularda arıza olabileceğini unutmayın. Bu yüzden sizinle birlikte Valorant oynayan arkadaşlarınıza aynı hatayı alıp almadıklarını mutlaka sorun.

Valorant Sunucularını Kontrol Edin
Valorant Sunucularını Kontrol Edin

İnternetinizi Kontrol Edin

Eğer sorununuz hiçbir şekilde çözülmüyorsa, son olarak yapmanız gereken şey internet bağlantınızı kontrol etmek olmalıdır. Bunun için farklı bir internet ile oyuna girmeyi deneyebilir ve hatayı alıp almayacağınızı kontrol edebilirsiniz. Farklı bir ağ bağlantısı denediğinizde sorunsuz bir şekilde oyuna girebiliyorsanız, sorun internetinizden kaynaklanıyor demektir. Bunun önüne geçebilmek için yapabileceğiniz şeyler şöyledir:

  • İnternetinizin olup olmadığını kontrol edin.
  • İnternet bağlantınız mevcutsa modeminizi yeniden başlatın.
  • Kablolu bir şekilde ağa bağlanmayı deneyin.
  • İnternet servis sağlayıcınız ile iletişime geçerek sorununuzu dile getirin.

Bunları yapmanız halinde internetinizdeki problemlerin neredeyse hepsi çözülecektir. Ve tüm çözüm yöntemlerini uygulayarak, kesin olarak Valorant Hata Kodu 43’ün üstesinden gelmiş olacaksınız. Umarız bir daha bu problemle karşılaşmaz ve uğraşmak zorunda kalmazsınız. Benzer bir içerik olan Steam İçerik Sunucularına Ulaşılamıyor (Kesin Çözüm) başlıklı makalemizi incelemek isteyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu