Reklam Alanı
İnternet 51 views 0

Var Olan Teknolojiler Bir Gün Nasıl Her şeyimizi Ele Geçirecekler?

Var Olan Teknolojiler Bir Gün Nasıl Her şeyimizi Ele Geçirecekler?

Günümüzde teknolojinin yenilenme periyodu giderken azalmaktadır. Teknoloji öylesine gelişmektedir bir zamanlar kuşak farkı dediğimiz olay anne, baba ve çocuklar arasında görülmeye başlamışken. Artık kardeşler arasında bile kuşak farkı dediğimiz olay söz konusudur.

İnsan Beyni Devre Devre Dışı mı kalıyor?

Cep telefonlarında bulunan uygulamaların kapsamı ve çeşitliliği o kadar artmıştır ki insan artık neredeyse hiçbir faaliyeti için beynini kullanmamaktadır.

Yapay Zekâ İnsanları Issız Bırakıyor

Günümüzde Yapay Zeka’nın kullanıldığı alanlar artmıştır. Bu durum öyle bir hal almıştır ki, kasiyerlerin., muhasebecilerin, satış görevlilerinin, Çağrı Merkezi çalışanlarının hatta cerrahların meslekleri bile Yapay Zeka ürünü olan robotlar tarafından ele geçirilmesi riski ile karşı karşıyadır. Büyük firmalar konumlarını güçlendirmek için, sadece bulunduğu alanda değil, gelecekte üstünlük kurmasını sağlayacağı alanlarda da faaliyet göstermektedir. Örneğin cep telefonu alanında güçlü olan bir firma, otonom araçlar, sanal gerçeklik gibi alanlarda da büyük yatırımlar yapmaktadır…

Bu rekabete cevap veremeyen firmalar dev firmalar tarafından ele geçirilecek. Dev firmaların dünya ekonomisini kontrol etmesi, gezegenimiz hakkında verilecek kararlarda belirleyici konuma getirecektir Yapay Zeka’nın öğrenmeyi öğrenmiş olması, Yapay Zekaya sahip robotların neler yapabileceği konusunda derin endişeleri artırmıştır… Televizyonlardaki evlilik programlarında elektrik alma modunda yapılan eş bulma faaliyeti insan vücuduna yerleştirilen bir cihaz ile vücudun eş adayına bakıldığında verdiği kimyasal tepkileri ölçerek, analiz ederek yapılacak.

Yakın bir zamanda pizza siparişleri ve bütün koli teslimatları drone ile yapılacağından kurye çalışanları ıssız kalacak. Cep telefonlarımız ve kredi kartları yüzünden bütün hareketlerimiz ve yaşamımız kayıt altında olduğundan teknolojinin esaretini gönüllü kabul etmiş gözüküyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.