Blog

Video Birleştirme Nasıl Yapılır?

Arkadaşlarınızla ve ailenizle çektiğiniz videoları bir kolaj haline getirmek istiyorsanız video birleştirme işleminin nasıl yapıldığını öğrenmeniz gerekiyor. Telefonunuzda bu işlemi yapmak oldukça basit. Bunun için belirli aplikasyonlardan birini seçerek indirmeniz ve bu aplikasyonunun nasıl kullanıldığını bilmeniz gerekiyor.

Bu zor bir süreç gibi gözükse de oldukça kolay ve birkaç dakika içerisinde istediğiniz fotoğraflarınızı ve videolarınızı birleştirebiliyorsunuz.

Bu içeriğimizde telefonda video birleştirme işlemi nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Facebooktan video nasıl indirilir konusuna da göz atmak isteyebilirsiniz.

Video Birleştirme Uygulamaları

Video birleştirme işlemi oldukça kolaydır. Çektiğiniz videoları bir araya getirmek ve düzenlemek istiyorsanız bilgisayardan profesyonel programları kullanmanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Fakat artık böyle bir gereklilik kalmamıştır.

Telefonlarımızın gelişmesi ve yeni uygulamaların çıkması ile artık sadece telefondan birkaç yere basarak videolarınızı düzenleyebilme ve birleştirme imkânınız bulunmaktadır. Bu işlemleri yapabilmek için ise kendinize en uygun video düzenleme uygulamasını bulmanız gerekir. Aşağıdaki listeden kendinize en uygun gördüğünüz uygulamayı seçebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

PowerDirector Video Editor

Yıllardır piyasada bulunan ve profesyonel yazılımlar üreten PowerDirector, telefon uygulaması sayesinde de profesyonel bir şekilde video düzenlemenize olanak tanıyor. Telefonunuza birkaç dakika içerisinde indirebileceğiniz bu uygulama eski Windows sürümlerinde bulunan Movie Maker yazılımına benzerliğiyle dikkat çekiyor. Bu uygulama sayesinde videolarınızı birleştirebiliyor, efekt verebiliyor ve bazı düzenlemeler yapabiliyorsunuz. Ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz bu uygulamanın tüm nimetlerinden faydalanmak için PRO versiyonu satın almanız gerekebilir. Fakat basit işler için ücretsiz sürüm yeterli olacaktır. Ayrıca uygulamayı kullanmanın diğer uygulamalara göre daha zor fakat daha profesyonel olduğunu belirtelim.

PowerDirector Video Editor
PowerDirector Video Editor

KineMaster

Eğlenceli videolar oluşturabileceğiniz, birçok video ekleyebileceğiniz ve arka plana müzik ve yazı gibi şeyler eklemenize olanak tanıyan KineMaster, aradığınız video birleştirme ve düzenleme uygulaması olabilir. Basit bir kullanıma sahip olması ve herhangi bir uzmanlık gerektirmemesi sebebi ile tamamen ücretsiz bir şekilde videolarınızı düzenleyebilirsiniz. Ayrıca bu uygulamada animasyonlar oluşturabilir, videolarınıza farklı görseller ekleyebilirsiniz.

Kinemaster Video Düzenleme
Kinemaster Video Düzenleme

FilmoraGo

Birçok kişi tarafından severek kullanılan ve basit bir ara yüzle profesyonel bir düzenlemeye imkân tanıyan FilmoraGo, içerisinde birçok video düzenleme olanağı bulundurmaktadır. Aradığınız tüm video düzenleme özelliklerine sahip olan FilmoraGO ile yapamayacağınız neredeyse hiçbir şey bulunmuyor. Ücretsiz bir şekilde indirebiliyor ve video düzenleme işlemlerini yapabiliyorsunuz ancak diğer özelliklere de sahip olmak için aylık 12TL gibi bir ücret ödemek gerekiyor. Böylece tüm videolarınızı sınırsız bir şekilde düzenleyebiliyor ve özel efektler ile animasyonları kullanabiliyorsunuz. Güzel ve içerisinde her türlü şeyi barındıran bir video düzenleme uygulaması arıyorsanız FilmoraGO uygulamasını mutlaka denemelisiniz.

FilmoraGo Video Düzenleme
FilmoraGo Video Düzenleme

InShot

InShot uygulaması son zamanlarda oldukça popüler ve neredeyse herkes tarafından kullanılıyor. Bu uygulama yardımıyla videolarınızda istediğiniz her türlü düzenlemeyi yapabiliyorsunuz. Oldukça basit bir şekilde videolarınızı birleştirebiliyor ve kısa bir sürede yeni videonun çıktısını alabiliyorsunuz. Ayrıca video düzenleme içerisinde filtre uygulayabilir, yazı ve emoji ekleyebilir, videonuzun arkasına müzik ekleyebilir ve video içi diğer düzenlemeleri yapabilirsiniz.

InShot
InShot Video Düzenleme

Video Birleştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki listeden beğendiğiniz uygulamayı indirin ve birleştirmek istediğiniz videolarınızı bir klasörde toplayın. Daha sonra uygulamaya girin ve uygulamanın yönlendirmelerine göre videolarınızı nasıl birleştireceğinizi öğrenin. Genellikle video birleştirmek için uygulamadan video seç kısmına gelip birleştirmek istediğiniz videoları seçmeniz istenir. Seçtikten sonra yapmanız gereken film akışı üzerinden videolarınızı seçmek, sıraya sokmak ve düzenlemektir. Sonrasında ise kaydetme veya render işlemini yapmanız yeterlidir. Böylece videolarınızı birleştirmiş ve yeni bir video oluşturmuş olacaksınız. Bundan sonrasında ise videonuzu istediğiniz yerde gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz.

Gördüğünüz üzere video birleştirme işlemi oldukça kolay ve hızlı bir işlemdir. Siz de kolay bir şekilde bu uygulamalar yardımıyla videolarınızı birleştirebilir ve düzenleyebilirsiniz. Umarız içeriğimiz sayesinde video birleştirme uygulamalarının nasıl çalıştığını öğrenmiş, kendinize uygun bir video birleştirme uygulaması bulmuş ve videolarınızı başarıyla birleştirmişsinizdir.

admin

Teknoloji ve sosyal medya alanlarında araştırma yapmaktayım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu