Blog

Klavyede Ve İşareti & (Ve Simgesi) Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlerle ve İşareti bilgisayarda nasıl yapılır konusuna değineceğiz. Ve işareti, kağıt üzerinde yazarken bile çok zorlandığımız bir işarettir. Bilgisayardan “ve” işaretini yazmak için çeşitli yollar var. Bu yolların en kullanışlı olanı klavye ile yapılanı olsa da kimi zaman klavye ve işaretini yapma yeteneğine sahip olmayabilir. Çeşitli yazılımlar ile bu sorunun önüne geçilse de bu tür durumlarda alternatifleri değerlendirmek önemlidir.

Ayrıca bakınız: TM işareti nasıl yapılır?

Klavye İle Ve İşareti Yapma

Klavyeyi kullanarak ve işareti yapmak, en çok kullanılan yöntemdir. Ve işareti bilgisayarda nasıl yapılır diye sorulduğunda söylenebilecek en mantıklı cevap klavye kısayolu ile ve işaretini yapmayı tarif etmektir. Klavye üzerinden ve işareti yapmak için “Ctrl” tuşunun hemen üzerinde yer alan, harfleri büyük yazmamıza yardımcı olan “Shift” tuşuna basılı tutarak klavyenizdeki harflerin üzerindeki rakamlardan “6”ya bastığınıza klavye, bilgisayarda ve işareti oluşturur. Bu yöntem bazı zamanlarda çalışmayabilir. Bunun en büyük nedeni, klavyenizin ve işareti yapma yetisine sahip olmamasıdır.

Ekran Klavyesi Kullanarak Ve İşareti

Bilgisayarda bilmeniz gereken en önemli ve kullanışlı program, ekran klavyesi programıdır. Ekran klavyesi, özellikle de klavyenin çalışmadığı zamanlarda kullanarak yazı yazmanızı sağlayan bir programdır. Genellikle klavye olmadığı zamanlar kullanılsa da klavyedeki bazı tuşlar çalışmadığında da kullanabilirsiniz. Ve işaretini yapmak için kullanabileceğiniz bu program sayesinde kolayca ve işareti yapabilirsiniz.

Kopyala Yapıştır İle Ve İşareti & & & & &

Genellikle bilgisayarımızda yazı yazarken eklemek istediğimiz bazı işaretler, klavyede olmayabiliyor. Bu tür işaretleri eklemeniz gerektiğinde öğrenmeniz gereken en kolay yöntem, kopyala yapıştır yöntemi ile bu işareti eklemektir. Kopyala yapıştır yöntemi ile klavyenizde olmayan bir işareti eklemeniz için yapmanız gerekenler şunlar;

1. İlk olarak hangi işareti kullanacağınıza karar vermelisiniz. Bu işaretin ismini bilmeniz gereklidir.

2. İnternet tarayıcısında bu işareti ismi ile aradığınızda, bununla ilgili bloglara girerek, yazının içinde geçen bu işareti Mouse ile işaretleyip kopyalar ve yazmak istediğiniz yere yapıştırırsınız.

Bu yöntem sayesinde, ve işareti ya da farklı pek çok işareti bulabilir ve istediğiniz yere ekleyebilirsiniz. Bu üç yöntem sayesinde ve işaretini bilgisayarda istediğiniz yere ekleyebilirsiniz.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu